Farby na steny

Biela farba - jej vplyv a využitie v interiéri

Biela farba - jej vplyv a využitie v interiéri

Čo prvé si predstavíte v bielej farbe? Aké pocity vo vás vyvoláva biela farba? Obklopujete sa ňou alebo skôr výraznými a pestrými farbami? Čo máte radi v bielej farbe a čo naopak nie? Pôsobenie bielej farby na jednotlivca je individuálne. Takisto závisí, čo všetko v interiéri je v bielej farbe a z akého je to materiálu. Totiž, nie všetko biele musí pôsobiť chladne a sterilne.

Na tento projekt budete potrebovať

Biele interiérové farby Nakupovať
Farby na textil Nakupovať
Farby na tvár Nakupovať

Pre každého dobre známa biela farba. Čo prvé si predstavíte v bielej farbe? Aké pocity vo vás vyvoláva biela farba? Obklopujete sa ňou alebo skôr výraznými a pestrými farbami? Čo máte radi v bielej farbe a čo naopak nie? Niektorí z nás často svoje outfity ladia do bielej farby, krémovej farby či béžovej farby. Iní si bielu farbu na sebe nevedia predstaviť. Biela farba je populárna aj v interiéroch. Kým niektorí majú svoj domov ladený do odtieňov bielej, druhí sa jej vyhýbajú a všetko ladia v pestrých farebných tónoch. Prečo tomu tak je? Význam farieb a vplyv na človeka je individuálny. Takisto závisí, čo všetko v interiéri je v bielej farbe a z akého je to materiálu. Totiž, nie všetko biele musí pôsobiť chladne a sterilne. Poďme sa o bielej farbe dozvedieť viac…

Biele kvety

Biela farba a jej význam

Biela farba môže mať viaceré významy a symbolizovať rôzne veci v odlišných kultúrach a kontextoch. Všeobecne sa biela farba považuje za farbu čistoty, nevinnosti a čistého sveta. V tejto súvislosti sa deťom pri krstoch dávajú biele košieľky, dievčatá pri svojom prvom svätom prijímaní majú oblečené biele šaty a taktiež nevesty sú v deň svadby oblečené v bielych šatách. Biela farba môže symbolizovať aj mier, jednotu, nerozlišnosť a neutralitu. Čo je menej známe, že v niektorých kultúrach je biela farba považovaná za farbu smútku a žiaľu.

Vintage interiér zladený v odtieňoch bielej farby

Odtiene bielej farby

Odtieňov bielej farby je neúrekom. Také základné rozdelenie je na: jasné, teplé a studené odtiene. Niektoré odtiene bielej žiaria ako sneh. Niektoré sú akoby zašednuté. Iné zase pôsobia zožltnuto.

Odtiene bielej vytvoríme rôzne v závislosti od prísad alebo zloženia, ktoré sú použité. Niektoré z mnohých odtieňov sú nasledovné:

Snehovo biela farba - Polárna biela farba: žiarivo biela farba ako sneh.

Smotanová farba: teplý jemne nažltlý odtieň bielej farby.

Slonovinová farba - Ivory: špecifický odtieň bielej, ako sú kly slona.

Krémová farba: mäkká a jemná biela farba s tónmi pomaranča alebo žltej farby. Krémová farba je svetlejšia od béžovej farby. Je príjemná a ukľudňujúca. Často sa používa v interiérovom dizajne ako neutrálna farba. Obzvlášť ľudia, ktorí chcú vytvoriť teplý pocit z interiéru ich domova volia na steny a doplnky práve krémovú farbu miesto čisto bielej farby. Krémová farba sa často používa aj v textilnom priemysle na výrobu odevov a iných textilných výrobkov. Má viaceré odtiene, od svetlých až po tmavé. Ako všetky odtiene bielej farby aj krémová farba sa ľahko kombinuje s inými farbami. Elegantne ladí s čiernou farbou alebo hnedou farbou. No, ľahko ju vieme zladiť aj s pestrými farbami a vytvoríme zaujímavý a sofistikovaný vzhľad interiéru.

Vintage jedáleň ladená v tónoch krémovej farby

Vanilková farba: svetložltá biela farba s tónmi krému.

