Farby na drevo

Drevo - interiér / odpovede špecialistu

Drevo - interiér / odpovede špecialistu
Čas 12 minút
Náročnosť Pokročilý

Ak potrebujete získať odborné poradenstvo resp. odporučiť vhodný olej, lak alebo lazúru na drevo, využite možnosť telefonickej konzultácie na našom čísle 041/202 88 92. Radi Vám poradíme s náterovým systémom na drevo a pomôžeme s vytvorením objednávky. Tovar Vám bezpečne zabalíme a expresne doručíme.

Vitajte v našom článku, v ktorom Vám odpovedáme na najčastejšie otázky ohľadom náteru dreva. Odpovedáme Vám na ne už od roku 2008 odkedy sme na Slovensku založili prvý eshop s farbami - efarby.sk
Článok je rozsiahly, čiže ak potrebujete získať odborné poradenstvo pri ochrane dreva na mieru Vašej potrebe, využite možnosť telefonickej konzultácie na našom čísle 041/202 88 92. Radi Vám poradíme a pomôžeme s vytvorením objednávky. Tovar Vám bezpečne zabalíme a expresne doručíme.

 Pozrite si náš diel relácie, v ktorom sa rozprávame o prírodných olejoch na drevo v interiéri

Ak hľadáte konkrétnu radu odporúčame vám stlačiť ctrl+F a do vyhľadávača napísať kľúčové slovo. Určite na otázku, ktorá Vás zaujíma nájdete odpoveď. ( zadajte napríklad: umakart, nábytok, kuchynská linka, tatranský profil... )

Drevo v interiéri je veľmi široký pojem. Počas šiestich rokov našej profiporadne ste sa nás pýtali skutočne na všeličo. Je z toho tento obsiahly článok.

A toto sú už vaše otázky: 

Ktorý lak odporúčate na povrch jedálenského interiérového stolu. Povrch stolu je dyhovaný zatiaľ bez akéhokoľvek náteru. Lak bude nanášaný striekaním. Povrch nebude prichádzať do priameho kontaktu s potravinami. Lak musí byť silno odolný voči alkoholu a poškriabaniu. Preferujem skôr matný, ale nebránim sa ani lesklému laku. Na dobe tvrdnutia laku mi nezáleží.

Na náter stolu použite Epoxidový dvojzložkový lak Epolex, je lesklý, odolný voči mechanickému poškodeniu, aj voči chemikáliám a pôsobeniu vlhka. Dá sa nanášať štetcom, valcom, aj striekaním. Výrobok bol schválený pre nátery povrchov potravinárskych zariadení, ktoré prichádzajú do styku s potravinami. Ak bude hmota hustá na striekanie, zriedi sa riedidlom S 6300.

Doporučený tovar:

 Epoxidový dvojzložkový lak Epolex

 riedidlo S 6300


Potrebovala by som poradiť, akú farbu mám vybrať na premaľovanie staršieho nábytku z dyhy (nábytok Akcent), aby sa nová farba dobre zachytila. Je vhodne použiť farby riediteľné vodou? Nábytok je tmavohnedej farby, myslím, že bol aj lakovaný, ja ho chcem premaľovať matnou bielou farbou, ktorá časom nezožltne.

Zabudla som ešte dodať, že farba by mala byt vhodná na detský nábytok :)

Najskôr nábytok  prebrúste jemným brúsnym papierom. Po prebrúsení natriete nábytok základnou farbou na drevo Balakryl a po preschnutí použijete vrchnú farbu Balakryl UNI matný  v jednej - dvoch vrstvách. Táto farba má osvedčenie aj pre použitie na hračky a detský nábytok.

Doporučený tovar:

Balakryl základ na drevo 

Balakryl UNI - vrchná farba 


Potrebujem premaľovať staré dvere z kuchyne do špajze. Dvere sú momentálne natreté bezfarebným lakom. Potrebovala by som náter sklonia kosť a ešte čim by som mala vyplniť otvory po kovaní, ktoré tam už nechcem.

Najskôr musíte prebrúsiť pôvodný lak, potom vyplniť otvory po kovaní tmelom na drevo Akrilin, ľahko sa nanáša špachtľou, po vytvrdnutí sa prebrúsi, aby sa vyrovnal povrch. Následne môžete dvere natrieť farbou Bakrylex v dvoch náteroch, prípadne použijete sprej, ktorý prekryje rovnomerne povrch a neostanú po ňom ťahy štetcom.

Doporučený tovar:

Akrilin- tmel na drevo

Barkylex- vrchná vodou riediteľná farba

Aerosol Art- akrylová farba v spreji


Chcela by som sa opýtať, či je možné zafarbiť tatranský profil. Strop v podkroví rodinného domu mám urobený z tatranského profilu, má už niekoľko rokov, pravdepodobne 7-8, nie je už v dobrom stave, je zožltnutý, na vlhších miestach chytá pleseň, takisto je v ňom neželaný hmyz (pavúky, červotoče), lak na ňom už miestami nie je. Predchádzajúci majiteľ natrel tatranský profil iba lakom. Chcela by som podkrovie prerobiť do svetlejších farieb, napr. slonovinová. Takisto by som chcela farbu tatranského profilu do svetlejších farieb, teda zafarbiť, nielen dať nový lak. Viete mi prosím poradiť aké výrobky mám v takomto prípade použiť?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Začať je potrebné tým, že obrúsite (ošmirgľujete)  vrchný lak až na drevo, aby ste následne drevo napustili fungicidom, ktorý je určený na hubenie škodcov. Píšte že profil je natretý lakom, predpokladám že bezfarebným. Ak je tak, tak po fungicídnom napustení dreva použite tenkovrtvovú lazúru aspoň v 2 vrstvách, ktorú si vyberiete vo vlastnom odtieni. Ak chcete, aby sa na dreve vytvorila laková vrstva, použite ešte lakovú lazúru v rovnakom odtieni.

Drevo však môžete natierať aj akrylovými farbami, v prípade, že chcete zakryť štruktúru dreva.

Pokiaľ je drevo navlhnuté, musíte odstrániť príčinu vlhnutia a plesnenia. Drevo môžete natierať až potom, čo úplne preschne.

Doporučený tovar:

Bochemit Plus - fungicíd na napadnuté drevo

Lazurol Classic -  tenkovrstvová lazúra na drevo

Lazurol Gold - laková lazúra na drevo

Denas Univerzal mat - akrylova farba na drevo 


Titulna-strana-ebook-zdarma-stiahnut

* Chcel by som sa informovať aký druh farby použiť na bukové stupnice schodov, kde by som chcel vytvoriť patinu, kde podkladom bude šedá a hlavná vrchná farba bude biela, ktorá sa len miestami prebrúsi až k šedej. Sú vhodné latexové farby? Je potrebné dať na to ešte epoxidový lak .

