Pýtate sa nás :)

Kov - exteriér / odpovede špecialistu

Kov - exteriér / odpovede špecialistu
Čas 38 minút
Náročnosť Pokročilý

Ak potrebujete poradiť vhodný antikorózny náter a radšej by ste to prekonzultovali telefonicky, využite našu zákaznícku podporu na čísle 041/202 88 92. Radi Vám poradíme a pomôžeme s vytvorením objednávky. Tovar bezpečne zabalíme a expresne dodáme.

Vitajte v blogu, v ktorom sa venujeme najčastejší odpovediam na Vaše otázky v oblasti náteru kovu na ktoré odpovedáme už od roku 2008. 

Pozrite si náš diel relácie, v ktorom sa rozprávame o náteroch plechových striech a antikoróznej ochrane kovu:


Ak potrebujete poradiť vhodný antikorózny náter a radšej by ste to prekonzultovali telefonicky, využite našu zákaznícku podporu na čísle 041/202 88 92. Radi Vám poradíme a pomôžeme s vytvorením objednávky. Tovar bezpečne zabalíme a expresne dodáme.

 

Akú farbu (najlepšie spray) na hliníkové a plastové časti píly odolnú voči oleju, benzínu a vyšším teplotám-základná a vrchná. (poz.renovácia píly.)

Pred samotným náterom je nutné pílu dokonale odmastiť. Každá mastná nečistota zabráni novému náteru k ukotveniu a zošúpe sa. Na odmastenie môžete použiť technický benzín Odmasťovač. Čo sa týka samotného náteru, plasty by bolo potrebné ošetriť základnou farbou na plasty. Následne na základný náter a aj kovové časti píly použite kvalitnú farbu Rsut Stop 4v1.  Táto farba je odolná voči poveternostným podmienkam, vode a benzínu. Jedná sa o multifunkčný rozpúšťadlový, tenkovrstvový systém, ktorý kombinuje prvky aktívneho antikorózneho základu s výhodami kvalitného vrchného náteru

Doporučený tovar:

Odmasťovač

Základ na plasty

Rust stop 4v1 

 


Akým spôsobom je najvýhodnejšie kovy natierať?

 

Kov natrieme súvisle, aby sa k nemu nedostala voda. Záležať si je potrebné dať najmä  na záhyboch, spojoch, zvaroch, otvoroch či nerovnostiach tak, aby nikde nezostal obnažený kov. Povrch očistíme, odmastíme, vysušíme a podklad základnou farbou natierame čo najskôr, aby železo nezačalo korodovať.

Hlavne v exteriéri stačí jeden vlhký deň a ľahká korózia je späť. Pokiaľ sa pôvodná farba odlupuje, nie je iná možnosť, iba ju odstrániť. Ak ale farba drží a je poškodená len niekde, zatmelíme ju a zbrúsime, a len následne  kovový predmet natrieme. Hrdzu vždy pred natieraním odstraňujeme. Hrdzavé predmety sa dajú síce natierať antikoróznymi farbami, ale tieto farby nie sú samospasiteľné a nevydržia tak dlho ako klasické nátery.


Potrebujem natrieť čiernou matnou farbou hliníkový plech na ktorý bude svietiť slnko . Náter by mal odolávať slnečnému žiareniu a teplote od-30°C do 150°C.

 

Na hliníkový plech je najprv nutné aplikovať základnú farbu na ľahké kovy. Doporučujem použiť ako základný náter farbu GALVINOL, ako povrchovú farbu použijete ALKYTON žiaruvzdorný 750°C. Je to náter na báze silikónom modifikovanej alkydovej živice

Doporučený tovar.

Galvinol - základná farba hliník

ALKYTON žiaruvzdorný 750°C - farba na plech so zvýšeným teplotným zaťažením

 


Prečo je potrebná základná farba a prečo použiť vrchný email?

 

Špeciálne pigmenty základnej farby chránia kov pred koróziou a zaistia dobrú chytľavosť a súdržnosť vrchného náteru. Základná farba sama o sebe neodolá poveternostným vplyvom.

Naopak vrchný email vytvorí na povrchu súvislý nepriepustný film, ktorý dlhodobo odoláva poveternostným vplyvom a dá natieraním predmetom požadovaný farebný tón.


Potrebovala by som poradiť ohľadom farby na strechu. Je to plech tak 23 ročný, rozlohou 300m2,bol niečím natretý pred pár rokmi,asi striebrenkou - nie sme si istí,  ešte pri predošlom majiteľovi a na 40percentách už hrdzavie. Prosím, poraďte dobrú farbu najlepšie jednovrstvovú (aby držala aspoň 5 rokov) a koľko by som jej mala objednať na rozlohu 300m2.

Keďže je strecha natretá "striebrenkou" môžeme predpokladať, že ide o Renolast - asfaltohliníkový náter. Z tohto dôvodu bude najrozumnejšie v tomto type náteru pokračovať. Strechu dokonale očistite od olupujúcej sa farby a hlavne od hrdze. Umyte celú plochu strechy tlakovou vodou. Použite aj odhrdzovač a drôtenú kefu resp. elektrickú brúsku. Po očistení brúsneho prachu natrite miesta, kde ste sa dostali brúsením korózie až na kov základnú antikoróznu farbu. A následne po 24 hod. strechu natriete znova náterom Renolastom v 2 vrstvách.

Spotreba Renolastu je na 300 m2 cca 35L v jednej vrstve.

Doporučený tovar:

Renolast  - farba na plechovú strechu

 


Ako to urobiť, aby štetec nepúšťal vlákna ?

 

Platí, že čím kvalitnejší štetec, tým menej púšťajú vlákna,  aj tak to však stopercentne nie je.  Preto musíme pred prvým použitím štetec pripraviť. Namočte ho v teplej mydlovej vode, aby sa uvoľnili slabé prichytené vlákna, a potom nechajte štetec v súvislej polohe odkvapkať, presušiť a ku koncu štetín prečistite niekoľkými dlhými ťahmi po brúsnom papieri.


Čo by ste mi odporučili na repasáciu 20-ročného vlnitého eternitu asi 200m2- farba je už zvetraná ale podklad sa nešúpe, akurát je zašpinený od nánosov prachu.

 

Repas eternitu môžete spraviť farbou Denas Eternit alebo i farbou Faneta. Samozrejme čo možno najčistejší podklad zvyšuje životnosť náteru. Ako prvú vrstvu použite penetračný náter FANO a dve vrstvy farby FANETA. Doporučujem strechu pred náterom dokonale umyť wapkou a natierať podľa doporučení výrobcu (podľa nášho popisu pri výrobku)

Doporučený tovar:

Faneta - farba na eternit


 

Prečo je výhodné použiť základnú aj vrchnú farbu v jednom ?

 

Farby 2 v 1 obsahujú antikorózne prvky a prvky nutné pre ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Farby 3 v 1 majú vlastnosti antikorózneho náteru, medzivrstvy a povrchovej farby.

