ACRYL Fas - akrylátová fasádna farba
ACRYL Fas - akrylátová fasádna farba

Značka: JUB

14,49 €s DPH

12,08 €bez DPH

  • Najpredávanejší
ACRYL Fas - akrylátová fasádna farba
Zatvoriť

ACRYL Fas - akrylátová fasádna farba

Značka: JUB

Kód produktu: VAR-JB00318

ACRYL Fas - akrylátová fasádna farba

Acryl fas je mikroarmovaná fasádna farba vyrobená na základe vodnej disperzie polymérnych spojív. Možné je aj nanášanie na dobre prídržné staré akrylátové, silikátové a silikónové vrstvy farieb a na dekoratívne omietky zrnitosti do 2,0 mm. Spotreba: - 200 - 400 ml/m2 pre dvojnásobný náter

Zobraziť viac
farba (1)

    Vyberte si alebo vyhľadajte odtieň

balenie (3)

14,49 €s DPH

12,08 €bez DPH

  • Najpredávanejší

skladom

Na predajni v Žiline dnes
U vás zajtra

+
-

Popis produktu

Acryl fas je mikroarmovaná fasádna farba vyrobená na základe vodnej disperzie polymérnych spojív. 
Je vhodná na dekoratívnu ochranu všetkých druhov pevných reliéfne upravených,drsných, zahladených (jemne drsných), ako aj opravovaných a vzhľadom na drsnosť nerovnomerných fasádnych povrchov. 
Možné je aj nanášanie na dobre prídržné staré akrylátové, silikátové a silikónové vrstvy farieb a na dekoratívne omietky zrnitosti do 2,0 mm.

Vlastnosti: 

- výborná vodoodpudivosť a paropriepustnosť

- vysoká pružnosť filmu 

- odolná voči atmosférickým vplyvom 

- odolná proti rozvoju rias a plesní 

Spotreba: 

- 200 - 400 ml/m2 pre dvojnásobný náter, závisí od nasiakavosti a drsnosti podkladu 

Príprava podkladu

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý – bez slabo prídržných častíc, prachu, zvyškov debniacich olejov, mastnoty a iných nečistôt. Nové omietky a vyrovnávacie hmoty necháme schnúť, resp. zrieť za normálnych podmienok minimálne 1 deň na každý mm hrúbky, pre betónové podklady je doba schnutia minimálne jeden mesiac.
Pri obnovovacom maľovaní z podkladu celoplošne odstránime všetky staré slabo prídržné a vo vode rýchlo rozmáčavé nátery, nástreky a iné dekoratívne vrstvy. Predovšetkým pre veľmi znečistené fasádne povrchy, všetky nové betónové povrchy a fasádne povrchy napadnuté stenovými riasami a plesňami odporúčame umytie prúdom horúcej vody alebo parou – a následne po umytí ich povinne dezinfikujeme. Pri prípadnom opravovaní akokoľvek poškodených fasádnych povrchov používame len postupy, ktoré opravovaným povrchom poskytnú čo najrovnomernejšiu drsnosť.
Základný náter je povinný pred prvým ako aj pred obnovovacím maľovaním. Odporúčame vodou zriedený JUKOL Primer, vodou zriedený Silicone Primer, vodou zriedenú AKRIL Emulziu alebo vodou zriedenú farbu (Acryl fas : voda = 1 : 1), ktoré nanášame maliarskym alebo murárskym štetcom alebo kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom.
V prípade, že podklad je vlasovo popraskaný, jeden alebo dvakrát ho natrieme REVITAL Primerom. Pred použitím ho dobre premiešame a ak je potrebné, zriedime ho do 10% so SILICATE Primerom.
Nanášať ho môžeme len s maliarskym alebo murárskym štetcom.
S nanášaním farby môžeme začať za normálnych podmienok 6 hod. po nanesení základného náteru AKRIL Emulzia, SILICONE Primer alebo vodou zriedenú farbu, resp. 12 hod. po nanesení základného náteru JUKOL Primer alebo REVITAL Primer.

Príprava farby

Farbu pred použitím len dôkladne premiešame, ak je potrebné zriedime ju vodou (maximálne 10%) na konzistenciu vhodnú vzhľadom na techniku a podmienky nanášania. Farbu, ktorú potrebujeme na premaľovanie plochy na záverečný posledný náter (alebo ešte lepšie: na všetky plochy, ktoré natierame v rovnakom farebnom odtieni), v dostatočne veľkej nádobe egalizujeme.
Egalizácia bielej farby rovnakej výrobnej šarže, ktorú sme neriedili, nie je potrebná.
Akékoľvek „úpravy“ farby v priebehu natierania (pridanie tónovacích prostriedkov, riedenie a pod.) nie sú prípustné.

Nanášanie farby

Farbu nanášame v dvoch (výnimočne aj v troch) vrstvách kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom alebo maliarskym štetcom vhodným na nanášanie disperzných maliarskych farieb. Pri nanášaní valčekom používame vhodnú stieraciu mriežku; druhú, resp. tretiu vrstvu je možné nanášať až na celkom suchú predchádzajúcu vrstvu – v normálnych podmienkach je to približne po 6 hodinách (pri nižších teplotách a vysokej relatívnej vlhkosti vzduchu sa doba schnutia môže podstatne predĺžiť!).
Jednotlivé stenové plochy maľujeme bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček s dlhým vlasom (kúty, rohy, žľaby, úzke ostenia a pod.) bez ohľadu na vyššie uvedené pri nanášaní každej vrstvy vždy upravujeme najskôr, pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo pre dané podmienky upravenými menšími maliarskymi valčekmi.
Natieranie je možné len pri vhodných poveternostných podmienkach, resp. vhodných mikroklimatických podmienkach.
Odolnosť čerstvo premaľovaných plôch pred poškodením vplyvom dažďa (zmytie farebnej vrstvy) je pri normálnych podmienkach dosiahnutá najneskôr po 24 hodinách.
Náradie ihneď po použití dôkladne umyjeme vodou, zaschnuté fľaky nie je možné odstrániť.

... viac

Otázky & Odpovede

Chcete sa niečo opýtať?

Hodnotenie zákazníkov

Pomôžte ostatným pri výbere

Napísať hodnotenie

O značke JUB

Medzi najžiadanejšie farby skupiny JUB patrí Jupol. Jupol Classic, Jupol Gold alebo protiplesňový Jupol Citro. Farby Jupol patria medzinárodnej výrobe spoločnosti JUB s viac ako 130-ročnou tradíciou v oblasti výroby farieb, ktorú v súčasnosti tvorí desať dcérskych spoločností a pôsobí na šestnástich zahraničných trhoch.

Všetky varianty produktu (3) ACRYL Fas - akrylátová fasádna farba

14,49 € - 81,90 €
Farba Názov Kód Dostupnosť Cena s DPH
biely 2 l JB00318 biely 2 l
JB00318
skladom 14,49 € skladom 14,49 €
+
-
biely 5 l JB00319 biely 5 l
JB00319
skladom 28,98 € skladom 28,98 €
+
-
biely 15 l JB00320 biely 15 l
JB00320
skladom 81,90 € skladom 81,90 €
+
-