Béžová farba: teplý a jemne nahnedlý odtieň bielej farby. Béžová farba je svetlejšia, tmavšia alebo stredne tmavá farba (v závislosti od jej odtieňa), ktorá sa nachádza medzi bielou a hnedou na farebnej škále. Môže byť odtieňom kože alebo hliny a často sa používa ako neutrálna farba v interiérovom dizajne. Béžová farba je mimoriadne teplá farba a tým pôsobí na človeka veľmi príjemne a ukľudňujúco.

Vintage interiér so schodiskom ladený do béžovej farby

Viacero ďalších odtieňov bielej farby nájdete v konkrétnych vzorkovníkoch  a katalógoch farieb. Vždy si však treba uvedomiť, že konkrétne odtiene bielej farby môžu vyzerať odlišne podľa toho, na akom povrchu sú použité a v akom sú svetle. Z toho dôvodu vždy vyskúšajte konkrétny odtieň farby na danom povrchu.

Moderná obývačka s chladnými odtieňmi bielej farby

Biela farba RAL vzorkovník

V systéme RAL sú k dispozícii tisíce odtieňov farieb, vrátane bielej farby. Tu sú niektoré z RAL odtieňov bielej farby:

RAL 9003 – Signálna biela

RAL 9003 je najbelšia zo všetkých štyroch a čoraz viac sa používa v domácnostiach. Interiér omaľovaný touto farbou pôsobí naozaj jasne. Je to tvrdá biela farba. Práve tento odtieň sa považuje za klasickú bielu farbu. 

RAL 9010 – Biela

RAL 9010 má oficiálny názov „Pure White“ – čistá biela. Je menej žiarivá a tvrdá ako signálna biela a vyzerá veľmi sviežo. Avšak je oveľa belšia než RAL 9001. RAL 9010 je najpredávanejším odtieňom bielej farby na steny.

RAL 9016 – Dopravná biela

RAL 9016 má nádych modrej a tým pôsobí chladnejšie v porovnaní s ostatnými farbami RAL. Postupne sa zvyšuje dopyt po tejto farbe v interiéroch.

RAL 9001 – Krémová biela

RAL 9001 má krémový podtón. Táto farba je teplejšia ako tvrdé biele farby. Nie je tak jasná a tým sa hodí aj k odtieni, ktoré máme na stene už dlhšiu dobu. Tento odtieň bol mimoriadne obľúbený v minulosti.

RAL 1013 - Perlová biela

RAL 1013 je popisovaná ako jemný, ľahký odtieň bielej farby s miernym odtieňom šampanského. Je to jemný, elegantný odtieň, ktorý sa často používa v interiéroch ako napríklad v kancelárskych priestoroch, hoteloch alebo rezidenčných interiéroch. Táto farba sa však tiež často používa ako vonkajšia farba na fasádach budov.

RAL1015 - Slonová kosť svetlá

RAL 1015 má jemný odtieň šedej a bledej farby. Je obľúbená na vonkajšej fasády budov alebo interiérových stien. Je to čistá, jednoduchá farba, ktorá vytvára príjemnú atmosféru. Slonová kosť svetlá sa často kombinuje s inými neutrálnymi odtieňmi, ako je napr. sivá, hnedá alebo modrá.

RAL 9002 - Šedobiela

RAL 9002 je chladný odtieň bielej farby s miernym odtieňom šedej. Tiež je to obľúbený odtieň na fasádu budovy aj na steny v interiéri. Je to jednoduchá, čistá farba, pôsobí príjemne. Šedobiela sa ladí s inými neutrálnymi farbami, napr. so sivou, hnedou alebo čiernou.

RAL 9018 - Papírusová biela

RAL 9018 je jemný, teplý odtieň bielej farby s odtieňom krémového. Obľúbená farba na steny interiérov, a tiež aj do kúpeľní. Je to jemný, elegantný odtieň a vytvára pokojnú atmosféru. Papirusová biela sa s obľubou ladí so sivou, hnedou a zelenou.

Interiér v teplom bielom tóne s drevenou podlahou

Zvoliť jeden alebo viaceré odtiene bielej v jednej miestnosti?

Aký odtieň bielej zvolíme do nášho interiéru na steny, strop, okenné rámy alebo dvere? Väčšina z nás z praktických dôvodov zvolí jeden odtieň bielej na všetko. No, odtiene farieb v interiéri vedia zmeniť celkový dojem z miestnosti a majú na nás veľký vplyv. Správnym zvolením odtieňov na určitých miestach vytvoríme krajší vzhľad. 