 


Aká je optimálna doba schnutia?

 

Optimálna teplota schnutia je 20 – 25 °C a pri relatívnej vlhkosti vzduchu najviac 75 °C. Zaschýnanie farieb a odparovanie riedidiel urýchľuje prúdenie vzduchu, preto je veľmi dôležité vetranie.

 


 

Mám vonku staršie kovové umývadlo (plechové) na ktorom bol smalt. Ten bol už dosť poškodený. Smalt som celý zbrúsil dole a teraz Vás prosím o radu ako a čím ho zrenovovať. Umývadlo bude umiestnené v exteriéri.

 

Ako náhrada smaltu sa používa epoxidová 2 zložková farba S2321. Aj keď patrí medzi najtvrdšie náterové hmoty, nedosahuje už také mechanické odolnosti a tvrdosti ako pôvodný keramický smalt, ktorý sa vypaľuje pri teplote okolo 1 000° C. Avšak epoxidové nátery nie sú vhodné pre exteriér. Preto alternatívou bude použitie polyuretánového náterového systému. Na očistené kovové umývadlo naneste jednu vrstvu základného náteru a dve vrstvy vrchného náteru. Chemopur E (vrchná farba) je v bielom odtieni schválená aj pre styk s pitnou vodou.

Doporučený tovar:

Epoxidový email na vane

Chemopur G - základná farba na umývadlo

Chemopur E - farba na vonkajšie umývadlo 

 


Je lepšie natrieť jednu hrubšiu vrstvu, prípadne niekoľko tenších vrstiev farby?

 

V prípade, ak farbu nie je vyslovene doporučené farbu nanášať v jednej hrubšej vrstve, je vhodnejšie kvôli životnosti zvoliť postup pri natieraní s viac tenšími vrstvami farby. Je to z dôvodu aby sa čo najviac prekryli mikroskopické póry, ktorými by sa do podkladu mohla dostať vlhkosť.

 


 

Mohol by som použiť ako základnú farbu Penetrator Rust-Oleum na 30 ročnú približne na 40% skorodovanú pozinkovanú plechovú strechu? Myslím tým celú natrieť Penetratorom v 1 vrstve (aj na neskorodovaný plech) a na ňu farbu Noxyde Pegarust.

Alebo akú základnú farbu by ste mi odporúčali?

Penetrátorom môžete plech na streche zachrániť. Má tú vlastnosť  že preniká koróziou až na surový kov. Pritom zároveň vytlačuje vzduch a vzdušnú vlhkosť k povrchu. Nie je však všemocný. Koróziu je potrebné riadne očistiť a strechu pred náterom odmastiť saponátom. Ako vrchný náter doporučujem skôr použiť Alkyton.

Noxyde Pegarust je  rovnako dobra voľba, no to záleží a od toho, koľko chcete do strechy investovať..

Doporučený tovar:

Penetrátor - základná farba na koróziu

Noxyde Pegarust - jednošichtová farba na kov

Alkyton

 Je možné natrieť 5 rokov starú a doposiaľ neošetrenú strechu z pozinkovaného plechu vodou riediteľnou farbou?

 

Áno, vodou riediteľné farby sú všeobecne podstatne pružnejšie a dokážu lepšie odolávať popraskaniu vplyvom tepelnej rozťažnosti podkladu než krehké farby syntetické. Z tohto dôvodu sú odborníkmi čím ďalej viac odporúčané na vonkajšie nátery dreva i kovov.

V tomto prípade je vhodné zvoliť farbu Denas, tá je riediteľná vodou a má aj požadované vlastnosti. Je potrebné pred náterom strechu očistiť, odmastiť saponátom a opláchnuť čistou vodou. Na zaťažené miesta naniesť farbu Denas Antikor a ako vrchný náter je vhodné použiť dve vrstvy farby DenasUniverzal. Farebný odtieň základnej farby je potrebný vybrať s ohľadom na farebný odtieň vrchnej farby, teda svetlejšie odtiene pod sivú alebo bielu farbu, pod tmavé potom červenohnedú. Takýto postup sa odporúča hlavne na plechy  vystavené poveternostným vplyvom. V prípade ak by bol aplikovaný náter Denas 2v1, ušetrí sa natieranie jednej vrstvy. Táto farba spája vlastnosti základnej aj vrchnej farby v jednom. V prvom rade je potrebné natrieť najviac zaťažené miesta, spoje, záhyby a hrany a náter nechať zaschnúť, následne celú plochu pretrieť konečným náterom.

Doporučený tovar:

Denas Antikor , Denas Univerzal, Denas 2v1


Potrebujem natierať cca 30 ročný pozinkovaný plech na streche. Zatiaľ natieraný nebol. Korózia je na cca 10 m2. Uvažujem nad dvoma variantmi. Alkyton+penetrátor+galvinol. Je potrebný aj Primer+ ? Stretol som sa s názorom, že je lepšie ho dať. Koľko náterov Alkytonom je treba ? Čo je lepšie použiť - Galvinol, alebo Primer+ ? Druhá varianta je Hostagrund. Stačí ošetriť hrdzavé plochy odhrdzovačom (akým?) a potom jeden náter Hostagrundom?

V oboch prípadoch máte pravdu. Dajú sa použiť buď to nátery Rust Oleum, čiže Alkyton, Galvinol alebo Hostagrund. Čo je však najdôležitejšie, to je príprava strechy pred náterom. Konkrétne umytie tlakovou vodou a odstránenie mastnoty.

Na pozink  doporučujem použiť Galvinol ako podkladový náter. Potom  Alkyton v 1-2 vrstvách.  Galvinol sa nanáša v čo najtenšej vrstve. Pevne priľne na pozinkovaný podklad a zostáva mierne lepivý. Tým je umožnené kvalitné priľnutie vrchných náterov k podkladu. Do 24 hod. je potrebné nanášať vrchný náter  Alkytonom.

 

Skorodované miesta od hrdze očistite a použite napríklad MARPIN - odhrdzovač.

Keď sa rozhodnete pre Hostagrund, bude Vám stačiť jedna vrstva.

Doporučený tovar:

Galvinol

Alkyton

Hostagrund 2v1 na pozink

Odhrdzovač


V prípade ak chceme kov natrieť dobre a rýchlo, čo by bolo vhodné použiť?

 

Aby bol kovový predmet vhodne ošetrený, je treba zvoliť náterový systém – základné farby, medzivrstvu a vrchné farby. V súčasnosti sú dostupné farby, ktoré postup uľahčia, a pritom sa nezníži výsledná kvalita náteru. Ide o to, že povrch sa natiera v dvoch vrstvách rovnakou farbou. /Druhá vrstva sa aplikuje po zaschnutí prvej vrstvy/. S 2177 Hostagrund Prim 3v1, Primalex 3v1 alebo Hammerite 3v1 sú jednovrstvové  farby , ktoré spájajú vlastnosti všetkých troch potrebných vrstiev. Sú vhodné tak do exteriéru ako aj interiéru.  Dobre priľnú k oceľovým a železným predmetom a taktiež k zoxidovaným pozinkovaných povrchom. Je to pružný náter, nepraská, keď sa kovové predmety vplyvom striedania teplôt rozťahujú alebo zmršťujú.