Pre vytvorenie patiny je potrebná určitá zručnosť a skúsenosť. Obecne sú použiteľné rôzne druhy náterov (syntetické dvojzložkové vodou riediteľné...) s ohľadom na požadovanú odolnosť a vlastnosti.
Princíp patinovania je vo vytvorení základného náteru v požadovanom odtieni a následne rovnakým druhom náterovej hmoty najlepšie nariedenej na menej krycí náter sa na povrchu postupným nanášaním vo vybraných miestach vytvára patina v inom odtieni. Po natretí schodov farbou je potrebné ich ešte prelakovať, aby ste farbu nezodrali chodením. Drevené schody je potrebné najprv natrieť základnou farbou na drevo, aby dobre ukotvil vrchný náter a patina. Môžete použiť syntetický náter na drevo (základnú farbu) + syntetickú vrchnú farbu + syntetickú farbu, ktorou budete patinovať. Po preschnutí, pretrite v 2 vrstvách epoxidovým lakom.

Doporučený tovar:

Syntetická farba na drevo základná 

Syntetická farba na drevo vrchná

Epoxidový lak na podlahu a schody * Chcel by som dosiahnuť starobylý, patinovaný vzhľad pri nátere dvierok kuchynskej linky. Aké farby a aký postup použiť?

Pre vytvorenie patiny je potrebná určitá zručnosť a skúsenosť. Pomôže Vám k tomu náš článok "Návod ako na patinovanie dreva", v ktorom sme opísali viacero techník patinovania. Patinu sa Vám podarí najlepšie docieliť pomocou tkz. kriedových farieb. Kuchynskú linku natrite v dvoch vrtvách kriedovou farbou a na záver zavoskujte voskom na kriedovú farbu alebo prelakujte lakom na kriedovú farbu.  

Doporučený tovar:

Vintro - Kriedová farba na kuchynskú linku

Vintro vosk na kuchynskú linku

Vintro lak na kuchynskú linku* Prosím Vás, olupuje sa mi fólia z MDF dvierok na kuchynskej linke najmä v okolí vstavaného sporáka a digestora, chcela by som túto fóliu z dvierok zlúpať a natrieť ich na bielo, uvažujem nad vodou riediteľnou farbou balakryl alebo syntetickou industrol, mám však trošku obavy aby mi farba v týchto miestach, ktoré sú blízko tepla, nezožltla. Viete mi poradiť, či sú vhodné tieto farby pre tento účel? Prípadne odporučiť inú vhodnú na kuchynské dvierka v blízkosti tepla?

Pre náter kuchynskej linky na bielo voči zožltnutiu, môžete použiť farbu Balakryl radet. Potrebné je spraviť prvú vrstvu základnou farbou na drevo. Následne spravte náter v dvoch vrstvách farbou Balakryl radet.

Doporučený tovar:

Balakryl základ - základná farba na kuchynskú linku

Balakryl Radet  - farba ktorá teplom nezožltne* Akú farbu je najlepšie použiť na drevený stôl, ktorý má aj kúsok kovovej konštrukcie? Momentálne je stôl natretý Slovakrylom, no ten je úplne nanič. Ak sa niečo na stôl položí niečo ťažšie, prilepí sa to. To isté sa deje, ak sa na stôl položí niečo teplé, nedajbože kúsok vody. Čo odporúčate?

Pokiaľ pôvodný náter na dreve drží a nechcete ho odstraňovať tak Vám ho  doporučujem pretrieť farbou DENAS univerza. Táto farba je vhodná na pôvodný náter. Vyznačuje sa  rýchlym schnutím a nelepivosťou povrchu. Prvý náter spravte redší a ďalší narieďte podľa štandardu. zabezpečíte tým kvalitné zakotvenie k pôvodnému náteru. Náter je vhodný na kov i drevo.

Doporučený tovar:

Denas Univerzal - farba na stôl * Chcem sa spýtať ,či je u vás možné zohnať náter - šedý, aby bolo vidieť štruktúru dreva a musím dať na to aj lak, pretože sa jedná o schody.

Šedý odtieň dosiahnete morením dreva Liehovým moridlom v odtieni čerň ebenová v jednej vrstve. Po cca 10 min zotriete nevpitú časť moridla handričkou. Morenie v jednej vrstve dodá schodom šedastý nádych. Následne ich je potrebné prelakovať buď to polyuretánovým alebo epoxidovým lakom, ktoré vykazujú vysokú odolnosť voči pošliapaniu a odieraniu minimálne v 2-3 vrstvách.

Doporučený tovar:

Liehové moridlo - morenie schodov na šedo

Profilak - polyuretánový lak na schody

S 1300 - Epoxivodý lak na schody* Píšem Vám s prosbou o radu pri výbere vhodného laku na drevo. Požiadavka z mojej strany je nasledovná: Ide o stôl na ktorom je fontána a preteká vodou. Je to umelecká práca, určená na vystavovanie v interiéry / v prílohe posielam fotografiu práce/. 
Stôl je v priamom kontakte s vodou ktorá prská z fontány na hornú dosku stola. Zo spodnej strany zasa voda kondenzuje v úložnom priestore stola, kde je umiestnená nádrž s čerpadlami - je tam vysoká vlhkosť.
Problémom je, že vrchná doska nie je z masívneho dreva ale zo sololitu - teda zmesi papiera a pilín. V kontakte s vlhkosťou a s vodou ľahko nabobtná.
Na stôl aplikovala striekaním akrylátovú vodou riediteľnou kryciu farbu - podľa odborného pracovníka v nemenovanej predajni a podľa popisu na výrobku mala byť vodeodolná. Jej výber som konzultovala, no zjavne sme sa nepochopili, pretože farba nevykazuje potrebnú odolnosť a po dlhodobom kontakte s vodou je citlivá na oder - ľahko sa šúpe a nechráni ani odolnosť sololitovej dosky.

Preto by som chcela vrchný krycí náter jemne prebrúsiť, naniesť spomínanú akrylátovú farbu - kvôli zachovania odtieňu ešte raz a následne "zakonzervovať" dosku priesvitným lakom, ktorý by chránil farebný náter pod ním a zabránil priepustnosti vody a vlhkosti.

Epoxidový lak S 1300 nie je vhodným produktom do trvalo vlhkého alebo mokrého prostredia. S 1300 nie je určený do exteriéru.

Na sololitovú dosku natretú akrylátovou farbou môžete použiť polyuretánový lak na vodnej baze. Predpokladom kvalitného  ukotvenia je  jemne prebrúsenie pôvodného náteru. Prvú vrstvu laku natrite redšiu, nech lak poriadne ukotví k podkladu a následne natrite 2-3 vrstvy laku nariedeného podľa pokynov. Lak vykazuje vysokú tvrdosť a odolnosť voči vode.

Doporučený tovar:

Polyurex - lak na fontánu* Chcem sa spýtať, chcem natrieť kuchynskú linku na fialovo, akú farbu potrebujem?

