Recenzie

Referencia Superkov 2v1 farba na kov

Referencia Superkov 2v1 farba na kov

Ak farbu aplikujete už na natreté povrchy odporúčame si urobiť malý test. Naneste Superkov na kúsok starého náteru. Po hodine schnutia skontrolujte miesto, či na ňom nevytvorili žiadne nedostatky.

Na tento projekt budete potrebovať

Farby na strechu Nakupovať

Pri voľbe farby na kov máte na výber z mnohých možnosti. Vybrať si farbu ako základ a na to vrch alebo 2v1? Poradíme vám, akú najlepšiu farbu si vybrať, ak idete natierať kovové povrchy. Referencia farba na kov Superkov 2v1 a prečo si ju vybrať?

Ak sa rozhodnete, že použijete aj základný aj vrchný náter je potreba dbať na to aby oba nátery boli rovnakého druhu. Teda aby boli na rovnakej báze ako základná farba - vodouriediteľný základ vodouriediteľný vrch alebo syntetický základ a syntetický vrch. Viete aký je rozdiel medzi syntetikou a vodouriediteľným náterom? Prečítajte si náš článok.

Červenohnedý Superkov

referencia Superkov

Farba 2v1 dve muchy jednou ranou

Chemický priemysel ide rýchlo dopredu a dnes máme na trhu nátery, ktoré vám ušetria čas, peniaze aj celú námahu s natieraním. Zabijete dve muchy jednou ranou. Sú to nátery dva v jednom, ktoré obsahujú aj základ aj vrch v jednej pixli. Môžete ich natierať aj na zhrdzavený povrch, pričom je len potreba pred náterom mierne prebrúsiť skorodovaný povrch.

Farby 2v1 sú väčšinou antikorózne, to znamená, že ich môžete aplikovať aj na ošetrené skorodované povrchy. Ak budete natierať úplne nový povrch, ktorý je hladký, je potreba ho najskôr zdrsniť jemným prebrúsením napríklad brúsnym papierom. Toto platí pre oceľ, ktorá je surová bez pozinkovania. Ak je povrch pozinkovaný je potreba ho nechať odstáť aspoň pól roka vonku, aby na to chytila farba na hrdzu. V opačnom prípade, ak chcete zinkovaný povrch natierať hneď, použite špeciálnu farbu na čerstvý pozink a potom aplikujte antikoróznu.

Zelený superkov na streche

superkov

Pri natieraní radiátorov, kachlí alebo komínov je potreba použiť farbu, ktorá má tepelnú odolnosť. Takáto farba je vhodná aj na motorové časti auta, ktoré sa zohrievajú alebo na výfuk. Nezabudnite, ak budete natierať povrchy, ktoré prichádzajú do pravidelného styku s potravinami alebo deťmi, vyberte si farby, ktoré majú atest.

Naše odporúčanie - Superkov

Antikorózna základná aj vrchná náterová hmota na všetko kovové. Referencia farba na kov Superkov

Superkov je základná a vrchná antikorózna náterová hmota na kov, plechové strešné krytiny, oceľové konštrukcie, odkvapy a pod. Napísali sme vám článok aj o tom ako správne natierať strechu alebo plot.
Obsahuje efektívne inhibítory korózie vrátane UV ochrany, ktorá pôsobí proti degradácií náteru vplyvom exteriérových podmienok, čiže má v sebe antikoróznu ochranu. Je dostupná v dvoch prevedeniach matnej a pololesklej verzií. 

referencia farba
farba na kov

Superkov je jednou z najpopulárnejších farieb, ktoré sú určené priamo na antikoróznu ochranu. Český výrobca farieb garantuje výdrž farby až na 8 rokov bez toho, aby ste použili základný náter.

Superkov je vhodný na použitie aj v interiéri aj v exteriéri. Nanáša sa priamo na skorodovaný povrch. Ak farbu aplikujete už na natreté povrchy odporúčame si urobiť malý test, naneste Superkov na kúsok starého náteru. Po hodine schnutia skontrolujte miesto, či na ňom nevytvorili žiadne nedostatky. Po tejto skúške môžete natierať Superkov na starý náter. Ak vám vznikne nejaká reakcia, farba zmäkne, lúpe sa a podobne je potreba odstrániť starý náter, napríklad odstraňovačom starých náterov alebo vybrúsením.

Zelený superkov na streche kostola

referencia superkov

Výhodou tejto farby je jej vysoká výdatnosť z jedného kilogramu a vysoká absorpcia UV žiarenia. Farba je pružná, vďaka čomu odoláva poveternostným podmienkam, najmä pri rozťahovaní a sťahovaní kovov. Odporúčame pre dlhodobú ochranu naniesť dve vrstvy tejto farby.

Kde ju môžete použiť?

 • plechové
 • strešné krytiny
 • brány
 • odkvapy
 • parapety
 • zárubne
 • ploty
 • oceľové konštrukcie
 • potrubia
 • iné kovové materiály

Červený superkov

referencia farba na kov

Ďalšie technické údaje:

Nanášanie

Náter sa nanáša štetcom, valčekom alebo striekaním v dvoch až troch vrstvách.