 Doporučený tovar:

Hostagrund Prim 3v1

Primalex 3v1

Hammerite priamo na neželezné kovy

 


Začali mi hrdzavieť prahy a zadné dvere pod oknom /častý problém Octavie/.Minulý rok som to obrúsil, nastriekal zinkovým sprejom a na to som dal akrylátovú farbu v spreji. Po necelom roku sa hrdza objavila opäť. Chcem sa vyhnúť chybe z minula a hrdzavé miesta natrieť tak, aby to vydržalo niekoľko rokov. Chcem to natrieť RUST-OLEUM Penetrátor, alebo Ferro Color a na to by som chcel dať akrylátovú farbu v spreji.Neviem, či je takýto postup správny.

Tie miesta, kde Vám opäť vystupuje korózia na povrch je potrebné najskôr upraviť prípravkom proti opätovnej tvorbe korózie. Vhodný je na to Presto BOB Stop- izolácia korózie. Po takomto ošetrení môžete použiť základnú antikoróznu farbu Presto BOB základ. Prípadne na veľmi silno skorodované povrchy môžete použiť Rust-Oleum Penetrátor ako základnú farbu.

Doporučený tovar:

Presto BOB stop – izolácia korózie

Presto BOB základ

Rust Oleum Penetrátor

 


Už dlhší čas hľadám povrchovú úpravu na diely z hliníkovej zliatiny. Mohli by ste mi prosím poradiť niečo, čo bude dostatočne odolné aj drsnejšiemu zaobchádzaniu bez odlupovania? Farba by sa striekala pištoľou , pripadne v spreji. Môže byť aj vypaľovacia.

 

Keďže ide o ľahký/neželezný kov, budete musieť použiť ako prvý náter reaktívnu polyuretánovú farbu Chemodur P,  na tento náter použijete základnú farbu Chemodur G a nakoniec vrchnú farbu Chemodur E. Táto farba je odolná aj voči atmosférickým vplyvom aj mechanickému zaťaženiu.

 Doporučený tovar:

Chemodur P

Chemopur G

Chemopur E

 


Chcem sa informovať, kedy je vhodnejšie natierať strechu (starý pozinkovaný plech). Na jar, alebo na jeseň?

 

Jar a jeseň sú najideálnejšie obdobia. Ide o pohodlie na streche a o to že farba by mala schnúť prirodzene, nie na priamom silnom slnku.

Doporučujem mať farbu pripravenú a sledovať predpoveď počasia. Keď budú hlásiť polooblačno je vhodný čas.  Nesmie však pršať až do úplného preschnutia farby. Orientačne sa jedná o cca 24hod.

Doporučený tovar:

Fest B - farba na strechu


Ako jednoducho natrieť odkvapy tak, aby sme prípadne nezašpinili od farby stenu fasády?

 

V prípadoch keď natierame kovové odkvapy, je dobré vsunúť medzi trúbku a stenu kartón.

  


Mám strechu na garáži ,ktorá je z pozinkovaného plechu a je viditeľne značne zhrdzavený. Prosím o radu akú ochranu a aký konečný náter použiť vďaka.

 

Pre náter skorodovanej pozinkovanej strechy je potrebné zvoliť nasledovný postup. V prvom rade je potrebné strechu umyť - odmastiť saponátom a spláchnuť (najlepšie pred dažďom) alebo ju spláchnuť tlakovou vodou.. Potrebné je  odstrániť olupujúcu sa hrdzu a skorodované miesta natrieť odhrdzovačom, ktorý pomáha k viazaniu hrdze a tá je následne rozpustená. Táto predpríprava je jeden z najdôležitejších faktorov kvalitného konečného výsledku!

Na takto pripravenú pozinkovanú strechu môžete natierať tieto náterové hmoty: Fest B (2-3 nátery), Formex Extra(1 náter), Noxyde Pegarust (1 náter),

Osobne Vám doporučujem farbu FEST B na starý pozinkovaný plech, ktorá je veľmi dobrá z hľadiska ceny a kvality.

 

Doporučený tovar:

FEST B - jednovrstvá farba na pozinkovanú strechu 


Chcem čo najlepšie ošetriť staré hrdzou napadnuté plechové disky kolies automobilu. Aké prípravky mi prosím doporučujete?

 

Hrdzavé disky najprv umyte saponátom najlepšie tlakovou vodou a dobre očistite od hrdze drôtenou kefou. Následne prebehnite šmirgľom. Zablokujte ďalšie korodovanie náterom s odhrdzovačom.

Následne doporučujem použiť reaktívnu farbu Hrdzstop v 2-3 vrstvách.

Hrdzostop sa vyznačuje vysokou elasticitou a odolnosťou voči poveternostným podmienkam.

 

Doporučený tovar:

Hrdzostop - farba na plechové disky. 

 


Chcel by som sa Vás opýtať akú farbu použiť na kovovú nádrž, je už staršia a ešte nebola natretá, do tejto nádrže steká dažďová voda a samotná voda súži na polievanie v záhradke.

 

Pre náter kovovej nádrže doporučujem použiť farbu Hydroban EKO. Kovovú nádrž je potrebné vopred očistiť od hrdze a mastnoty a nádrž natrieť základnou antikoróznou farbou. Po dokonalom zaschnutí je možné naniesť Hydroban EKo v dvoch až troch vrstvách. Náter je možné vystaviť pôsobeniu vody najskôr po 7 dňoch zasychania.

 

Doporučený tovar:

Syntetika EXTRA základ - antikorózna farba na nádrž s vodou

Hydroban EKO - farba na kovovú nádrž s vodou 


Kúpil som starší kovový čln. Je z hrubého plechu. Chcem ho natrieť zvnútra aj zvonku. Aký základný náter odporúčate? Čln najprv očistím a ošmirgľujem od hrdze a odlupujúcej sa farby, a potom chcem naniesť farbu, ale v záplave širokej ponuky všakovakých náterov neviem vybrať ten správny. Dá sa už aj základná farba ponechať ako konečný náter? Potrebujem tmavo hnedú, niečo ako palisander.

Pre kvalitné natretie člnu bude vhodné použiť polyuretánovú farbu. Najskôr ho dobre očistite a odmastite. Zbavte starého olupujúceho sa náteru. Natrite základnou poluretnánovou farbou Chemopur G v jednej vrstve a následne spravte 2 vrstvy vrchnou polyuretánovou farbou.

Polyuretánové farbu sú jedny z najodolnejších farieb.