Predpokladám, že chcete natierať drevenú alebo drevotrieskovú dosku, bez vrchnej laminátovej úpravy. Na  takúto kuchynskú linku môžete použiť akrylátové farby. Prvú vrstvu spravte náter redšou farbou, zriedenou v pomere 1:1. Následne sú potrebné 2 vrchné vrstvy.

Doporučený tovar:

Denas Univerzal - farba na kuchynskú linku * Ja by som si chcel nalakovať MDF laminátovú dosku resp. nábytok nejakou vysokolesklou farbou niečo so zrkadlovým efektom. Mate niečo také v ponuke?? Pripadne čo by ste mi odporučili

Medzi vysokolesklé nátery patrí napríklad Johnstones Professional Gloss. Hodí sa pre náter nábytku. Drevotriesku natrite najprv základnou farbou na drevo a následne v 2-3 vrstvách aplikujte spomínanú farbu. Konečná vrstva bude vytvárať odolný, umývateľný a vysokolesklý náter s vynikajúcou krycou schopnosťou a trvanlivosťou.

Doporučený tovar:

Professional Gloss - vysokolesklý náter na nábytok

Johnstones Professional Undercoat - základná farba na drevo


 


* Potrebujem natrieť v podkroví tatransky profil na bielo, aby sa zachovali však,letohkruhy a zároveň, predtým použiť nejaký fungicídny prostriedok.

Aby sa zachovala prirodzená kresba dreva je potrebné vyberať z lazúr na drevo. Tie sa vyrábajú v bielom odtieni, no to si musíte osobne pozrieť na vzorkovníku, či Vám tento "biely" odtieň vyhovuje.

Na ochranu dreva voči škodcom a hubám môžete použiť bezfarebný Krovsan alebo Bochemit.* Prosím vás, akú farbu a lak mám použiť na nastriekanie a nalakovanie gitary nabielo?... Potrebujem dosiahnuť vysoký lesk a odolnosť voči poškriabaniu...

Gitaru je nutné poriadne umyť jemné prebrúsiť brúsnym papierom a odmastiť napríklad liehom. Prestriekať ju môžete v 3 tenších vrstvách sprejom PRIMA. Následné prelakovanie vysokolesklým PRIMA lakom v 2 vrstvách.

Doporučený tovar:

Sprej PRIMA - farba na gitaru

Lak v spreji PRIMA - lesklý lak na gitaru* Chcela by som si natrieť kuchynskú linku z drevotriesky odolným a umývateľným náterom, farbu potrebujem veľmi svetlú belasú. Máte nejaký výrobok v tejto farbe alebo taký, ktorý je možné tónovať?

V podstate môžete použiť všetky akrylátové vodou riediteľné farby. Čo je potrebné dodržať je postup. Dôležitá je penetrácia, ktorú spravte nariedenou farbou napríklad Denas Univerzal. Následne spravte dve vrstvy náteru neriedenou farbou. Medzi každou vrstvou spravte jemný prebrus brúsnym papierom, čo zabezpečí pekný konečný vzhľad.

Doporučujem si pozrieť" width="560" height="315" frameborder="0" allowfullscreen> videonávod, v ktorom sa popisuje postup.

Doporučený tovar:

Denas Univerzal - farba na kuchynskú linku * Prosím vás, chceli by sme zmeniť farbu nábytku, je to lakované drevo, samozrejme hnedé, chceli by sme ho prestriekať na bielo. Aký sprej a aký základ na priľnavosť použiť, aby sme nemuseli nábytok obrusovať od pôvodného laku.

Ak je nábytok z dreva a je natretý pôvodným lakom, tento je potrebné jemne prebrúsiť a odmastiť saponátom. Nastriekajte nábytok v jednej vrstve základnou farbou v spreji PRIMA a následne požite 2 vrstvy bieleho spreju PRIMA, či už lesklého alebo matného vzhľadu. Medzi jednotlivými vrstvami spravte prebrus jemným brúsnym papierom. Nanášajte tenké vrstvy.

Doporučený tovar:

Prima Sprej – základná farba na nábytok v spreji

Prima Sprej - farba na nábytok * Chcem sa opýtať na lepenie PVC na drevo. Jedná sa o olepenie výťahovej kabínky PVC materiálom. Potrebujem poradiť druh lepidla a opýtať sa na rohové lišty, či sú vhodné do interiérov ako okrasné, rozmery a farebné odtiene.

Na lepenie PVC ku kabíne výťahu môžete použiť lepidlo TOP Prén Extrém.

Prednosti: * mimoriadne vysoká pevnosť spoja, * odolné ohýbaniu, vysokému tlaku a teplote, *okamžitá zaťažiteľnosť,

Kabínu výťahu je možné i natrieť. Používa sa na to farba DENAS Univerzal. Farba je umývateľná a odolná voči oderu.

Čo sa týka líšt, to sa musíte obrátiť na špecializovanú predajnú zameranú na tento sortiment.

Doporučený tovar:

Lepidlo TOPPREN EXTREM - lepenie PCV a dreva

Denas Univerzal - farba na kabíny výťahov * Prosím vás, aký prostriedok použiť proti plesni na drevené lakované obklady stien (obkladové palubky). Skúšal som použiť Fungicíd Ceresit Stop plesni, avšak poškodil mi lak.

Jeden z účinnejších fungicídov na ničenie plesní je Biozor Pento. Drevo postriekajte týmto prostriedkom a pleseň následne mechanicky odstráňte a drevo umyte. Je potrebné vyskúšať znášanlivosť výrobku s drevom na najmenej viditeľnom mieste.

Doporučený tovar

Biozor Pento * Mohli by ste mi prosím poradiť, či sa dá niečo robiť s drevotrieskovou skriňou v odtieni čerešňa, ak by som ju chcela zmeniť na niečo bledšie ? Napríklad borovicu ? Máme masívnu borovicovú posteľ a chcela by som skriňu k nej nejak prispôsobiť inak ako tapetou. Existuje nejaký náter ?

Na tento účel máme v ponuke Belinku Illumina. Slúži ako medzivrstva na starší tmavý odtieň, ktorý zosvetlí a následne je možné ju pretrieť svetlejšou lazúrou.

Doporučený tovar:
Belinka Illumina - na zosvetlenie staršej drevotrieskovej skrine* Chcela by som sa informovať ohľadne farby na kuchynskú linku, ktorá by bola vhodná? prípadne sprej? Kuchynské dvierka sú drevené. Môžete mi prosím poradiť aj farbu? vrchné dosky sú ladené sivá a čierna, dvierka boli drevene, preto ich chcem premaľovať. Steny v kuchyni mám slabofialové aj doplnky sú fialové. V kuchyni je položená bielo siva dlažba. 

Na dvierka kuchynskej linky je vhodný vodou riediteľný Balakryl. Kuchynskú linku najprv odmastite a jemne prebrúste. Prvý náter zrieďte vodou v pomere 1:1 (tzv. penetračný náter) a následne spravte 2 vrstvy už neriedeným Balakrylom.

