Rozhovor: Na prvú o farbách

Lazúra na drevo - záhradný nábytok, drevený obklad, plot, altánok a pergola

Lazúra na drevo - záhradný nábytok, drevený obklad, plot, altánok a pergola

Dobrý deň, milí čitatelia! Vitajte pri rozhovore, kde sa budeme rozprávať o lazúre na drevo Wood Tex 03 od dánskej značky Flügger. Táto lazúra na drevo je vhodná na záhradný nábytok, drevený obklad, plot, pergolu, altánok a presahy striech. Preto som k nám do efarby.sk pozvala pána Klementa, ktorý školí profesionálnych maliarov a predajcov pre značky Tikkurila a Flügger .

Na tento projekt budete potrebovať

Lazúry na drevo podľa typu Nakupovať

Pozrite si náš rozhovor, kde sa rozprávame o lazúre na drevo Flügger Wood Tex 03

Dobrý deň, milí čitatelia! Vitajte pri rozhovore, kde sa budeme rozprávať o lazúre na drevo Wood Tex 03 od dánskej značky Flügger. Táto lazúra na drevo je vhodná na záhradný nábytok, drevený obklad, plot, pergolu, altánok a presahy striech. Preto som k nám do efarby.sk pozvala pána Klementa, ktorý školí profesionálnych maliarov a predajcov pre značky Tikkurila a Flügger. 
Moje meno je Janka Repáková a vítam Ťa tu, ahoj.

Ahoj, dobrý deň!

Tak môžme si povedať, aký druh lazúry je Flügger Wood Tex 03

Je to vodouriediteľná lazúra do exteriéru na mäkké aj tvrdé drevo. Obsahuje silný UV filter, aby odtieň nedegradoval, aby ostal sýty a pekný. Dá sa použiť na všetky drevené povrchy v exteriéri. Najskôr boli lazúry tenkovrstvé a hrubovrstvé a teraz je to nahradené strednovrstvou lazúrou. Ale táto lazúra má vlastnosti ako tenkovrstvá. Zabraňuje tvorbe a rastu plesní.

Drevená fasáda pred a po nátere s lazúrou na drevo Flugger Wood Tex 03

Čo všetko môžme touto lazúrou na drevo natierať?

Úplne všetko drevené. Môže byť ňou natretý záhradný nábytok, drevený obklad, zrubový obklad, pergola, plot až po drevené okapy, ktoré sa používajú v severských krajinách. Tým je vidieť, že znesie veľa vody. Akurát na pochôdzne plochy nie je vhodná

Môžeš nám spomenúť nejakú konkrétnu realizáciu s touto lazúrou na drevo?

Mám s ňou natretých cca 280m2 v Opatoviciach nad Labem. Pekne sa to podarilo. Robil sa dvojitý náter na obrúsené a očistené dubové palubky v odtieni teak. Vďaka tomu, že dubová fasáda málo navsiaka tam bola vynikajúca nízka spotreba 10m2 z 1 litra v dvoch vrstvách.

Drevená fasáda natretá lazúrou na drevo Flugger Wood Tex 03

Dlhotrvácna lazúra na drevo a jej výhody

A prečo by sme si mali vybrať túto lazúru na drevo? Aké sú jej výhody?

Má dlhú životnosť, vysokú výdatnosť, silný UV filter, je protiplesňová, dobre sa s ňou pracuje a najmä kresba dreva je po tomto nátere naozaj krásna.

Lazúra na drevo vhodná do drsných klimatických podmienok

Ochráni táto lazúra drevo aj v náročných klimatických podmienkach?

Firma Flugger je dánska a v týchto severských krajinách sú náročnejšie klimatické podmienky, ako tu u nás v strednej Európe. A keď oni uvádzajú životnosť 8 rokov, tak to tak naozaj je! Z vlastnej skúsenosti viem, že v technických listoch neklamú.

Drevená fasáda na dome počas aplikácie lazúry na drevo Flugger Wood Tex 03

Aké odtiene nám ponúka lazúra na drevo Flügger Wood Tex 03?

Odtieňov je až 38. Novšie, ktoré preferujeme sú U800 - U819. Staršie odtiene, v ktorých sa stále vyrába sú U600 - U619. Takže odtieňov je dostatok, aby si zákazník mohol vybrať ten svoj obľúbený. Napr. aj červený, modrý, čierny odtieň.

Keď máme napr. záhradný nábytok, pergolu, plot či drevený obklad v nejakom odtieni, dokážeme ich jednoducho premaľovať na iný odtieň?

Toto pri lazúrach nefunguje. Keďže lazúra na drevo je polotransparentná, odtiene by sa nám zmiešali. Keď chceme zmeniť odtieň, musíme starý náter zbrúsiť a potom natrieť nový odtieň.

Vzorkovník lazúry na drevo Flugger Wood Tex 03

Bezfarebný odtieň s UV filtrom

Existuje aj bezfarebný odtieň lazúry na drevo? Je vôbec vhodné ho použiť?

Mnoho výrobcov taký nevyrába, ktorý by sa mohol použiť. Ale táto lazúra má bezfarebný odtieň, ktorý obsahuje taký vysoký UV filter, že je možné ho použiť. Ale nemôžem 100% povedať, že bude mať takú dlhú životnosť ako pigmentovaný Wood Tex 03.

Môžme túto lazúru na drevo použiť aj na starý náter? Aj keď nevieme, aký náter to je?

Keďže je vodouriediteľná, tak ju môžme použiť na akýkoľvek náter. Treba ho ale trochu prebrúsiť, aby bol predchádzajúci starý náter zdrsnený.

Fasáda na dome z dreva po aplikácii lazúry na drevo Flugger Wood Tex 03

Príprava podkladu a postup natierania lazúry na drevo

Ako treba pripraviť podklad pred natieraním lazúry na drevo Flügger Wood Tex 03?

Podklad musí byť prebrúsený, zbavený nečistôt, prachu a suchý. Drevo musí mať správnu vlhkosť, pretože sa potom môže stať, že sa lazúra začne olupovať a nebude mať takú dlhú životnosť. Prípadne aj zbavený starého náteru.

Ako postupovať pri natieraní tejto lazúry na záhradný nábytok, pergolu, plot, altánok či drevený obklad?

Lazúru na drevo môžme aplikovať troma spôsobmi a to štetcom, valčekom alebo striekaním. Pri valcovaní a striekaní treba hneď potom ešte lazúru štetcom dobre zapracovať do povrchu.

Rozdiel drevenej fasády pred a po natretí lazúrou na drevo Flugger Wood Tex 03

Akú má výdatnosť táto lazúra na drevo?

Z vlastnej skúsenosti viem, že natriem cca 16-18m2 z 1L Flügger Wood Tex 03 v jednej vrstve. Avšak závisí od typu dreva.

Milí čitatelia, na našom e-shope efarby.sk máme kalkulačku spotreby pri každom produkte. Jednoducho si vieme vypočítať, koľko lazúry na drevo potrebujeme. Stačí si zadať m2 plochy, ktorú budeme natierať a počet vrstiev. Kalkulačka nám hneď vypočíta, koľko lazúry potrebujeme.

Výnimočne dlhotrvácna lazúra 

Aká je životnosť tejto lazúry na drevo?

Životnosť má až 8 rokov práve aj kvôli tomu silnému UV filtru. Mám s ňou dlhoročné skúsenosti, tak viem, že pri dodržaní správnych podmienok naozaj vydrží 8 rokov.

Prečo by si ľudia mali kúpiť lazúru na drevo Flügger Wood Tex 03 práve od nás, z efarby.sk?

Ste veľmi profesionálny internetový obchod a dokážete remeselníkom aj lajkom skvele poradiť. A nie je to len o tom, že si u Vás niečo objednajú. U vás je tú pridanú hodnotu naozaj poznať.

Drevený obklad na dome počas natierania lazúry na drevo Flugger Wood Tex 03

Ďakujeme Ti za uznanie! Všetko podstatné sme prebrali. Veľmi pekne Ti ďakujem, že si prijal naše pozvanie a porozprával nám o strednovrstvej lazúre na drevo Flügger Wood Tex 03.

Moc ďakujem za pozvanie a budem sa tešiť zase niekedy nabudúce. Nech sa Vám darí!

A vy, milí čitatelia! Keď si chcete kúpiť túto lazúru na drevo Flügger Wood Tex 03, tak môžte na www.efarby.sk. Ak máte akékoľvek otázky a potrebujete poradiť, neváhajte kontaktovať nášho odborníka na farby Martina na tel.čísle 041/202 88 92. Alebo mu napíšte email na specialista@efarby.sk. 
Majte sa pekne! Dovidenia.

Odobrať
FLÜGGER

WOOD TEX 03 - Strednovrstvá lazúra na drevo (zákazkové miešanie)

Polomatná ochranná lazúra na drevo a drevené povrchy v exteriéri. Vytvára ochranný film na povrchu, ktorý chráni pred… Viac
+36 variantov

od 11,09 € s DPH

13,65 €
 • Ušetríte 19%
 • 1-2 dni

  U vás v piatok

  Odobrať
  FLÜGGER

  WOOD TEX 01 - Olejový penetračný náter

  Alkydový penetračný náter, ktorý zaisťuje maximálne napustenie a uzavretie natieraného dreveného povrchu. Zvyšuje adhéziu… Viac
  +3 varianty
  Odobrať
  FLÜGGER

  FACADE CLEAN - Čistič na fasády

  Alkalický a vysoko účinný čistiaci prostriedok na čistenie veľmi znečisteného dreva, muriva ako aj kovových plechov pred… Viac
  +2 varianty
  • Najpredávanejší
  Odobrať
  ANZA

  ANZA ELITE FLAT BRUSH - Plochý štetec

  Kvalitný univerzálny plochý štetec, s ergonomickou rukoväťou a s možnosťou pohodlného zavesenia na vedro. Štetec je vhodný pre… Viac
  +4 varianty

  od 7,85 € s DPH

  skladom všetky varianty

  U vás pozajtra

  Prečítajte si naše ďalšie inšpiratívne rozhovory, v ktorých sa dozviete mnoho ďalších informácií a zaujímavostí.

  Janka Repáková