Doporučený tovar:

Chemopur G - základná farba na čln

Chemopur E - vrchná farba na čln 

 


Plechovú strechu sme natreli lesklým Industrolom, po zaschnutí sa však povrch na niektorých miestach zmatňuje, kde sme urobili chybu ?

 

Na vine môže byť vlhkosť. Pokiaľ totiž povrch nie je dostatočne vyschnutý a padne na ňom rosa alebo začne mrholiť, stratí lesk. Tento jav sa môže objaviť iba na niektorých miestach a to preto, že celá plocha nebola natieraná rovnomerne: vyššia vrstva náteru vyschne pomalšie. Natieranie skoro ráno alebo večer, keď padá rosa, môže takto náter zmatnieť.


Ako natrieť drôtený plot, pletivo, ktoré  bolo pred niekoľko desaťročiami natierané syntetickou farbou, ktorá sa dnes olupuje. Ako by bolo možné náter obnoviť ?

 

Najskôr celý povrch plotu umyte napr. vodou pod tlakom, aby ste ho zbavili vrchnej zaprášenej vrstvy, teda toho čo sa odiera. Po uschnutí plot natrite jednovrstvovým náterom Alkyton, ktorý plní funkciu základnej antikoróznej farby a zároveň vrchného náteru. Dá sa použiť aj farba S 2177 Hostagrund Prim 3 v 1, ktorá sa dobre natiera aj na drôtený plot.

Pre nanášanie je vhodný štetec alebo valček, pri striekaní drôteného plotu sa štandardnými okami príde o veľa materiálu nazmar.

 

Doporučený tovar:

Alkyton – náter pletiva

Hostagrund Prim 3v1 – náter pletiva


Klasický drôtený plot  - pletivo bolo asi pred šiestimi rokmi natieraný vodou riediteľným Eternalom, čím sa dá pretrieť, aby ochrana vydržala ďalších päť alebo šesť rokov ?

 

Pokiaľ preferujete vodou riediteľné farby, môžete použiť email  Balarkyl UNI v matnom alebo lesklom prevedení. Zo syntetických farieb potom jednovrstvový email Alkyton 2v1  alebo S 2177 Hostagrund Prim 3 v 1 v požadovanom odtieni, hlavne pokiaľ sa už korózia dostala na povrch.

Doporučený tovar:

Balakryl UNI – vodou riediteľný náter pletiva

Alkyton – náter staršieho pletiva

Hostagrund Prim 3v1  pre náter pletiva


Aká farba by bola vhodná pre náter plechovej striešky udiarne, kde by mohla odolávať asi 100 °C ?

 

Tepelné odolné sú napr. silikónové farby. Aj tieto sa vyrábajú v prevedení 2v1. Doporučujem náter Alkytonom Žiaruvzdorným, ktorý odoláva teplotám do 650°C

Doporučený tovar:

Alkyton  Žiaruvzdorný – náter strechy udiarne

 


Čím sa dá nastriekať vnútro benzínovej nádrže ?

 

Nádrž nastriekajte priemyselnou antikoróznou základnou farbou S 2300 Epolex a dvakrát vrchným epoxidovým emailom S 2321 Epolex. Táto kombinácia bola s úspechom vyskúšaná, ale náter odolá benzínu len vtedy, keď podklad dokonale zbavíte hrdze, odmastíte ho a pri natieraní dodržíte pomer tuženia aj teploty pre usušenie, ktoré sú uvedené na obale farieb. Pre dopyt na túto farbu nás kontaktujte (efarby.sk)

 


Kovová nádrž bude slúžiť ako žumpa, čím ju natrieme aby odolávala agresívnemu prostrediu ?

 

Najprv musíte dobre pripraviť podklad, predovšetkým ho dôkladne zbaviť hrdze a to najlepšie abrazívnym čistením. Neodhrdzený podklad totiž môže znížiť životnosť náteru až o 60%.

Potom nádrž natierame základnou chlórkaučukovou farbou TREXON v 2 vrstvách a troma vrstvami chlórkaučukovej farby TREXON ktorá odoláva vystaveniu pôsobenia chemikáliami

Doporučený tovar:

Trexon H 2003 – chlórkaučuková základná farba na žumpu

Trexon H 2001 – chlórkaučuková vrchná farba na žumpu

 


Rada by som sa spýtala ako postupovať pri natieraní kovového plotu? A taktiež ako sa dá vyrátať koľko farby budem potrebovať?

 

Plot musíte vopred zbaviť hrdze, olupujúcej sa farby. Kovový plot odmastite technický benzínom a môžete natierať. Zvoľte kvalitnú farbu ktorá má antikorózne pigmenty a natrite ho v dvoch vrstvách. Kvalitnou antikoróznou farbou na plot je farba Hrdzostop 2v1.

Na vyrátanie spotreby farby použite našu kalkulačku spotreby, ktorú nájdete pri každom produkte.

Doporučený tovar:

Hrdzostop - farba na plot 


Prosím o radu akú farbu použiť na náter čiastočne skorodovanej kovovej brány a predzáhradky bez odstraňovania starého náteru po odstránení a ošetrení hrdzavých miest.

 

Podklad je potrebné na náter pripraviť tak aby bol čistý, súdržný, očistený od silnej korózie, odmastený a od olupujúcej sa farby. Priamo na hrdzavé ale očistené miesta doporučujem použiť farbu ALKYTON v 2 vrstvách. Ak je korózia silnejšia, použite základnú farbu PENETRÁTOR, ktorý preniká koróziou až na surový kov a vytláča pritom vlhkosť na povrch.

Doporučený tovar:

Penetrátor - farba na silnú koróziu

Alkyton - farba na hrdzu 

 


Štetec, valček, alebo striekacia pištoľ?

 

Nástroj si zvoľte podľa charakteru predmetu, ktorý idete natierať:

-  štetec (dostaneme sa do všetkých záhybov, farbu dobre rozotrieme),

-  valček (ľahko a rýchlo natierame veľké plochy)

- striekaciu pištoľ (farbu rozmiestnime súvisle bez znateľných stôp po štetinách, dostaneme sa aj do neprípustných miest a pokryjeme veľkú plochu)

 


Akú farbu zvoliť pre dva roky starú, ale doposiaľ neošetrenú strechu z pozinkovaného plechu, aby to nebolo moc namáhavé ?

 

Veľmi kvalitná je jednovrstvová farba S 2810 Formex Extra, ktorá sa k povrchu dobre nasaje a odolá poveternostným vplyvom. Vopred strechu ošetrite a odmastite napr. vodou so saponátom. Pokiaľ je už povrch zoxidovaný, je teda matný, môžete použiť aj farbu Fest-B.

Doporučený tovar:

Hostagrund Zinex  - farba na pozinkovanú strechu

FEST –B – farba na starú pozinkovanú strechu

 


Chceli by sme staré auto len pretrieť štetcom, akú farbu máme zvoliť ?