Čo sa týka odtieňa, tak ku fialovej stene, doplnkom a sivej podlahe by som volil bielu alebo odtieň slonovej kosti.

Doporučený tovar:

Balakryl UNI - farba na kuchynskú linku* Chcela by som sa opýtať, aký sprej je vhodný na kuchynskú linku? Je to linka robená na mieru, je to zrejme plast v imitácii dreva.

Ak chcete nastriekať tento materiál, sú vhodné doporučené spreje. Linku vopred umyte saponátom a jemne prebrúste brúsnym papierom. Naneste základnú farbu v spreji a následne dve vrstvy farby v spreji.

Doporučený tovar:

Aqua lak - lak na vodnej báze

Prima sprej - sprej na kuchynskú linku * Chceme zrenovovať starý vnútorný obklad z Tatranského profilu. Aktuálny stav - lak odtieň čerešňa. Očakávame zosvetlenie obkladu. Napr. slonovinová kosť, vanilka, biela ... Máme zvoliť farbu alebo lak? Uvítame čo najmenšiu prácnosť a prašnosť renovácie.

Ak som pochopil správne tak z čerešňového lazurovacieho náteru chcete spraviť bielu alebo slonovu kosť, ktorá prekryje súčasný odtieň. Pokiaľ je na tatranskom profile zostávajúci lak, ten treba obrúsiť. Takto naviaže na drevo nová farba. Po zbrúsení laku, možno použiť vodou riediteľný email. V prvej fáze spravte penetráciu, kedy si farbu nariedite 1:1 s vodou. Následne po preschnutí natrite profil 1-2 vrstvami farby nariedenej na požadovanú konzistenciu.

Doporučený tovar:

Denas Univerzal - farba na tatransky profil * Chcela by som vedieť či existuje farba na nábytok z drevotriesky na zmenu jeho odtieňa, prípadne na zmenu farby nábytku.

S drevotrieskou možno do určitej miery zaobchádzať ako s drevom. Dá sa teda namoriť moridlom alebo ponatierať farbou. Vždy záleží aj od pôvodnej povrchovej úpravy, konkrétne od toho či už bola natieraná, čím bola natieraná resp. v akom stave sa nachádza a na aké účely bude slúžiť. Spravidla môžete použiť na morenie novej ničím nenatretej drevotriesky tenkovrstvové lazúry resp. laky na drevo. Ak chcete, môžete použiť akrylátové farby na báze vody.

Doporučený tovar:

Lazúry:

Farby: 


* Chystám sa vytvoriť detskú izbu renováciou staršieho nábytku z viacerých súprav. Jedna je klasická, 30 ročná drevotrieska bledej farby, druhá je zasa drevotrieska lakovaný matným lakom tmavej, skoro čiernej farby. Tá prvá súprava mi problémy až tak nerobí, ale neviem, ako premaľovať tú druhú. Nie som si istá, či a ako je potrebné odstrániť matný lak a tiež neviem, aký typ náteru použiť, aby prekryla pôvodnú čiernu. Premýšľam o farebnej kombinácii maslovej a svetlohnedej farby, prípadne maslovej a zelenej. Môžete mi poradiť?

Starší nábytok musíte vopred pripraviť na náter. Umyte ho saponátom a lak prebrúste jemným brúsnym papierom. Tmavší náter sa spravidla pretiera horšie bledším, no dá sa to. Budú potrebné 2, miestami možno 3 vrstvy novej farby. Ak použijete akrylátové farbu Denas Univerzal, tak sa Vám bude lepšie pracovať. Táto farba je na vodou riediteľnej báze, čiže pri práci nebude zapáchať. Zároveň splňuje normu pre styk s potravinami a detským nábytkom.

Doporučený tovar:

Denas Univerzal - farba na detsky nábytok 


* Chcem sa opýtať, máme starú kuchynskú linku a keďže na novú nie je, chceli by sme ju premaľovať .Linka je polepená samolepiacou fóliou....prosím vás, poraďte mi postup, či treba dať fóliu najprv dole, kým sa bude natierať, alebo je nejaká farba, ktorá sa môže nanášať priamo na fóliu, chcela by som farbu bielu v kombinácii s vanilkovou a aj bezfarebný matný lak, ktorý je vhodný na kuchynskú linku  

Fóliu je nutné z linky stiahnuť. Na fólii by neudržala žiadna farba, začala by sa olupovať. Po tom čo dáte dole fóliu bude potrebné linku odmastiť prebrúsiť a odstrániť zvyšné časti lepidla. Najlepšie to ide acetónovým riedidlom C 6000.  Pre komfortnú prácu s náterom v interiéri môžete použiť akrylátové farby. Tieto sú ekologické na vodou riediteľnej báze. Zvyčajne sa prvý náter spraví penetračný, t.j. nariedená farba s vodou v pomere 1:1. Táto vrstva slúži pre lepšie ukotvenie farby k podkladu. Následne sú zvyčajne potrebné 1-2 vrstvy farby. Tieto farby už nie je potrebné prelakovať a nakoľko sa vyrábajú i v matnom prevedení sa mi tento krok zdá zbytočný.

Doporučený tovar:

Denas Univerzal mat - farba na kuchynskú linku 


*  Mám pôvodnú komaxitovú posteľ striebornej farby. Rada by som z nej vyčarovala posteľ tmavohnedú. Aký je najvhodnejší povrch.náter, ktorý by pôvodný náter zakryl a sa na ňom udržal?

Na  komaxit po obrúsení, očistení a odmastení majú dobrú priľnavosť skoro všetky náterové hmoty. Medzi odolnejšie patria polyuretánové farby, ktoré dosahujú vyššiu tvrdosť a tým aj životnosť.

Doporučený tovar:

Chemopur E - polyuretánová farba na komaxit * Moji rodičia majú 40 ročný dom a v podkroví na drevených stojkách boli zistené dierky od červotočov. Potrebovala by som radu, ako sa zbaviť tých červotočov, s čím ich natrieť, tie drevá sú napadnuté, ale dajú sa ešte zachrániť. Poraďte mi nejaký účinný náter, alebo postrek, prípadne inú metódu.

Napadnuté drevo je možné ošetriť a červotoče zahubiť. Potrebný je náter fungicídom určený na priamu likvidáciu škodcov. Môžete ho natierať štetcom alebo ak to chcete spraviť precízne, potrebujete striekačku s ihlou a vhodný prostriedok, ktorý budete postupne vstrekovať do jednotlivých dierok. Následne sa spravia 2 sýtejšie nátery.

Doporučený tovar:

Bochemit PLUS - na ničenie červotočov


* V byte mám položenú korkovú podlahu vo vstupnej hale. Byt renovujem a nerada by som sa podlahy zbavila, akurát mi nevyhovuje farba korku. Existuje nejaká možnosť výberu farebných lakov alebo farieb na korok, ktoré jeho štruktúru a farbu prekryjú? Robieva sa vôbec niečo také? Vyzerá to OK? :) Prosím, ako je to potom so špárami? Tie sú momentálne veľmi tenké a výsledný efekt po farbení by som mala rada akoby to bola dlažba, t.j. aj so špárami...