Riedenie

Náter je pripravený na použitie. V prípade potreby sa riedi riedidlo S 6005.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náterovej hmoty je 9 - 11 m2 z 1 kilogramu farby v jednej vrstve. Maximálnu životnosť možno dosiahnuť pri hrúbke suchého náteru 100 - 150 µm.

Balenia

0,8 kg; 2,5 kg; 5 kg; 20 kg;

Ak máte silne skorodovaný povrch použite Fest Primer

Fest primer slúži ako ochrana a kotvenie na kovové materiály. Zabraňuje vzniku korózie a zvyšuje priľnavosť vrchného náteru a celkovú životnosť náteru. Zbavuje podkladu zbytkovej vlhkosti a vytvorí na povrchu lakový film, na ktorý môžeme aplikovať vrchnú vrstvu farby.

Pôsobí aj ako penetrácia. Môžeme ho použiť ako antikorózny základ na kovy, na problematické povrchy, kde sú zbytky korózie alebo nedočistené staré nátery. Taktiež je vhodný na kovy s problematickou priľnavosťou ako sú hliník, mosadz, pozink, nakoľko má polyuretánové zloženie. Na vrch odporúčame použiť Superkov.

Ako by sme to zhrnuli?

Referencia farba na kov Superkov 2v1 je z našej strany kladná a odporučili by sme ju každému. Superkov funguje ako dlhodobá ochrana kovov, chráni kov pred poveternostnými podmienkami v zime alebo v lete a taktiež chráni pred UV žiarením. Je elastický, takže nepraská a nelúpe sa. Má dobrú priľnavosť k povrchom, takže aj jeho obnova a údržba je veľmi jednoduchá. Stačí ho znova pretrieť farbou Superkov. Pridá sa len ďalšia vrstva a je to hotovo.Výhodou je, že je aj v pololesklom aj v matnom prevedení.

Náter sa osvedčil v praxi na mnohých obytných aj historických objektoch, z čoho sme pridali fotky. Používajú ho nie len hobby maliari ale taktiež veľké firmy, ktoré ním natierajú všetky svoje objekty.

Festprimer je vhodný ako penetrácia alebo základný náter, na ktorý aplikujeme Superkov. Má vysokú výdatnosť a výbornú priľnavosť aj na rôzne typy kovových povrchov. Môžeme ho použiť aj na znečistené a skorodované povrchy.

Prečítajte si naše ďalšie články a dozviete sa viac o tom ako správne natierať kovové materiály.

Najlepšia farba na strechu – natierame a vyberáme

Farba na kov, chyby pri natieraní a správny výber farby?

Farby na kovový plot a ako ho správne natrieť?

V prípade ak ste sa vďaka našej recenzií na Superkov rozhodli ho zakúpiť môžete tak urobiť na našom eshope efarby.sk alebo navštívte našu predajňu v OC Idea Žilina. 

Ak sa potrebujete poradiť individuálne resp. výhodne kúpiť farbu na strechu, využite zákaznícku linku našeho internetového obchodu: 041/202 88 92.

Sme efarby.sk | Internetoví špecialisti na farby pre priemysel aj hoby segment.

 • Najpredávanejší
Odobrať
DETECHA

Superkov satin - vysokoodolný antikorózny syntetický náter

Superkov Satin je základná aj vrchná náterová hmota v jednom, ktorá poskytuje aj dokonalú antikoróznu ochranu. Pôsobí proti… Viac
+32 variantov

od 13,93 € s DPH

skladom 3 varianty

U vás vo štvrtok

 • Najpredávanejší
Odobrať
DETECHA

SUPERKOV - Antikorózna syntetická farba 2v1

Superkov je základný i vrchný antikorózny náter na kov, plechové strešné krytiny, oceľové konštrukcie, odkvapy a pod. vystavené… Viac
+19 variantov

od 12,44 € s DPH

skladom 1 variant

U vás vo štvrtok

 • Veľmi kvalitný
Odobrať
DETECHA

SUPERFEST - Farba 2v1 na strechy v náročnejších podmienkach

Superfest je základná a vrchná antikorózna náterová hmota na kov s vysokým obsahom sušiny. Náterový film je odolný, pružný s… Viac
+16 variantov

od 15,84 € s DPH

skladom 1 variant

U vás vo štvrtok

Odobrať
DETECHA

Fest Primer - základný PU lak na kovy

Fest Primer je ochranný a kotviaci polyuretánový prípravok na kovové aj iné pórovité materiály. Zabraňuje rozvoju korózie,… Viac
+2 varianty

od 17,87 € s DPH

skladom všetky varianty

U vás v utorok

Odobrať
DETECHA

ALUNA - Syntetická farba na kov s obsahom hliníka

Vonkajšia syntetická metalizovaná farba s obsahom hliníka, ktorá chráni natierané plochy proti vode a poveternostným vplyvom.… Viac
+2 varianty
Alžbeta Mášová

Členka tímu efarby.sk, pre ktorú neexistujú problémy, iba výzvy. Snaží sa priniesť do tímu kreatívneho ducha a pomáha zákazníkom pri výbere ideálnych produktov priamo pre ich potrebu.