 

Autoemaily sa výhradne striekajú, aby bol povrch po usušení celkom hladký. Pokiaľ ale chcete auto iba pretrieť štetcom, používajte bežné syntetické (Syntetika EXTRA ) alebo polyuretánové emaily (Chemopur ) na kov, ktorý je veľmi kvalitný. Veľmi dobre sa dá karosériu natierať lakovacím valčekom.

Doporučený tovar:

Syntetika extra – náter auta štetcom

Chemopur E – náter auta Netcom


Nerezové sudy prechádzajú umývačkou, potrebovali by sme ich farebne označiť, akú farbu zvoliť, aby ju trysky nezmyli ?

 

Na čistú nerez sa dobre nanášajú dvojzložkové epoxidové náterové hmoty, napr. základná farba S 2300 Epolex Základ  a email S 2321 Epolex Email , ktoré sú mechanicky odolné a dobre odolávajú teplej vode.

Doporučený tovar:

S 2300 – základná epoxidová farba

S 2321 – vrchná epoxidová farba

 


Mám čerstvo pozinkovaný kovaný plot, prosím o radu, čím a ako ho mám nafarbiť, farba by mala byt šedá - prskaná.

 

Na čerstvý pozink je potrebné použiť reaktívnu farbu určenú pre náter čerstvého pozinku.  Môžete použiť farbu Hostagrund ZINEX, ktorou môžete natierať aj čerstvý pozink.

Použitie:

- úprava povrchu pred náterom (odstránenie okovín, koróznych splodín, prachu, solí, mastnoty a iných nečistôt)

- 1-2 vrstvy farbou Hostagrund Zinex

Doporučený tovar:

Hostagrund Zinex – Farba na čerstvý pozink


Je vhodná farba RENOKOV na pozinkovaný plech ,čiastočne zvetrali zinok?Koľko náterov treba na strechu.

 

Ak je zinkový plech zvetraný len čiastočne, nedoporučujem použiť Renokov priamo naň. Je potrebné naniesť základnú farbu na ľahké kovy a po preschnutí natrieť Renokovom.

Na strechu sú potrebné minimálne 2 vrstvy farby. Teda 1 vrstva S 2003 a 1 vrstva S2003 a 1 vrstva Renokovu.

Doporučený tovar:

S 2003 farba na ľahké kovy

Renokov - farba na strechu 


Garážové dvere v paneláku boli natreté ešte v roku 1973, myslím len základnou farbou - hnedočervenou. Avšak po toľkých rokoch to už zvetralo a tak som sa pred pár rokmi (4-5) rozhodol ich natrieť. Kúpil som základnú syntetickú farbu a na to vrchnú syntetickú farbu. Pôvodný náter so tam nechal. Po roku farba začala praskať. Tak som odlúpil popraskané, odlupujúce sa časti až do "zdravých" častí a opäť pretrel obnažené časti základnou a potom vrchnou. Toto sa ale opakuje stále. Zaujímavé je, že z vnútornej strany sa to nedeje?! Myslel som, že plech sa pražiacim slnkom rozpína potom zas sťahuje a to je dôvod praskania farby. Ale to by robilo aj z vnútornej strany. A prečo sa to nedialo aj s tým prvým prapôvodným náterom? Že by to bol nejaký olejový základný náter, ktorý odolával týmto vplyvom? Chcem odstrániť odstraňovačom starých náterov všetko, ale čo mi odporúčate použiť: ktoré farby sú pružné; alebo nejaké reaktívne farby.

 

Všeobecne, základné náterové hmoty je potrebné pretrieť vrchným emailom do cca 3 mesiacov, inak dochádza k ich degradácii vplyvom poveternostných podmienok. Pôvodná povrchová úprava nebola (podľa popísanej životnosti?) vykonaná iba základnou farbou. Že sa pretrenie základnej a vrchnej syntetickej farby po rokoch odlupovalo je pravdepodobne spôsobené ponechaním už degradovaného pôvodného náteru, žiadny nový náter ho nespevní a nezlepší jeho priľnavosť. Podklad ovplyvnil aj "praskanie" nového náteru, nie rozpínavosť plechu. Po odstránení náterov na čistý plech a odstránenie prípadnej korózie aj odmastenie (napr. umytím saponátom) môžete použiť kvalitnú jednovrstvovú farbu S2160 Hostagrund 2v1 na železo, alebo základnú farbu S2003 Formex a kvalitný vrchný email U2029 Industrol profi v dvoch vrstvách.

 


V najbližšom čase sa chystáme natierať 3 veľké strechy (30x16) metrov. Strecha bola naposledy natieraná pred 5 rokmi. Po tomto čase došlo k zošúchaniu vrchného náteru a miestami prekukla hrdza. lúpenie farby sa nevyskytlo. plech je pozinkovaný, ale keďže má už mnoho rokov, miestami pozinkovanie stráca svoju funkčnosť a plech hrdzavie. Chcel by som sa vás spýtať, aký postup by ste volili vzhľadom na to, že plech je trapézový ,čo zväčšuje plochu minimálne na dvojnásobok. Po správnosti by sa strecha mala možno zbaviť starého náteru a podobne no vzhľadom na veľkosť a skúsenosti z predchádzajúceho maľovania to neprichádza do úvahy, nakoľko je to fakt veľká plocha a takáto práca by bola finančne a časovo neúnosná, naviac s otáznym výsledkom nakoľko ťažko nájsť niekoho, kto by to šúchal poctivo. Ako si teda zjednodušiť prácu a čím natierať? Moja predstava by bola v ideálnom prípade jasná zelená farba, ktorú by stačilo aplikovať 1x a vydržala by aspoň 4 roky.

 

Potrebujete v prvom rade zistiť či sa stará farba od podkladu olupuje. Spravte si malý test napríklad špachtľou. Vyrite na plech do farby mriežky ako na piškôrky (15x15 cm), nalepte na toto miesto silnejšiu pásku a trhnite ňou. Ak Vám na nej ostane viac ako 20% farby, musíte ju odstrániť, pretože by radikálne znížovala životnosť nového nateru. Strechu je potrebné odhrdziť, odmastniť a umyť. Čiže rotačná brúska alebo šmirgeľ a obrúsiť hrdzavé miesta. Na tieto miesta naneste po umytí strechy saponátom odhrdzovač, ktorý vytvorí nový ochranný film a zabráni ďalšej korózii. Ak je korózia na niektorých častiach silnejšia, použite na tieto miesta základnú farbu na silnú koróziu.  Ak chcete natrieť strechu jednou vrstvou musíte použiť špeciálnu farbu. V takýchto prípadoch doporučujem použivať farbu Noxyde Pegarust, no tá sa vyraba len v 4 odtieňoch. Chýba jej klasiký zelený odtieň. Druhou alternátívou je farba Alkyton 2v1.

Tieto farby máme v ponuke a vieme Vám ich dodať priamo na miesto stavby.