Najvhodnejšie použitie bielych odtieňov v miestnosti

Strop je najlepšie namaľovať najsvetlejším odtieňom bielej. Steny tmavším odtieňom bielej. A dvere so zárubňami najtmavším odtieňom bielej farby. Možno o tejto voľbe počujete prvý krát, ale výsledok vás zaručene milo prekvapí.

Moderný biely interiér s bielo-čiernou drevenou podlahou

Biela farba na steny v interiéri

Použitie bielej farby v interiéri môže priniesť do miestnosti pocit čistoty, svetlosti a priestoru. To je výborným riešením pre menšie miestnosti, pretože biela farba opticky zväčšuje priestor. Biela farba môže pôsobiť chladnejšie a formálnejšie, takže sa často kombinuje s inými teplejšími farbami, aby sa dosiahla vyváženejšia atmosféra. Tiež sa často používa ako pozadie pre iné farby alebo dekorácie, tým viac vyniknú. Treba si tiež uvedomiť, že biela farba sa ľahko znečistí a vyžaduje častejšiu údržbu.

Biela stena v obývačke ladenej v industriálnom štýle
 • Najpredávanejší
Odobrať
JUB

JUPOL CLASSIC - Biela interiérová farba na steny

Vnútorná maliarska farba určená na dekoračnú ochranu stien a stropov v obytných, občianskych i komerčných budovách. Náter je… Viac
+4 varianty

od 8,45 € s DPH

10,81 €
 • Ušetríte 25%
 • skladom

  U vás pozajtra

  • Veľmi kvalitný
  Odobrať
  JUB

  JUPOL GOLD - Umývateľná interiérová farba na steny

  Vnútorná maliarska farba s vysokou krycou schopnosťou šetrná k životnému prostrediu. Náter je dobre paropriepustný a odolný proti… Viac
  +5 variantov

  od 6,20 € s DPH

  7,93 €
 • Ušetríte 30%
 • skladom 1 variant

  U vás pozajtra

  • Na tomto ušetríte
  Odobrať
  JUB

  JUPOL CITRO - Protiplesňová farba s vôňou citrónu

  Vnútorná maliarska farba na problematickejšie povrchy s možnosťou intenzívneho rozvoja rôznych druhov plesní na stenách. V… Viac
  +3 varianty

  od 10,70 € s DPH

  13,69 €
 • Ušetríte 25%
 • skladom

  U vás pozajtra

  • Najpredávanejší
  Odobrať
  JUB

  JUPOL THERMO -Termoizolačná farba na steny

  Vnútorná maliarska farba s obsahom dutých guľôčok, ktorými sa vytvorí tepelná zábrana, ktorá poskytuje na pocit teplejší a… Viac
  +1 variant

  43,56 € s DPH

  57,60 €
 • Ušetríte 24%
 • skladom všetky varianty

  U vás pozajtra

  • Na tomto ušetríte
  Odobrať
  JUB

  JUPOL EKONOMIK - Lacnejšia interiérová farba na steny

  Biela vnútorná maliarska farba vhodná na dekoračnú ochranu stien a stropov v školách, materských školách, hoteloch, školách, ale… Viac
  +3 varianty
  • Najpredávanejší
  • EKO
  Odobrať
  JUB

  JUPOL BIO APNENA - Ekologická vápenná interiérová farba na steny

  Vápenná vnútorná farba vyrobená na základe haseného vápna. Náter je paropriepustný a odolný voči suchému oteru. Vhodná je najmä… Viac
  +2 varianty

  od 18 € s DPH

  23,04 €
 • Ušetríte 25%
 • skladom

  U vás pozajtra

  • Najpredávanejší
  Odobrať
  JUB

  JUPOL WEISS - Voňavá ekologická interiérová farba

  Vnútorná maliarska farba na dekoráciu vnútorných povrchov v rôznych obytných priestoroch - nemocnice, školy, domovy dôchodcov,… Viac
  +2 varianty

  od 14,63 € s DPH

  18,72 €
 • Ušetríte 25%
 • skladom

  U vás pozajtra

  Biela fasáda

  Biela fasáda domu pôsobi elegantne, čisto a štýlovo. Obľubou je kombinovať bielu farbu na fasáde aj s inými farbami, ako sú napríklad pastelové odtiene alebo tmavšie farby na doplnenie. Aktuálne je veľmi trendy biela fasáda s antracitovou farbou, ktorá je použitá napr. na rámoch okien, na dverách. Alebo aj priamo na fasáde v podobe dekoračného pásika a pod. Treba podotknúť, že biela farba je náchylná na znečistenie a vyžaduje pravidelné čistenie, aby zostala čistá a žiarivá.