Korok ak nebol nalakovaný, môžete namoriť vodou riediteľným moridlom na drevo. To zmení jeho odtieň. Následne je potrebné korok prelakovať podlahovým lakom, ktorý je odolný voči oderu a to minimálne v 2-3 vrstvách.

Doporučený tovar:

Moridlo na drevo

Dulux Diamond Glaze - lak na korok 


* Chcela by som si premaľovať starý nábytok z drevotriesky a dreveného stola. Moja izba je bledo modra a bledo zelena s bielym stropom, neviete, čo by sa mi tam hodilo? Chcela by som niečo svieže .A ako sa maľuje ten nábytok? Čo všetko potrebujem? smrdi ta farba? ako dlho schne? ...

Na drevený nábytok v interiéri sa používajú vodou riediteľné farby, ktoré sú ekologické k životnému prostrediu a k človeku. Pri práci nesmrdia a rýchlo schnú (cca 1-2 hod). Povrch najprv odmastite a jemne prebrúste. Prvý náter zrieďte vodou v pomere 1:1 (tzv. penetračný náter) a následne spravte 2 vrstvy už neriedeným.

Doporučený tovar:  

Balakryl - farba na nábytok * Chcela by som sa opýtať, aký lak, alebo olej na drevo použiť, aby sme zachovali pôvodný odtieň dreva. Nechceme, aby sme lakovaním zmenili farbu dreva. Jedná sa o jedálenský stôl a stoličky, ktoré sme vybrúsili a chystáme sa ich lakovať. Momentálny odtieň dreva sa nám veľmi páči a chceme aby sa nezmenil.

Na ochranu dreveného nábytku pri požiadavke na zachovanie farebného odtieňu Vám doporučujem použiť bezfarebný matný lak na drevo v interiéri alebo napríklad Osmo Topolej. Tieto výrobky  zabezpečia v dvoch vrstvách potrebnú ochranu voči zašpineniu a opotrebovaniu. Upozorňujem Vás, že každý aj bezfarebný náter môže máličko zmeniť odtieň dreva.

 

Doporučený tovar:

Sportakryl - lak na drevené stoličky a stôl 

OSMO Top Olej – olej na drevený nábytok – pracovný dosky


* Prelakovala som staršiu korkovú podlahu lakom Quick Dry Polyurethane Floor Varnish a s výsledkom som spokojná. Po aplikácii síce vidieť prechody medzi plochami lakovania, ale to asi závisí od spôsobu aplikácie - je možné lakovať aj valčekom, nie iba štetcom? 

Ďalej: na nový korok (prírodný, nenalakovaný) mi v predajni odporučili jednozložkový polyuretánový lak C 800 od Rigostep-u. S tým zatiaľ skúsenosť nemám a zrejme budem preferovať aj na nove korkové podlahy lak Quick Dry Polyurethane Floor Varnish. Zatiaľ hľadám rozdiely. Takže otázka: Quick Dry Polyurethane Floor Varnish obsahuje UV filter? 

Ktorý lak zvoliť na prírodnú korkovu podlahu (Rigostep verzus Johnstone s), vdaka za akukolvek radu!!

Z vášho príspevku mi nie je moc jasné, na čo sa pýtate ;)

Čo sa týka laku C 800 od Rigostep-u s týmto nemáme žiadne skúsenosti. V našej ponuke však nájdete množstvo alternatívnych podlahových lakov.

Lak Johnstones Quick Dry Floor Varnish - rýchloschnúci lak na podlahu neobsahuje UV filter.

Z našej ponuky vyberám kvalitný a rokmi v praxi testovaný lak aj na korkové podlahy, ktorý UV filter obsahuje / Polyurex - lak na podlahy

Doporučený tovar:

Polyurex - lak na podlahy  - lak na korkovú podlahu

Johnstones Quick Dry Floor Varnish  - lak na korkovú podlahu


* Chcel by som sa spýtať, čím natrieť drevené časti sedacej súpravy. Materiál vyzerá na drevo tmavohnedo namorené a je tam vidieť bledé škvrny po používaní. Hľadám matný náter čo by prekryl aj bledšie časti bez dlhého prácneho brúsenia povrch by mal zostať niečo ako pôvodný teda namorené drevo

Drevené časti sedacej súpravy môžete opäť namoriť napríklad moridlom na drevo Finkolora Impregnant. Pred nanesením moridla drevené časti dobre očistite odmastite a prebrúste jemným brúsnym papierom. Vyberte si vhodný odtieň moridla a v 2-3 vrstvách ho naneste na podklad.

Doporučený tovar:

Finkolora Impregnant - moridlo na drevené časti sedacej súpravy* Chcem sa poradiť, aký typ bielej farby mám použiť na náter -borovicové dvere.

Dvere je potrebné natrieť najprv základnou farbou na drevo a následne 2 vrstvami vrchnej farby na drevo. Môžete použiť kvalitné farby od Chemolaku NATRIMA na okná a dvere.

Doporučený tovar:

Natrima na okna a dvere - základná

Natrima na okna a dvere - vrchná * Na tom som zvedavý, či existuje biele moridlo, keď áno Vy viete zohnať?

Moridlo v bielom odtieni vyrába napríklad firma Finkolora / Tikkurila

Doporučený tovar:

Finkolora IMPREGNANT - biele moridlo na drevo * Chystám sa dať do poriadku parkety v jednej zo svojich izieb. A troška si neviem poradiť aký tmel a lak potrebujem. chcel aby boli parkety tmavšie.

Ak je potrebné, parkety prebrúste. Vytmeľte špáry tmelom na parkety, v najvhodnejšom odtieni a prebrúste. Parkety následne namorte napríklad liehovým moridlom do požadovaného odtieňa. Následne prelakujte 3 vrstvami špeciálneho laku na podlahy.

Doporučený tovar:

Tmel na parkety Pattex parket acryl

Moridlo na parkety - Liehové moridlo

Lak na parkety - Johnstones


* Plánujem natierať drevený obklad z tatranského profilu, ktorý je pôvodne len nalakovaný. Časom drevo stmavlo a potrebujem ho natrieť bledým odtieňom, niečo ako slonovinový odtieň. Prosím o radu akú farbu použiť, prípadne aký postup použiť.

Pred náterom je potrebné obrúsiť pôvodný lak, buďto brúsnym papierom alebo brúskou. Doporučujem potom drevo napenetrovať Lazurol Impregnačným základom, ktorý drevo chráni a zároveň zaručí rovnomerné satie vrchnej farby a tým krajší konečný vzhľad.

Ako vrchnú farbu použite napríklad Bakrylex matný alebo lesklý, ktorý sa vyrába v odtieni slonova kosť. Budú potrebné 1-2 vrstvy.