Doporučený tovar:

Penetrátor - základná farba na silnú hrdzu

Noxyde Pegarust - farba na trapézový plech

Alkyton - farba na strechu 


Čím by som mala natrieť detské preliezky? Trocha sú aj zhrdzavené.

 

Hrdzu treba odstrániť brúsnym papierom. Kovové časti odmastite technickým benzínom. Doporučujem použiť ekologickú farbu Hrdzostop, ktorá je reaktívna s hrdzou a úspešne ju potláča. Potrebné sú minimálne dva nátery.

 Doporučený tovar:

Hrdzostop - farba na hrdzavé detské preliezky

 


Chcel by som sa spýtať, akú farbu použiť, keď chcem natrieť na Felícii zadné dvere, ale potreboval by som farbu, ktorá by sa dala aplikovať priamo na hrdzavý povrch alebo iba s minimálnym obrúsením. Predtým som hrdzu obrúsil šmirgľom natrel odhrdzovačom vytmelil a natrel čiernou farbou, ale hrdzavie znova.

 

Vhodnou farbou na silnú koróziu je Rust Oleum Penetrátor. Špeciálne zloženie spôsobuje, že základná farba PENETRÁTOR preniká koróziou až na surový kov. Pritom zároveň vytlačuje vzduch a vzdušnú vlhkosť k povrchu. Oproti bežným náterom, ktoré vzdušnú vlhkosť „uväznia" pod náterom, dokáže PENETRÁTOR vlhkosť vytesniť.

Náter je vhodný za predpokladu jemného prebrúsenia a použitia vrchného náteru Rust Oleum Alkyton.

Doporučený tovar:

Rust Oleum Penetrátor - farba na silnú koróziu

Rust Oleum Alkyton - farba na hrdzu 

 


Je pri zbavovaní sa masti nezoxidovaných pozinkovaných odkvapov lepšia kombinácia voda a jar, alebo čpavková voda a jar ?

 

Určite čpavková voda. Zaistí chemickú reakciu, keď dokonale pripraví povrch pre náter. Voda so saponátom slúži k zbavovaniu sa mastnoty a celkovému očisteniu povrchu.


Akou farbou máme natrieť staršiu kovovú konštrukciu skleníku, aby sme ju mohli zaskliť.?

 

Na tieto účely je ako základná jednovrstvová farba S 2160 Hostagrund 2 v 1 Na železo alebo S 2177 Hostagrund Prim 3 v 1.

Farba Amarit slúži ako stmavovač skleníkových skiel, kedy potrebujete zaistiť v skleníku jemný tieň.  Slúži ako sezónny náter.

Doporučený tovar:

Hostagrund 2v1 na železo – farba na skleník

Hostagrund Prim 3v1 – farba na skleník

Amarit – tieniaca farba na skleník

 


Farba parapetu sa miestami odlupuje. Ako sa to dá napraviť ?

 

Všetky staré nátery, ktoré na parapete nedržia, musíte dokonale odstrániť, najlepšie teplovzdušnou pištoľou a kovovou špachtľou a celý povrch zbaviť mastnoty napr. technickým benzínom. Pokiaľ nepriľnavú farbu odstránite až na kov, použite základnú antikoróznu farbu napr. S 2000 Pragoprimer Standard. Následne parapetu pretrite vrchným náterom S 2013 Industrol Univerzál.

Doporučený tovar:

Pragoprimer S 2000 – základná farba na parapet

Industrol S 2013 – vrchná farba na parapet


Chcem natrieť pozinkované odkvapy, ktoré už boli natierané, ale farba je takmer úplne zvetraná. Odkvapy takmer nevykazujú koróziu.

 

Na pozinkované odkvapy, ktoré vopred zbavíte olupujúcej sa farby, použite najprv základnú farbu S2003 v jednej vrstve  a následne môžete použiť farbu Natrima na odkvapy. Táto farba sa vyrába v štyroch mosadzných odtieňoch . Vyznačuje sa dobrou poveternostnou odolnosťou, pružnosťou a priľnavosťou. Nanáša sa štetcom, valčekom alebo vzduchovým striekaním. NATRIMA na odkvapové rúry do poručujeme nanášať minimálne v dvoch vrstvách v časovom intervale minimálne 6 hodín.

Doporučený tovar:

S 2003 – základná farba na pozinkovane odkvapy

Natrima na odkvapy – farba na odkvapy, žľaby a zvody


MAL BY SOM ZÁUJEM O KVALITNÚ FARBU NA ALU DISKY A CENOVÚ RELÁCIU.

 

Na hliníkové disky je vhodný Tuning Alu Wheel - sprej na hliníkové disky. Je to vysoko odolný akrylový lak, slúžiaci na dosiahnutie perfektného hliníkového vzhľadu. Spotreba na 4 disky cca 4-5 sprejov 150ml.

Doporučený tovar:

Tuning Alu Wheel - sprej na hliníkové disky 

Máme pre vás darček v podobe ebooku. Stiahnuť si ho môžete tu:

 


Na chalupe mám pozinkovanú strechu cca 12 rokov. Nebola ničím natretá. Je v dobrom stave(bez korózie okrem časti okolo komína cca 4m2.Je ju možné vzhľadom na jej vek natrieť syntetickou základnou farbou a na ňu syntetickú vrchnú farbu ako obyčajný plech ?

 

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o pozink, tak nemôžete použiť obyčajnú základnú syntetickú farbu, pretože sa Vám jednoducho po 1. zime ošúpe. Je potrebné použiť buď to reaktívnu základnú farbu, ktorá dokonale priľne k pozinku, nebude sa olupovať a tak vytvorí kvalitný podklad pre vrchnú bežnú syntetickú farbu.

Druhá možnosť, ku ktorej by som sa priklonil ja, je tá, že by som použil jednošichtovku, teda základ aj vrch v jednom na pozink. Ušetríte si tak prácu na streche pri zachovaní maximálnej kvality.

Hrdzavé miesta okolo komína prebrúste a použite naň odhrdzovač. Potom naneste farbu.

Doporučený tovar:

Komaprim 2v1

Hostagrund 2v1 na pozink

 

alebo základná reaktívna farba na pozink:

S 2003 - farba na ľahké kovy

S 2003 - Komaprim na ľahké kovy

 


Poprosím o radu. V dome máme schody z kovu a sú natreté syntetickou farbou. Je to už oškreté, potrebovali by sme to premaľovať. Je možné použiť polyuretánovú farbu na tento pôvodný náter? počula som, že táto farba sa tak rýchlo neoškiera. Musíme to aj nejako šmirgľovať, alebo niečo podobné?

 

Polyuretánová farba bude vhodným náterom pre Vaše schody. Je potrebné použiť základnú a vrchnú polyuretánovú farbu.