  Biela fasáda na modernom dome
  Odobrať
  JUB

  ACRYLCOLOR - Akrylátová fasádna farba (zákazkové miešanie)

  Akrylátová fasádna farba vhodná hlavne na dekoratívnu ochranu pevných, hladkých resp. jemne drsných fasádnych povrchov. Vyznačuje… Viac
  +998 variantov

  od 9,68 € s DPH

  10,75 €
 • Ušetríte 10%
 • skladom

  U vás pozajtra

  • Najpredávanejší
  Odobrať
  JUB

  ACRYL Fas - akrylátová fasádna farba

  Acryl Fasádna farba od JUB je mikroarmovaná fasádna farba vyrobená na základe vodnej disperzie polymérnych spojív. Možné je aj… Viac
  +3 varianty
  • Veľmi kvalitný
  Odobrať
  JUB

  SILICONECOLOR - Mikroarmovaná silikónová fasádna farba

  Mikroarmovaná fasádna farba vhodná na dekoratívnu úpravu a ochranu všetkých druhov fasádnych povrchov. Farebný film, ktorý je… Viac
  +2 varianty
  Odobrať
  BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s.

  REMAL FASADA - fasádna farba

  REMAL FASÁDA je moderná akrylátová fasádna farba. Je umývateľná, paropriepustná, výborne kryje a odoláva poveternostným vplyvom.… Viac
  +4 varianty

  Biela farba na drevo

  Biela farba je obľúbená voľba pre natieranie drevených povrchov, pretože dodáva drevu svetlý a čistý vzhľad. Je vhodná pre rôzne štýly interiérov, od tradičných po moderné. Pri výbere náteru na drevo treba zvážiť, na aké miesto ho ideme aplikovať. Či je to vonku alebo vnútri, či je to nábytok, obklad na stene alebo pochôdzna plocha. Treba vybrať vhodný kvalitný produkt, aby sme zabezpečili dobrú ochranu dreva a dlhú životnosť farby.

  Vintage interiér s obkladom steny a podlahou z bieleho dreva
  • Veľmi kvalitný
  Odobrať
  ADLER

  ADLER PULLEX COLOR - Ochranná farba na drevo do exteriéru

  Rozpúšťadlová, hodvábne matná, krycia farba na drevo v exteriéri. Vďaka vysokému obsahu sušiny je šetrná k životnému prostrediu.… Viac
  +265 variantov
  • Najpredávanejší
  Odobrať
  ADLER

  Adler Pullex Renovier Grund - polokrycí renovačný základný náter na zvetralý drevodom či okná

  Ochranná krycia impregnácia na drevo určená pre sanáciu silno zvetralých povrchových úprav v exteriéri. Okrem impregnovania aj… Viac
  +4 varianty

  od 17,86 € s DPH

  skladom 1 variant

  U vás vo štvrtok

  • Najpredávanejší
  Odobrať
  VINTRO

  VINTRO CHALK PAINT - Kriedová vodou riediteľná farba (zákazkové miešanie)

  Vintro Chalk Paint je kriedová ekologická vodou riediteľná farba. Je nekvapkajúca, ľahko sa nanáša, rýchlo schne a má vynikajúce… Viac
  +194 variantov
  Odobrať
  SOPUR

  NEWCOLOURS - Akrylová farba na drevo, kov i keramiku

  Akrylová viacúčelová farba pre dekoratívne i ochranné nátery rôznych povrchov - drevo, keramika, kov, sklo i plast. Ľahko sa… Viac
  +58 variantov
  Odobrať
  Balakryl

  BALAKRYL UNI satén - Univerzálna vrchná farba

  Vodou riediteľná farby na vnútorné aj vonkajšie použitie na kov a drevo. Je vhodná na nové aj renovačné nátery s dlhodobou… Viac
  +17 variantov

  od 11,84 € s DPH

  15,15 €
 • Ušetríte 22%
 • 1-2 dni

  U vás vo štvrtok

  Biela farba na kov

  Bielou farbou sa často natierajú aj kovové povrchy, ako sú napríklad kovové trubky, kovové dvere alebo kovové ploty. Je vhodná pre rôzne štýly interiérov a exteriérov. Pri výbere farby na natieranie kovu je tiež dôležité zvážiť kvalitu farby, ktorá sa použije, aby sa zabezpečila dobrá ochrana kovu proti korózií a dlhá životnosť farby.