Doporučený tovar:

Lazurol impregnačný základ  - impregnácia na drevo

Bakrylex - farba na drevený obklad - slonova kosť 

 


 * Chcela by som sa opýtať na náter na dlážkovice v obývačke. Máme asi 30 ročné dosky, ktoré by som chcela natrieť vhodným náterom a následne dať na ne koberec.

Ak dlážkovicu plánujete zakryť nastálo doporučujem ju len naimpregnovať ochranným prostriedkom na drevo. Ten drevo ochráni voči hubám a červotočom. Ak ale chcete po čase koberec odstrániť, prípadne nebude prikrytá kobercom celkovo, doporučujem ju naimpregnovať fungicídom, a nalakovať lakom na dlážkovice a parkety. Tieto laky sú tvrdé a odolné voči oderu.

Doporučený tovar:

Bochemit QB - ochrana dlážkovice voči škodcom

U 1053 Polyuretánový lak na dlážkovicu

alebo

Johnstones Quick Dry Floor Varnish - rýchlo schnúci lak na dlážkovicu


* Vyrobil som si nábytok do kúpeľne zo smrekových euro-hranolov. Mohli by ste mi odporučiť vhodnú povrchovú úpravu? Ja som uvažoval o liehovom moridle + lodnom laku S1119.

Liehové moridlo je v kombinácii s lodným lakom vhodné, nakoľko sa nábytok nachádza vo vlhkom prostredí kúpeľne.

Doporučený tovar:

Liehové moridlo - morenie nábytku

Lodný lak - lak na nábytok v kúpeľni 


* Na drevenom obklade v dome máme starý náter- lodný lak, je možné odstrániť ho nejakým náterom, alebo je nutné ho len ošmirgľovať? Neexistuje nejaký náter, ktorým by sa dal tento starý náter len jednoducho prekryť? Náter je už dosť starý a lepí sa naň všetko. Hľadám čo najjednoduchšiu možnosť na renováciu.

Ak je ten starý náter popraskaný prípadne sa od povrchu ošupuje musí ísť dole. Ak je k povrchu priľnutý stačí ho jemne zbrúsiť šmirgľom a naniesť novú vrstvu laku.

Na starý lak je možné naniesť Odstraňovač starých náterov. Takým je napríklad NATRIMA! na starý náter.

NATRIMA na starý náter sa pred použitím dôkladne premieša a nanáša sa štetcom na odstraňovaný náter. Podľa druhu a veku náteru je doba pôsobenia od 10 min. do 3 hod., Jednotlivé vrstvy sa odstraňujú špachtľou alebo kefou a handrou.

Taktiež je možné starý lak zošmirgľovať brúskou, papierom

Doporučený tovar:

Natrima na starý náter - odstraňovač laku z dreva 


* Navrhujem jednoduchý sedací nábytok do vestibulu školy (zatiaľ je to iba virtuálny návrh). Mali by to byt kubusy nepravidelných tvarov vytvorene pravdepodobne z MDF dosiek alebo drevotriesky. Vrchný náter by bol vystavený neustálemu sadaniu, šuchaniu, prípadne kopnutiam a o bočné steny by sa opierali podrážky topánok. Chcela by som sa vás spýtať, ktorá farba by bola najvhodnejšia. Je dôležité, aby bola dobre umývateľná, a aby sa do nej špina a prach nevtláčala, ako napr. do akrylu. Počula som o používaní polyuretánových tvrdených farieb aj na nábytok, je to podľa vás dobra cesta?

Medzi najodolnejšie farby patria polyuretány ktoré obsahujú polyméry (plasty) a tým dodávajú farbe vlastnosti ako odolnosť voči oderu a aj odolnosť voči všetkým vonkajším vplyvom. Vhodný je taktiež ako vrchný náter na drevené povrchy, ktoré sú vopred ošetrené vhodným
základným náterom.

Doporučený tovar:

Chemopur E - polyuretánová farba 


* Mala by som otázku. Kúpila som si byt a kúpeľňa je klasická, umakartová. Keďže nemám dosť fin. prostriedkov na celkovú rekonštrukciu, chcela by som sa informovať či je možné umakartovú kúpeľňu z vnútra vymaľovať náterom Johnstones - antibacteriál (hygienický náter), alebo použiť nejakú inú farbu. Prípadne aký postup dodržať.

Vybratá farba nie je úplne vhodná do kúpeľni, nakoľko ju predpokladám chcete natierať i v oblasti vane alebo sprchy. Na umakartové jadro vám doporučujem použiť disperznú akrylátovú farbu Ekokryl.

Umakart dobre očistite technickým benzínom a prvú vrstvu farby naneste penetračnú, t.j. zrieďte ju 1:1 s vodou. Následne pretrite dvoma ďalšími vrstvami farby.

Táto farba sa vyrába v lesklom aj v matnom prevedení a okrem bielej i v iných pestrých/zemitých odtieňoch, takže je z čoho vyberať .

Doporučený tovar:

Ekokryl mat - farba na umakart

Ekokryl lesk - farba na umakart


* Pred 10 rokmi bola nalakovaná korková podlaha ASI 2 zložkovým epoxidovým lakom (výrazný zápach, nie vodou riediteľný). Momentálne potrebujem korok prelakovať. Môžem použiť Johnstones Quick Dry Floor Varnish - rýchlo schnúci lak na podlahu? Nebude sa nanos odlupovať?

Prelakovanie epoxidového laku polyuretánovým je bezproblémové. Vybratý lak na podlahu je vysokokvalitný a odolný voči poškriabaniu a chôdzi. Nanášajte ho v 2 a viac vrstvách.

Doporučený tovar:

Johnstones Quick Dry Floor Varnish - rýchloschnúci lak na podlahu 


 * Potrebovala by som poradiť. Rodičia si chcú zrenovovať nábytkovú zostavu UNIVERSAL - boli to staré zostavy obľúbené v bývalej ČSSR. Je to svetlohnedý nábytok a radi by ho niečím namaľovali - po okrajoch dvierok cca 5cm okraj tmavšia hnedá a stred do oranžova. Mohli by ste mi poradiť, akú farbu na to použiť a aký postup, aby to neopadávalo a podobne? Chodba je namaľovaná na žlto, neviem či sa tam oranžová hodí.

Skriňu bude v prvom rade jemne obrúsiť šmirgľom a očistiť technickým benzínom. V druhom rade môžete použiť vodou riediteľné farby, s ktorými sa v interiéroch pracuje lepšie. Doporučujem naniesť farbu v dvoch vrstvách.

Doporučený tovar:

Denas Univerzal -  farba na starší nábytok* Čo by ste mi odporučili na dubové schody, chcel by som odtieň teak.