Príklad postupu:
Náter na schody

- úprava povrchu pred náterom (odstránenie starého olupujúceho sa náteru, solí, mastnoty a iných nečistôt)
- 1 až 2 krát Chemopur G (U 2061) v hrúbke 35 - 45 ųm v jednej vrstve
- podľa potreby prebrúsenie brúsnym papierom č. 250 a viac
- 1 až 2 krát vrchný email napr. Chemopur E (U 2081) hrúbka suchého filmu 30 - 60 ųm
- čas aplikácie ďalšej vrstvy 6 hod. najneskôr však do 48 hod.

Doporučené výrobky:

Chemopur G - základná polyuretánová farba

Chemopur E - vrchná polyuretánová farba

 


Potrebujem natrieť kovový stojan, na ktorý bude pôsobiť vlhkosť z morskej vody tak, aby mi nehrdzavel. Uvažujem o epoxidových farbách, čo odporúčate?

 

Epoxidové farby majú v exteriéri vlastnosť kriedovania a znižovania lesku. Preto by som volil skôr polyuretánové farby ktoré sa používajú tiež vtedy ak sa vyžaduje kvalitná povrchová úprava a odolnosť náteru.

Doporučený tovar:

Chemopur G - základná polyuretánová farba

Chemopur E - vrchná polyuretánová farba 

 


Dvadsať rokov stará strecha z eloxovaného hliníku stráca farbu, čím sa dá obnoviť ?

 

Pre obnovenie farby sa dá použiť základná farba  S 2003  a ako vrchnú farbu syntetický email  Syntetika EXTRA.Podklad je ale nutné dobre očistiť a zbaviť mastnoty.

Doporučený tovar:

S 2810  - základná farba na eloxovaný hliník

Syntetika Extra – vrchná farba na eloxovaný hliník


Akou farbou sa dá natrieť plynové potrubie vo vonkajšom prostredí ?

 

Obvykle sa používa jednovrstvová farba S 2160 Hostagrund 2 v 1 Na železo v odtieni 6200, ktorý odpovedá predpisom pre značenie plynového potrubia alebo použite základnú farbu S 2000 Pragoprimer Standard a vrchná email S 2013 Inustrol Univerzál v odtieni 6200.

 Doporučený tovar:

S 2160 Hostagrund 2v1 na železo – odtieň 6200 na plynové potrubie

S 2000 Pragoprimer štandard – základná farba

S 2013 Industrol Univerzál – odtieň 6200 na plynové potrubie.

 


Aká najnižšia teplota okolia môže byť pri natieraní syntetickým emailom S 2013 ?

 

V závislosti na relatívnej vlhkosti by teplota nemala klesnúť pod 8°C, čo platí pre syntetické farby všeobecne. Nízka teplota totiž značne predlžuje dobu zasúšania a vlhkosť (orosenie, hmla, dážď) negatívne ovplyvňuje priľnavosť nielen k podkladu, ale taktiež medzi jednotlivými vrstvami.


Mám pomerne novú vchodovú železnú bránu na pozemok, ktorá pravdepodobne nebola ošetrená základnou farbou, a preto je ju potrebné každoročne natierať. Najradšej by som použila niektorý výrobok, ktorý by sa dal použiť aj na skorodovaný povrch. Ide o bielu farby

 

Kovovú bránu je nutné vopred očistiť od predchádzajúcej olupujúcej farby. Najlepšie spravíte, ak použijete odstraňovač starých náterov. Postup pri ňom je podobný, ako keď natierate farbou, len s tým rozdielom, že nakoniec starú farbu jednoducho očistíte špachtľou. Potom bránu umyte technickým benzínom. (Ak je povrch značne skorodovaný do hĺbky, doporučujem použiť i základnú farbu Penetrátor. táto preniká hlboko do hrdze až na kov a vytláča vzdušnú vlhkosť.) Zvoľte farbu 2v1 Alkyton prípadne 2v1 Hostagrund.(biely odtieň) Obe sú vrchné aj základné farby v jednom s účinnými inhibítormi korózie. Na bránu naneste dve vrstvy.

Doporučené výrobky:

Odstraňovač starých náterov

Penetrátor

Alkyton

Hostagrung

Odhrdzovač


Chcem sa opýtať, či sa dá hliníková farebná strecha niečím natrieť, problém máme v tom, že keď sme robili strechu, mali sme malo plechu, tak sme museli na dvakrát dokupovať plech, ale keď už bol daný na streche, zistili sme rozdielnu farebnosť, dá sa to niečím natrieť, aby sa farebnosť aspoň trocha zjednotila?

 

Pre náter hliníku doporučujem použiť kvalitnú farbu Noxyde Pegarust. Vyrába sa v 4 odtieňoch a natiera sa len v 1 vrstve, čo je výhoda.

NOXYDE PEGARUST možno nanášať priamo na podklad bez použitia základových farieb. Je odolná voči pôsobeniu vody, soľnej hmly a atmosférickému znečisteniu. Vysoká pružnosť a elastickosť (200% )ju predurčuje k náteru striech.

 Doporučený tovar:

Noxyde Pegarust - farba na hliníkovú strechu


Mám natretú strechu asfaltohliníkovou farbou Renolast už 15 rokov, je potrebný nový náter ale chcem zmeniť odtieň na hnedý. Akú farbu môžem použiť, keďže sa Renolast vyrába len v šedej.

 

Renolast je na báze asfaltu. Z tohto dôvodu nejde natrieť strechu inou farbou než znova Renolastom. Pri použití syntetických, vodou riediteľných aj ostatných farieb hrozí riziko nepriľnavosti a náter sa bude olupovať.

 


Renovujeme pozinkovanú strechu, postup bol - zoškrabanie pôvodnej farby na kov, následne saponát, opláchnutie, odhrdzovač a potom Renolast. Po dvoch dňoch sa však farba odula a začala olupovať. Aká bola chyba a ako sa to dá teraz šanovať? Je táto farba ešte vhodná?

V návode farby som žiaľ až teraz prečítala, že táto farba ide na podkladový náter. Aký podkladový náter je vhodný? Manžel chce použiť smolu resp. nejaký taký prípravok.

 

Renolast nie je vhodnou náterovou hmotou na holý pozinkovaný plech. Ak ho chcete aj tak použiť, musíte strechu natrieť reaktívnou základnou farbou na pozink.

Olupujúci sa náter je potrebné zo strechy odstrániť a použiť ho znova v kombinácii s vhodnou základnou farbou.

Prípadne použiť inú farbu.

Doporučený tovar:

S 2003 Základná farba na ľahké kovy 


 

Robím prace vo výškach, natieram strechy kostolných veží. Mám otázku, hliníková strecha, natieral som ich doteraz s použitím základnej vrstvy GALVINOL a s farbou 2v1dnom od ALKYTONU, je to pekná robota, ale cenovo drahá záležitosť. Pre menej náročných zákazníkov čo by ste odporúčali vy? Čítal som o farbe BALAKRYL NA STRECHY, vodová jednovrstvovka, pravdupovediac rád by som prešiel na prácu s vodovými farbami, lebo syntetiky sa človek z takých plôch nafetuje riadne, je tá vodovka dobrá na hliník a na pozink priamo bez základu??

