Príbeh značky efarby

Príbeh značky efarby

História značky efarby.sk sa začala písať v roku 1992. Vtedy vznikli rodinné kamenné farby laky, ktoré otvoril otec Michala Fojcíka. V nich Michal ako mladý dvadsiatnik začal naberať odbornosť ako predavač. Zoznámil sa so svetom farieb a to bol úplný začiatok vzniku internetového obchodu s farbami efarby.sk.

V roku 2008  sa rozhodol, že začne podnikať a pustil sa do práce. Začal tvoriť eshop farby laky. Vedel, že postupne tvorí vo svete dovtedy neobjavený segment. Na Slovensku v Česku, ba ani inde vo svete dovtedy neexistoval žiadny, od ktorého by sa mohol inšpirovať. 

Tak si vytvoril vlastný koncept: efarby.sk.

Začínal sám a z nuly. Od rodiny si požičal 100.000 SK. Za tieto peniaze kúpil doménu efarby.sk, laptop so 17″ uhlopriečkou a za zvyšok peňazí dal naprogramovať eshop. Prípravy na spustenie neboli vôbec jednoduché. Ani výrobcovia ani dodávatelia farieb a lakov neboli pripravený na online svet. Keď s nimi komunikoval, nikto neveril že tento model môže v tomto odbore uspieť. Veď kto by nakupoval v roku 2009 farby na internete? To bola ich najčastejšia otázka.


Prípravy na spustenie eshopu trvali rok. Dodávatelia neboli na online pripravený. Chýbali obrázky produktov a o vzorkovniciach v elektronickej podobe ani nehovoriac. Prekladal k jednotlivým výrobkom texty z technických listov do slovenčiny. Fotil ich a ukladal do eshopu.  Všetko s cieľom umožniť zákazníkov pohodlný nákup farieb. 

Úplne prvé objednávky začal baliť v detskej izbe, neskôr z garáže a takto postupnými krôčikmi postupoval vytrvalo ďalej.

Zistili, že potrebujú konkurenciu. Na Slovensku, ani inde vo svete nebolo žiadne povedomie o tom, že farby sa dajú nakupovať na internete. Konkurenciu si postupne začali vytvárať a tá nenechala na seba dlho čakať.

V roku 2010 sa sťahujú sa do prvého priestoru so skladom a malou kanceláriou. Michalovi prichádza na pomoc sestra Olinka. Spoločne redizajnujú staré pôvodné efarby.sk aby zákazníkom spríjemnili a uľahčili nakupovanie. 

Ďalšia potreba sťahovania do väčších priestorov nastala v roku 2014 tým, ako postupne organicky rastú. Vytvárajú ďalšie pracovné miesta a prijímajú do tímu čoraz viac kolegov - odborníkov. 

V roku 2015 otvorili vlastnú výrobu. Začali vyrábať produkty značky STAMP®, ktoré pomáhajú ľuďom šetriť až 70% ceny za obklad. Jedná sa o raznice na razenie obkladu kameňa, dreva, tehly a iných interiérových a exteriérových vzorov.

Získali prestížne ocenenia Shop roku Cena Heureky 2015 a ocenenie Mastergate finalista 2018.

V roku 2019 otvorili kamenný obchod v obchodnom centre IDEA v Žiline, čím umožnili zákazníkom osobne sa odborne poradiť a nakúpiť kvalitný tovar.

V súčasnosti má centrála eshopu efarby.sk v areáli Parku Prosperity na Hviezdoslavovej ulici v Žiline 600m2, ktorá je nastavená expedovať viac ako 600 objednávok denne. 

Cieľom efarieb je stať sa úspešnou dominantnou internetovou nadnárodnou spoločnosťou, ktorá je všeobecne uznávaná, vyhľadávaná a podporovaná širokou verejnosťou, pretože vďaka svojim zamestnancom a produktom pomáha ľuďom skrášľovať svet.

Sme tu pretože Vám chceme pomôcť pomocou našich odborných vedomostí zhodnotiť Váš produkt ktorý vyrábate, nehnuteľnosť ktorú prevádzkujete alebo v ktorej s rodinou bývate. Radi Vám poradíme na základe odborných skúseností a školení, ktoré pravidelne intenzívne absolvujeme.

efarby.sk sú dnes najväčšie internetové farby laky na Slovensku. 

Pre nás je však najdôležitejšie, že pravidelne získavame to najcennejšie: vašu dôveru. 

Pomáhame ľuďom skrášľovať svet. 

Kráčame ďalej prví ako lídri... 

 

Prečítajte si  aj to, čo o nás napísal StartitUP: