Recenzie

RECENZIA: Primalex Ceramic je skutočne dobre umývateľná?

RECENZIA: Primalex Ceramic je skutočne dobre umývateľná?
Čas 7 minút

Hľadáte naozaj kvalitnú interiérovú farbu? Vyberanie interiérovej farby sa môže zdať ako jednoduchá záležitosť. Jedná sa však o oblasť, kde sa oplatí orientovať alebo si nechať poradiť od odborníkov. Takto dokážete lepšie identifikovať a predísť tak prípadným chybám, ktoré by pri natieraní alebo po ňom mohli vzniknúť.

Predtým ako si vyberiete zvážte všetky, aké vlastnosti by náter mal mať, aby spĺňal podmienky v interiéri, kde bude farba použitá. A to sú frekventované miesta, malé deti v domácnosti a namáhané povrchy v kuchyni, chodbe alebo detských izbách. Rada od odborníkov znie Primalex Ceramic.

Ak hľadáte kvalitnú umývateľnú farbu, predstavujeme vám novinku Primalex Ceramic. Ide o interiérovú farbu novej generácie v 23 hotových odtieňoch prípadne v čisto bielej farbe. 

[video width="1920" height="1080" mp4="https://blog.efarby.sk/wp-content/uploads/media/Primalex_Online_s_odstinem_SK_v004_WebMix.mp4"][/video]

 

Umývateľnosť a čistiteľnosť

Primalex Ceramic nie len, že je umývateľná ale aj čistiteľná, čo znamená, že bežné škvrny, ktoré vznikajú - od kečupu, horčice alebo vodou riediteľnej fixky vieme ľahko odstrániť s hubkou so saponátom. Z tejto farby vieme odstrániť aj odolnejšie látky ako sú káva alebo červené víno. Farba je vysoko mechanicky odolná, takže nedochádza k odieraniu farby. Preto ju môžete pravidelne čistiť od nechcených škvŕn, povrch ostane stále rovnakej farby. Farba si zachová matný efekt aj po čistení bežnými saponátami a nedochádza k žiadnej zmene povrchu farby.

 

Primalex Ceramic

Odolnosť farby voči znečisteniu

Na farbu sme nanášali rôzne nečistoty - kečup, nutela, krieda, rúž, permanentný popisovač, fixa na whiteboard tabuľu, káva, čaj, červené víno, olej, cvikla, čučoriedkový džús, šmuhy od topánok. Po tom ako sme povrch očistili, ostal bez poškodenia. 

Hydrofóbnosť povrchu

Táto farba má tento výnimočný povrch. Hydrofóbny povrch odpudzuje vodu a aj iné tekutiny a neprepustí ich do svojej hĺbky. Na povrchu sa vytvorí po dozretí farby náterový film, ktorý sa približuje svojou odolnosťou a čistiteľnosťou keramickým povrchom.  Zaručuje tým, že nečistota, ktorá dopadne na farbu má malú styčnú plochu a tým nečistotu odpudzuje. 

Farba stále dýcha - paropriepustnosť

Farba aj napriek tomu, že je umývateľná stále má vysokú mieru paropriepustnosti. To znamená, že neuzatvára vlhkosť. Kondenzácia vodnej pary potom nie je natoľko vysoká, aby vytvorila pleseň a nemusíte tak často vetrať. 

Odtiene farieb a biela

Do palety farebných odtieňov boli vybraté odtiene farieb, ktoré sú momentálne trendové a spolupracovalo sa pri výbere farieb s dizajnérmi, aby boli odtiene naozaj in. Pri výbere odtieňov bolo tiež zohľadnené to, aby na nich bolo vidieť výraznejšie fľaky. Sú to bledé odtiene, pri ktorých najčastejšie riešime ich čistotu. 

Vybrať si môžete z obľúbených béžových, hnedých a ďalších zemitých odtieňov, prípadne ďalšie. Samozrejme v palete je dostupný aj biely odtieň, ktorý sa predáva ako jediný vo väčšom 5l balení. 

Typické vlastnosti Primalex Ceramic

Primalex Ceramic je odolný voči oderu za mokra. Farba Primalex Ceramic obsahuje silikátové plnivá a má vysoký obsah kvalitného disperzného pojiva. 

  • špičková jednovrstvová farba
  • farba nie je len umývateľná ale aj čistiteľná
  • originálny matný vzhľad
  • vysoká krycia schopnosť
  • jednoduchá aplikácia

Na farbu sme aplikovali rôzne nečitoty a následne vyčistili prúdom vody a mokrou handrou so saponátom

Za bežných podmienok je farba odolná voči bežnému poškodeniu 24h ponatretí. Aby ste dosiahli čo najvyššiu odolnosť a kvalitu náteru je potreba nechať farbu vyzrieť 3-4 týždne. Po tom ako povrch vyzrie, neprepustí do seba žiadne nečistoty, hlavne tekutého charakteru. 

Riedenie farby sa odporúča len pri prvej vrstve a to max 5% vody. Na dotyk je náter suchý po 2 hodinách a ďalšiu vrstvu môžeme nanášať po 6 hodinách, aby sme dosiahli maximálnej kvality náteru. 

Primalex Ceramic odtiene

Pozreli sme sa na spotrebu farby

Pred tým ako budete farbu aplikovať je potreba si prepočítať výdatnosť alebo spotrebu farby. Tu si treba dávať pozor na to či je výdatnosť udávaná v litroch alebo v kilogramoch. S jedným litrom natriete väčšiu plochu ako s jedným kilogramom. V novostabne odporúčame pri novom povrchu, ktorý bol len omietnutý použiť penetračný náter a potom dve vrstvy interiérovej farby na steny. Sadrokartónový podklad je viac savý, takže môžete dať aj viac ako dve vrstvy.

Výdatnosť v jednej vrstve (m2/l): 11 – 13
Odporúčame aplikáciu v dvoch vrstvách. 

Krycia schopnosť

Primalex Ceramic má dobrú kryciu schopnosť, takže aj keď budete natierať problematické odtiene, na ktoré by ste potrebovali penetráciu alebo tri vrstvy farby, pri Primalex Ceramic stačia klasické dve vrstvy. 

Nevýhoda

Jedinou nevýhodou z pohľadu spotrebiteľa je, že nemá certifikát o svojej ekologickosti, prípadne vhodnosti pre alergikov. Avšak samozrejme farba musí spĺňať určité európske normy, takže nie je nejako zdraviu závadná. 

ZHRNUTIE:

Primalex Ceramic je kvalitná farba, ktorú odporúčame hlavne do domácností a miestností, ktoré majú často namáhané steny. Napríklad kuchyne, alebo detské izby. Je vhodný aj do verejných zariadení ako sú školy, úrady, pretože farba je odolná a má vysokú životnosť. 

Primalex Ceramic patrí medzi úplnú bezkonkurenčnú novinku na trhu. Jej hlavnou výhodou je jej umývateľnosť a čistiteľnosť, čo zaručuje keramický povrch. Aj keď ju budete viac krát čistiť od nečistôt zachová si svoj pôvodný vzhľad a vlastnosti. Nestane sa vám, že farba sa časom vymyje úplne. Farba obsahuje viac spojív, takže ju nemusíte tak často obnovovať. Primalex Ceramic je umývateľná farba na stenu alebo aj sadrokartón.

Dôležitá je aj paropriepustnosť farby, ktorá je dostatočne vysoká na to, aby stena dýchala. Predídete tak tvorbe plesní a vlhkosti. Väčšina umývateľných farieb má nízku paropriepustnosť. Pri Primalex Ceramic para prenikala aj medzi dvoma prostrediami s 98% a 50% vlhkosťou. 

Farba aj napriek vysokej umývateľnosti nemá lesklý efekt a zachováva stenám matný. 

Farba má akrylátovú bázu čo zaručí jej dobré rozotieranie a môžete ju nanášať aj na staršie sýte odtiene, ktoré by iné farby len ťažko prekryli, tu stačia dve vrstvy farby. 

Pokiaľ máte doma malé deti a hľadáte náter toto je ideálna farba do detskej izby, pretože odolá nie jednému kreatívnemu dieťaťu a jeho maľbám na stenu.

V prípade, že ste sa aj vďaka našej recenzii rozhodli pre Primalex Ceramic budeme Vám vďační, ak si ho zakúpite cez náš eshop alebo v našej predajni.

Ďakujeme za zdieľanie článku na sociálnych sieťach.

Prečítajte si aj naše ďalšie články, ktoré by vás mohli zaujať a určite v nich nájdete mnoho ďalších hodnotných informácií:

Farby v interiéri - ako správne kombinovať odtiene z pohľadu cítenia

Maľovanie bytu domu  - poradíme vám ako na to 

Primalex Ceramic môžete teraz výhodne kúpiť na našej stránke efarby.sk a dostanete k  objednávke aj darček - praktický štetec ZADARMO. Objednajte si z pohodlia domova a farba bude nasledujúci deň u vás. 

farby v interiéri primalex ceramic

Ak sa potrebujete poradiť individuálne resp. výhodne kúpiť farbu Primalex Ceramic, využite zákaznícku linku nášho internetového obchodu: 041/202 88 92 alebo nám napíšte na objednávky@efarby.sk. Tešíme sa na vás 

Sme efarby.sk | Internetoví špecialisti na farby pre priemysel aj hoby segment.

Alžbeta Mášová

Členka tímu efarby.sk, pre ktorú neexistujú problémy, iba výzvy. Snaží sa priniesť do tímu kreatívneho ducha a pomáha zákazníkom pri výbere ideálnych produktov priamo pre ich potrebu.