  Biela kovová konštrukcia v interiéri
  Odobrať
  Chemolak

  U 2081 CHEMOPUR E - Vrchná polyuretánová farba

  Vrchná, polyuretánová dvojzložková farba určená na nátery kovu - strechy, brány, ploty, nádrže alebo konštrukcie. Polyuretánový… Viac
  +586 variantov
  Odobrať
  SLOVLAK

  SLOVAKRYL - Univerzálna vodou riediteľná farba

  Vodou riediteľná farba v škále najžiadanejších odtieňov pre použitie na rôzne povrchy v interiéri i exteriéri - drevo, drevené… Viac
  +50 variantov

  od 9,02 € s DPH

  skladom 2 varianty

  U vás vo štvrtok

  Odobrať
  DUPLI COLOR

  ALKYTON - Antikorózna farba na hrdzu 2v1

  Syntetická farba pre náter kovových podkladov s vynikajúcou pružnosťou, odolnosťou voči úderu a dobrou charakteristikou… Viac
  +111 variantov

  od 8,40 € s DPH

  10,75 €
 • Ušetríte 22%
 • skladom 3 varianty

  U vás vo štvrtok

  Odobrať
  Balakryl

  BALAKRYL UNI lesklý - Univerzálna vrchná farba

  Vodou riediteľná vrchná farba pre vnútorné aj vonkajšie použitie na drevo a kov. Farba je rýchloschnúca, bez zápachu s rýchlym… Viac
  +21 variantov

  od 13,97 € s DPH

  17,87 €
 • Ušetríte 22%
 • 1-2 dni

  U vás vo štvrtok

  Biela farba na betón

  Betónové povrchy, ako napr. betónové podlahy, betónové steny a ďalšie sa takisto zvyknú natierať bielou farbou. Biela farba betónu dodá čistý a svetlý vzhľad. Pri výbere bielej farby na betón treba dbať na jej účel a kvalitu, aby sa zabezpečila dobrá ochrana betónu a dlhá životnosť farby.

  Moderný chladný interiér s bielou betónovou podlahou a stenami
  • Najpredávanejší
  Odobrať
  DETECHA

  Epoxyban - epoxidová podlaha, farba na betón

  Epoxidová podlaha Epoxyban je dvojzložková epoxidová náterová hmota pre vnútorné nátery betónových plôch a iných savých… Viac
  +30 variantov
  • Najpredávanejší
  Odobrať
  DETECHA

  Izoban - syntetická farba na betón a bazény

  Izoban je syntetická farba na betón a bazény, vhodná na vonkajšie aj vnútorné nátery betónu, betónové podlahy (garáže, nebytové… Viac
  +34 variantov
  Odobrať
  BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s.

  BETEX 2V1 NA BAZENY S 2852 - farba na bazény

  Betex 2v1 na bazény je určený na nátery betónových podkladov, muriva a omietky vystavených účinkom vody, vodným parám alebo… Viac
  +2 varianty

  Biela farba na tvár

  Biela farba sa používa na tvár alebo aj na celé telo, keď sa chceme namaľovať na karneval či na iné zábavné akcie. Pri používaní farieb na pokožku treba brať do úvahy možnosť alergických reakcií a používať kvalitné produkty, ktoré sú vhodné pre použitie na pokožku. Na výber sú viaceré farby na tvár.

  Deti s namaľovanými tvárami ako zvieratká

  Zatiaľ žiadne produkty.

  Biela farba na textil

  Bielou farbou na textil vieme vytvoriť unikátny kúsok oblečenia alebo iného textilu. Môžme si naň niečo napísať alebo vytvoriť obrázok. Na výber je aj viacero iných farebných odtieňov.