 

Čo sa týka vodou riediteľných farieb, tie za posledné roky zaznamenali významný krok vpred. Obzvlášť sú vhodné na nátery striech, pretože sú podstatne pružnejšie a dokážu lepšie odolávať popraskaniu vplyvom tepelnej rozťažnosti podkladu než krehké farby syntetické. Z tohto dôvodu sú odborníkmi čím ďalej viac odporúčané na vonkajšie nátery dreva i kovov.

Ďalšou výhodou je napríklad aj to, že pri práci s nimi nehrozí nadýchanie sa zdravia škodlivých výparov.

Farba Balakryl STRECHA je kvalitná farba ktorú je možné nanášať i na pozinkovaný kov aspoň rok zvetraný. Na kvalitný náter strechy doporučujem použiť aspoň 2vrstvy. Farbu máme bežne skladom a jednoducho si ju môžete objednať cez eshop. Dovezieme ju priamo na miesto.

Doporučený tovar:

Balakryl STRECHA - vodou riediteľná farba na strechy   

 


obraciam sa na vás s prosbou o radu. Renovujem teraz svojpomocne traktor, a chcem mu dať aj krajší "kabát", ale vôbec sa nevyznám do farieb a ich typov.  Preto sa chcem opýtať Vás, akú farbu by bolo najlepšie zvoliť? je to plechová kapota. Bude stačiť aj nejaká iba syntetická farba, alebo použiť nejakú inú originál farbu na auta nechcem, lebo to nemám kde dať vypáliť.   s pozdravom a vďakou - peter

 

Doporučujem Vám použiť polyuretánovú farbu Chemopur v náterovom systéme základ + vrch. Karosériu očistiť, odmastiť, zbaviť sa starých náterov odstraňovačom starých náterov. Na takto pripravený povrch použite základnú polyuretánovú farbu Chemopur G. Po cca 6-12 hodinách natrite karosériu vrchnou polyuretánovou farbou Chemopur E v dvoch vrstvách. Polyuretánové farby sa miešajú s tužidlom U 7081 v pomere tuženia: 4 diely farby : 1 diel U 7081 (hmotnostný) = 1kg farby 0,2kg tužidla.

Doporučené výrobky:

Odstraňovač starých náterov

Chemopur G - základná polyuretánová farba

Chemopur E - vrchná polyuretánová farba  

 


Odobrať
SLOVLAK

Slovakryl - univerzálna vodouriediteľná farba

Vodouriediteľná farba v škále najžiadanejších odtieňov pre použitie na rôzne povrchy v interiéri i exteriéri - drevo,… Viac
+50 variantov
Odobrať
DUPLI COLOR

ALKYTON - antikorózna farba na hrdzu 2v1

Alkyton je možné použiť pre náter rôznych prvkov v exteriéri - nových i skorodovaných kovov, strechy, konštrukcie, kovový… Viac
+84 variantov

od 10,07 € s DPH

skladom 8 variantov

U vás vo štvrtok

Odobrať
Chemolak

U 2081 CHEMOPUR E - Vrchná polyuretánová farba

Vrchná polyuretánová farba vhodná pre náter kovov a kovových výrobkov - strojárske, dopravné prostriedky, konštrukcie, kovový… Viac
+592 variantov
Odobrať
Balakryl

Balakryl UNI matný - univerzálna vrchná farba

Vodou riediteľná univerzálna farba do interiéru i exteriéru pre použitie na drevo či kov. Je vytvorený pre náter rôznych častí… Viac
+35 variantov
Odobrať
Chemolak

Syntetika S 2013 U - vrchný email na kov a drevo

Syntetická lesklá farba vhodná pre kov i drevo v interiéri i exteriéri.Náter vytvára súvislý ochranný film, ktorý je odolný voči… Viac
+77 variantov
Odobrať
Chemolak

EKOKRYL V 2045 - matná farba na kov, drevo, omietky

Moderná, ekologická matná farba farba v štýlových odtieňoch vhodná pre rôzne podklady v interiéri i exteriéri. Vhodná je na kov,… Viac
+16 variantov
Odobrať
BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s.

HOSTAGRUND 3v1 PRIM S2177 - Jednovrstvá farba na kov

Hľadáte farbu na kov? Ideálne takú ktorá má dlhú životnosť ušetrí vám peniaze, námahu aj čas? Ako natrieť strechu, plot alebo iné… Viac
+25 variantov
Odobrať
BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s.

EPOLEX S2321 -Epoxidová farba na vane

Ako už samotný názov napovedá, je táto farba určená na renováciu povrchu smaltovaných povrchov ako sú napríklad vane, vaničky,… Viac
+1 variant
Odobrať
Chemolak

U 2061 CHEMOPUR G - Základná polyuretánová farba

Polyuretánová základná farba Chemopur G sa používa sa ako základný náter na kovové podklady.Vyniká dobrou kryvosťou,… Viac
+10 variantov
Odobrať
BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s.

DENAS UNIVERZAL MAT - farba na kov a drevo

Hľadáte farbu na kov? Ideálne takú ktorá má dlhú životnosť ušetrí vám peniaze, námahu aj čas? Ako natrieť strechu, plot alebo iné… Viac
+24 variantov
Odobrať
BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s.

FEST-B 2v1 S2141 - Farba na strechy

Okrem inhibítoru korózie obsahuje farba Fest B aj absorbér UV žiarenia, ktorý chráni spojivo farby proti degradácii. Natierať… Viac
+25 variantov

od 12,15 € s DPH

skladom 1 variant

U vás vo štvrtok

Odobrať
RAPTOR

Raptor - čierny tvrdý ochranný náter - SET

Tvrdý ochranný 2K náter určený pre mnoho oblastí použitia - ložné časti nákladných automobilov, podvozky, lode, priemyselné… Viac
+2 varianty
 • Dokonalá náhrada za žiarové zinkovanie kovu

  Dokonalá náhrada za žiarové zinkovanie kovu

  Čas 1 minúta
 • ZINKOVANIE ZA STUDENA - TECHNICKÉ A EKONOMICKÉ VÝHODY.

  ZINKOVANIE ZA STUDENA - TECHNICKÉ A EKONOMICKÉ VÝHODY.

  Čas 10 minút
  Náročnosť Profesionál
 • Ako vybrať vhodný antikorózny náter kovu pre priemysel

  Ako vybrať vhodný antikorózny náter kovu pre priemysel

  Čas 13 minút
  Náročnosť Pokročilý
 • Ak zvolíte zlú farbu na pozink, stane sa toto...

  Ak zvolíte zlú farbu na pozink, stane sa toto...

  Čas 5 minút
  Náročnosť Pokročilý
Michal Fojcík

Páči sa mu tvoriť a nachádzať nové možnosti . Veľmi rád spolupracuje so šikovnými ľuďmi, ktorí vedia čo je to štartovať novú myšlienku z garáže.