Ak podlahu nemáte namorenú, môžete použiť liehové moridlo na drevo v odtieni teak. Pre dosiahnutie pekného vzhľadu je potrebné zotierať nadbytočnú vrstvu moridla, ktorá sa nevpije do dreva do 10 min handrou. Pred prelakovaním schody ešte prebrúste schody jemným brúsnym papierom. Strhnete tak zdvihnuté drevené vlákna.  Schody následne pretrite tvrdým voskovým olejom od Adler. Legno Adler Legno-Hartwachsöl


Doporučený tovar:

Adler Legno-Hartwachsöl* Potrebujeme nastriekať stolnotenisový stôl na modro. Viete nám poradiť?

Treba použiť farbu, ktorá bude po vyschnutí tvrdá. Toto zabezpečuje polyuretán alebo epoxid. Doporučujem Vám použiť základný aj vrchný náter. Farbu je možné striekať.

Doporučené výrobky:

Chemopur G

Chemopur E 


 * Máme pár mesačnú kuchynskú linku z preglejky breza ošetrenú len bio olejom. Povrch začína však javiť známky poškodenia v dôsledku styku s vodou. Ostávajú fľaky, štruktúra začína byť drsnejšia a vlákna sa rozchádzajú. Kto nám to zhotovil nebol ochotný ďalej v tom spolupracovať. Bolo už prebrúsená a viackrát naolejovaná ale nepomáha. Hľadám nejaký vhodný lak a teraz už asi tónovaný keďže farba je akási zájdená a osivená. Poraďte čím to mám natrieť. Chceli sme najprv len ekologické materiály, je možné niečo aj v tej kvalite? Vďaka.

Kuchynská linka je jedným z najviac namáhaných nábytkov v domácnosti. Preto je potrebné zvoliť kvalitnú povrchovú úpravu aby ste zabezpečili jej dlhú životnosť.

Môžete napríklad spraviť renováciu farebného odtieňa namorením linky vodouriediteľným moridlom a následne je potrebné, aby ste linku prelakovali nezávadným, ale na druhej strane vysoko odolným bezfarebným lakom. Môžete použiť napríklad tieto výrobky:

Doporučené výrobky:

Moridlo na drevo

Polyurex - lak na drevo prichádzajúci do styku s potravinami 

OSMO TOP Olej – olej na pracovné dosky


* Mám na chalupe pôvodný strop - hrady a dosky, pred 10r. som ho natieral vodourozpustnou farbou tmavou . v ponuke máte novú belinku na zosvetlenie dreva . môžem použiť túto belinku aj na vodou riediteľnú farbu

Belinka Illumina je vhodná aj na vodou riediteľné lazúry - farby. Slúži ako zosvetľovacia medzivrstva na ktorú nanášate lazúru na drevo.

Doporučený tovar:

Belinka Illumina

Belinka Top Lazúr 


 * Hľadám vhodný lak na dosku pracovného stola ( buková latovka ). Predbežné požiadavky sú:

-tvrdý lak odolný voči vode a bežným saponátom
-zdravotne nezávadný
-vhodný aj pre styk s potravinami

Vodou riediteľný nesmie byť ( poškodenie latovky pri nátere a vysychaní )
viete mi poradiť zo svojho sortimentu?

Vaše požiadavky spĺňa epoxidový dvojzložkový lak. Je vysoko odolný-tvrdý, odoláva aj niektorým chemickým látkam a bol schválený na priamy styk s potravinami.

Doporučený tovar:

Epoxidový dvojzložkový lak Epolex S 1300 


 * Čím je dobré natrieť priznané hrady dreveného stropu ? Chceli by sme, aby bola viditeľná štruktúra dreva, ale zároveň, aby svetlé smrekové hrady mali medeno-oranžový odtieň.

Pre zachovanie viditeľnej štruktúry dreva musíte drevo natrieť buď:

moridlom na drevo

lazurovacím lakom na drevo

lakom na drevo

Odtieň už nájdete medzi množstvom tovaru od rôznych výrobcov, ktorých máme v ponuke.

Lazúry na drevo

Moridlá na drevo


 * Potrebovala by som poradiť farbu na staré drevené zárubne. Sú natreté tmavou hnedou farbou. Chcela by som svetlejšiu hnedú, ktorá vyzerá troška ako imitácia svetlého dreva prípadne iného odtieňa dreva. Aby to nevyzerali na pohľad tvrdo

Ak máte zárubne natreté:

vrchným emailom, ktorý nezanecháva štruktúru dreva, je potrebné najprv odstrániť starý náter Odstraňovačom starých náterov. Ten sa na zárubňu nanesie štetcom, nechá sa 15-30 min pôsobiť a následne sa náter zoškrabe špachtľou.

tmavou lazúrou na drevo a chcete náter zosvetliť, použite zosvetľovaciu lazúru Belinka Illumina alebo Lazurol Zosvetľovaciu lazúru. Obe slúžia ako základné zosvetľovacie lazúry, na ktoré sa potom aplikujú vrchné svetlejšie lazúry s cieľom dosiahnuť svetlejšie odtiene.

Ako vrchný náter môžete použiť hrubovrstvú lazúru napríklad:

Xyladecor Oversol 2v1, ktorá na povrchu vytvára hodvábne matný silný film.

Belinka Top Lazur alebo Lazurol Gold

Doporučené výrobky:

Odstraňovač starých náterov

Belinka Illumina 

Lazurol Renovačná lazúra 

Xyladecor Oversol 2v1 

Belinka Top Lazur

Lazurol Gold 


 * Akú farbu mám použiť na maľovanie detskej postielky. Rozmýšľam nad použitím far.odtieňa ale aj far.laku napr.teak...

Pre náter detského nábytku zvoľte farby a lazúry ktoré spĺňajú normu EN 71. Jedná sa o vodou riediteľné farby napríklad Balakryl UNI  V 2045 - lesk/mat a vodou riediteľné lazúry Telux V 1620.

Oba doporučené výrobky majú osvedčenie pre použitie na hračky a detský nábytok podľa európskej normy EN 71.

Doporučené výrobky:

Balakryl UNI 2045 / mat - vodou riediteľná farba 

Telux 1620 - lazúra na drevo


 * Chcela by som sa spýtať, či je možné premaľovať drevený morený nábytok? Nemám však na mysli lakový farebný náter, ale napr. to ak je posteľ namorená čiernou farbou či je možné ju premaľovať napr. nabielo, aby sa neolupovala.

Premaľovať drevený nábytok nie je problematické ani z čiernej na bielu. Budú však potrebné minimálne 2-3 nátery a dôkladná príprava povrchu.

Nábytok jemne prebrúste brúsnym papierom a potom umyte odmasťovačom (saponát+voda).

Následne drevo natrite napríklad vodou riediteľnou farbou Ekokryl v dvoch vrstvách, ktoré zabezpečia prekrytie pôvodnej farby.

Farba ostáva po zaschnutí pružná a umývateľná.

Doporučené nátery:

Ekokryl - vodou riediteľná farba na drevo aj kov


* Máme novú dlážkovicu. Zo spodnej strany je natretá bochemitom, z vrchnej strany je brúsená bez náteru. Podlaha je v obytnom dome s kúrením na pevne palivo, obývanom pravidelne krátkodobo počas celého roka. Chceli by sme dosiahnuť tmavší odtieň ako je prirodzená farba dreva, ktorá je príliš bleda.