  Tričko s bielym nápisom
  Odobrať
  DUPLI COLOR

  DC TEXSTYLE SPRAY - Farba na textil v spreji

  Akrylová farba v spreji na tvorbu a dekoráciu na textil. Má vynikajúcu priľnavosť na textil a žiadna ďalšia fixácia spreja nie je… Viac
  +8 variantov
  Odobrať
  Nerchau

  NERCHAU - Zažehľovacia farba na tmavý textil

  Ozdobte si originálne tričko, nohavice, tašku, dáždnik či obrus! Skombinujte svoju nápaditosť a kreativitu s farbami na textil… Viac
  +13 variantov
  Odobrať
  Darwi

  DARWI TEX - Farba na textil

  Vodou riediteľné farby na textil s kvalitnými svetlostálymi pigmentmi. Veľmi dobre sa udržia na prírodných textíliách ako bavlna,… Viac
  +54 variantov

  Biely sprej na rôzne povrchy

  Keď chceme nejaký menší objekt premaľovať na bielo, vieme to jednoducho spraviť aj pomocou bieleho spreju. Farba v spreji je tekutá farba v aerosolovej nádobke. Použitie farby v spreji je alternatívnou metódou maľovania k tradičnému natieraniu štetcom. V našej ponuke sú k dispozícii rôzne textúry a povrchové úpravy pre každý typ povrchu. Či už vysoko lesklé, matné alebo farby v spreji na vysoké teploty.

  V našej ponuke nájdete biely sprej na rôzne typy povrchov:


  biely sprej na drevo
  biely sprej na kov
  biely sprej na plast
  biela farba na textil v spreji
  biela farba na auto v spreji
  biela kriedová farba v spreji
  biely sprej na disky a mnohé ďalšie.

  • Veľmi kvalitný
  Odobrať
  MASTON

  Maston One - akrylová farba v spreji

  Vynikajúca, viacúčelová farba v spreji vhodná na rôzne druhy povrchov - drevo, kameň, kov, plast, sklo, keramika, sušené rastliny… Viac
  +57 variantov

  9,12 € s DPH

  10,06 €
 • Ušetríte 9%
 • 1-2 dni

  U vás vo štvrtok

  • Najpredávanejší
  Odobrať
  DUPLI COLOR

  PRIMA - Akrylová farba v spreji na všestranné použitie

  Nitro-kombinačný sprej v širokej škále odtieňov pre vonkajšie i vnútorné použitie. Vhodný je na rôzne podklady ako drevo, kov,… Viac
  +72 variantov
  • Najpredávanejší
  Odobrať
  DUPLI COLOR

  AEROSOL ART - Rýchloschnúca akrylová farba v spreji

  Rýchloschnúca akrylová farba v spreji v širokej škále RAL odtieňov pre použitie v interiéri a exteriéri. Poskytuje veľmi dobré… Viac
  +113 variantov
  • Na tomto ušetríte
  Odobrať
  FLY

  FLY COLOR - akrylová farba v spreji

  Môže byť použitý v dekoračnom segmente, ako aj v priemysle. Akrylový lak je vhodný na drevo, kov, papier, sklo, niektoré plasty,… Viac
  +57 variantov
  Odobrať
  DUPLI COLOR

  DC TEXSTYLE SPRAY - Farba na textil v spreji

  Akrylová farba v spreji na tvorbu a dekoráciu na textil. Má vynikajúcu priľnavosť na textil a žiadna ďalšia fixácia spreja nie je… Viac
  +8 variantov
  • Najpredávanejší
  Odobrať
  MoTip

  AUTOSPREJ ŠKODA - Farba na auto v spreji

  Vysoko kvalitná akrylátová farba v spreji, ktorá je vyrábaná v odtieňovej rade ŠKODA. Vhodná je pre vonkajšie i vnútorné použitie… Viac
  +55 variantov
  • Na tomto ušetríte
  Odobrať
  MoTip

  MOTIP AUTO - Sprej na disky kolies

  Vysokokvalitný akrylátový sprej s metalickým efektom. Je vhodný na plechové, hliníkové disky a puklice. Svetlostály, odolný voči… Viac
  +6 variantov

  V prípade, že ste sa aj vďaka nášmu článku rozhodli pre spomínané produkty, budeme vám vďační, ak si ich zakúpite cez náš eshop alebo v našej predajni.

  Ďakujeme za zdieľanie článku na sociálnych sieťach.

  Prečítajte si aj naše ďalšie články, ktoré by vás mohli zaujať. Nájdete v nich mnoho ďalších cenných informácií.
  Janka Repáková