Aký náter/nátery by ste doporučili na tento povrch? Lak? Vosk?

Odporučil by som Vám podlahu natrieť olejový voskom od Osmo. Konkrétne produktom Osmo Tvrdý voskový olej farbený, ktorý má širšiu škálu farbený odtieňov. Použite náter v 2 vrstvách. Dlážkovica si tak zanechá prirodzenú krásu dreva a zároveň bude odolná na pochôdznosť.

Osmo Tvrdý voskový olej farebný
 • Najpredávanejší
Odobrať
ADLER

Adler Pullex Bodenöl - terasový olej na všetky dreviny

Rozpúšťadlový, pigmentovaný olej na vodorovné drevené plochy v exteriéri. Chráni drevo pred ušpinením a vlhkosťou, necháva ho… Viac
+36 variantov
Odobrať
ADLER

Adler Pullex Fenster Lasur - renovačná lazúra na eurookná, okná, dvere, okenice

Renovačná lazúra so špeciálnymi pigmentami a UV filtrom zaručujúcimi dlhodobú ochranu voči poveternostným vplyvom. Vhodná je pre… Viac
+22 variantov

od 25,59 € s DPH

31,66 €
 • Ušetríte 19%
 • skladom

  U vás v utorok

  Odobrať
  ADLER

  Adler Pullex 3v1 lasur - olejová lazúra s impregnáciou a ochranou voči škodcom na drevenice

  Univerzálna impregnačná olejová lazúra na drevo na báze rozpúšťadla, bez obsahu aromatických látok a kobaltu s biocídnymi… Viac
  +25 variantov

  od 13,39 € s DPH

  14,08 €
 • Ušetríte 5%
 • skladom 1 variant

  U vás v stredu

  • Veľmi kvalitný
  Odobrať
  ADLER

  Adler Pullex Color - miešanie do RAL aj NCS - ochranná farba na drevo do exteriéru

  Rozpúšťadlová, hodvábne matná, krycia farba na drevo v exteriéri. Vďaka vysokému obsahu sušiny je šetrná k životnému prostrediu.… Viac
  +265 variantov
  • Najpredávanejší
  Odobrať
  ADLER

  Adler Pullex Plus Lasur - UV ochranná lazúra na vonkajšie drevodomy a obloženie

  Univerzálna tenkovrstvá lazúra na drevo bez aromatických uhľovodíkov, vhodná na použitie v exteriéri. Nová kombinácia spojív,… Viac
  +54 variantov

  od 17,30 € s DPH

  18,19 €
 • Ušetríte 5%
 • 1-2 dni

  U vás v stredu

  Odobrať
  ADLER

  ADLER Windoor Care-Set - ošetrovacia sada na okná a dvere

  Ošetrovacia sada na okná a dvere s lazúrovacou alebo krycou povrchovou úpravou, ako aj záhradný nábytok - vyrobené z dreva,… Viac
  +1 variant

  22,60 € s DPH

  23,76 €
 • Ušetríte 5%
 • skladom všetky varianty

  U vás v utorok

  • Najpredávanejší
  Odobrať
  ADLER

  Adler Pullex Renovier Grund - polokrycí renovačný základný náter na zvetralý drevodom či okná

  Ochranná krycia impregnácia na drevo určená pre sanáciu silno zvetralých povrchových úprav v exteriéri. Okrem impregnovania aj… Viac
  +4 varianty

  od 15,31 € s DPH

  16,10 €
 • Ušetríte 5%
 • 1-2 dni

  U vás v stredu

  Odobrať
  ADLER

  Adler Pullex Silverwood - efektná lazúra do exteriéru vytvárajúca vzhľad starého dreva

  Ochranná impregnačná lazúra bez zápachu pre vytvorenie metalického efektu s obsahom biocídnych látok na ochranu dreva v exteriéri… Viac
  +15 variantov

  od 18,37 € s DPH

  19,32 €
 • Ušetríte 5%
 • 1-2 dni

  U vás v stredu

  • Veľmi kvalitný
  Odobrať
  ADLER

  Adler Pullex Imprägnier Grund - impregnačná ochrana na drevo voči plesniam a hmyzu

  Poskytuje perfektný základ pre lazúry alebo farby na drevo Adler. Ochranný impregnačný prostriedok na drevo pre vonkajšie… Viac
  +5 variantov

  od 11,52 € s DPH

  12,12 €
 • Ušetríte 5%
 • 1-2 dni

  U vás v stredu

  Odobrať
  ADLER

  Adler Adlerol Terpentinölersatz - riedidlo na laky a lazúry na drevo

  Adlerol je vysoko kvalitné riedidlo na farby a laky na báze syntetickej živice - umožňuje optimálne prispôsobenie viskozity… Viac
  +3 varianty

  od 4,37 € s DPH

  4,60 €
 • Ušetríte 5%
 • skladom 1 variant

  U vás v stredu

  • EKO
  Odobrať
  ADLER

  Adler Pullex Aqua-Terra - ekologický olej na drevo do interiéru a exteriéru na drevodomy či včelí úľ

  Ekologický olej na drevo na báze vybraných obnoviteľných surovín, určený pre použitie v interiéri aj exteriéri. S týmto… Viac
  +12 variantov
  Odobrať
  ADLER

  Adler Pullex Holzöl - UV ochranný olej na drevodomy a drevené obloženie

  Ochranný rozpúšťadlový olej na drevo pre zvislé plochy v exteriéri - drevené obklady, záhradný nábytok, domčeky, drevené domy a… Viac
  +255 variantov

  od 23,50 € s DPH

  24,71 €
 • Ušetríte 5%
 • skladom

  U vás v utorok

  • Ako natrieť drevené parkety? Lak, olej alebo voskový olej na drevenú podlahu?

   Ako natrieť drevené parkety? Lak, olej alebo voskový olej na drevenú podlahu?

   Čas 7 minút
   Náročnosť Pokročilý
  • Ako a čím natrieť smrekové drevo aby nezožltlo?

   Ako a čím natrieť smrekové drevo aby nezožltlo?

   Čas 2 minúty
   Náročnosť Začiatočník
  • Vosk na drevený nábytok a olej na kuchynskú pracovnú dosku.

   Vosk na drevený nábytok a olej na kuchynskú pracovnú dosku.

   Čas 3 minúty
   Náročnosť Začiatočník
  • Kriedová farba Shabby chic - ako dosiahnuť vzhľad opotrebovaného nábytku

   Kriedová farba Shabby chic - ako dosiahnuť vzhľad opotrebovaného nábytku

   Čas 3 minúty
   Náročnosť Začiatočník
  Michal Fojcík

  Páči sa mu tvoriť a nachádzať nové možnosti . Veľmi rád spolupracuje so šikovnými ľuďmi, ktorí vedia čo je to štartovať novú myšlienku z garáže.