MARK PRO - akrylátová fasádna farba
MARK PRO - akrylátová fasádna farba

Značka: JUB

27,41 €s DPH

22,84 €bez DPH

  • Na tomto ušetríte
MARK PRO - akrylátová fasádna farba
Zatvoriť

MARK PRO - akrylátová fasádna farba

Značka: JUB

Kód produktu: VAR-JB00321

MARK PRO - akrylátová fasádna farba

MARK PRO FASÁDNA FARBA je fasádna farba vyrobená na základe vodnej disperzie polymérnych spojív. Je vhodná hlavne na dekoračnú ochranu pevných, hladkých , rovnomerne drsných povrchov, ktoré sú bez prasklín, štruktúrnych poškodení alebo iných chýb.Spotreba:200 - 400ml/m2 pre dvojnásobný náter,…

Zobraziť viac
farba (1)

    Vyberte si alebo vyhľadajte odtieň

balenie (2)

27,41 €s DPH

22,84 €bez DPH

  • Na tomto ušetríte

skladom

Na predajni v Žiline dnes
U vás zajtra

+
-

Popis produktu

MARK PRO FASÁDNA FARBA je fasádna farba vyrobená na základe vodnej disperzie polymérnych spojív. 
Je vhodná hlavne na dekoračnú ochranu pevných, hladkých (zahladených) resp. jemne a rovnomerne drsných fasádnych povrchov, ktoré sú bez prasklín, štruktúrnych poškodení alebo iných chýb.
Možné je aj nanášanie na dobre prídržné staré akrylátové, silikátové a silikónové vrstvy farieb.

MARK PRO FASÁDNA FARBA sa vyznačuje veľkou paropriepustnosťou a dobrou krycou schopnosťou. Farebný film má výbornú prídržnosť k podkladu a je odolný proti pôsobeniu dymových spalín, UV lúčov a iných atmosférických vplyvov. 
Farbu neodporúčame na dekoračnú ochranu fasádnych plôch vysokých objektov s minimálnymi strešnými rímsami, ktoré sú veľmi vystavené poveternostným vplyvom. 

Spotreba:

200 - 400ml/m2 pre dvojnásobný náter, závisí od nasiakavosti a drsnosti podkladu 

Čistenie náradia: 

- ihneď po použití umyjeme vodou 

Príprava podkladu

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý – bez slabo prídržných častíc, prachu, zbytkov bedniacich olejov, mastnoty a iných nečistôt.
Nové omietky a vyrovnávacie hmoty necháme schnúť, resp. zrieť za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) minimálne 1 deň na každý mm hrúbky, pre betónové podklady je doba schnutia minimálne jeden mesiac. Pri obnovovacom maľovaní z podkladu celoplošne odstránime všetky staré slabo prídržné a vo vode rýchlo rozpustné nátery, nástreky a iné dekoračné vrstvy.
Predovšetkým pre veľmi znečistené fasádne povrchy, všetky nové betónové povrchy a fasádne povrchy napadnuté stenovými riasami a plesňami odporúčame umytie prúdom horúcej vody alebo parou – a následne po umytí ich povinne dezinfikujeme Pri prípadnom opravovaní akokoľvek poškodených fasádnych povrchov dodržiavame postupy, aby opravené povrchy mali rovnomernú drsnosť.

Rozdiely v textúre a štruktúre povrchu nebude možné po ich natretí odstrániť, často po ich natretí tieto zastanú ešte viacej viditeľné a rušivé.

Základný náter je povinný pred prvým ako aj pred obnovovacím natieraním.
Odporúčame vodou zriedenú AKRIL EMULZIU (AKRIL EMULZIA : voda = 1 : 1) alebo vodou zriedenú farbu (MARK PRO FASÁDNA FARBA : voda = 1 : 1), ktoré nanášame maliarskym alebo murárskym štetcom, kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom, náter môžeme naniesť aj striekaním.
S nanášaním farby môžeme začať za normálnych podmienok 6 hod. po nanesení základného náteru.

Príprava farby

Farbu pred použitím len dôkladne premiešame, ak je potrebné zriedime ju vodou (maximálne 10%) na konzistenciu vhodnú vzhľadom na techniku a podmienky nanášania.
POZOR! Krycia schopnosť farby riedením klesá! Farbu, ktorú potrebujeme na premaľovanie plochy na záverečný posledný náter (alebo ešte lepšie: na všetky plochy, ktoré natierame v rovnakom farebnom odtieni), v dostatočne veľkej nádobe egalizujeme.
Na veľké plochy, keď takýmto spôsobom technicky nie je možné zabezpečiť požadované množstvo farby ani na jednonásobný náter, v egalizačnej nádobe zmiešame najskôr farbu z minimálne troch vedier. Keď spotrebujeme jednu tretinu takto pripravenej farby, do nádoby dolejeme ďalšiu farbu a so zvyškom farby v nádobe ju dobre premiešame, atď.
Akékoľvek „úpravy“ farby v priebehu natierania (pridanie tónovacích prostriedkov, riedenie a pod.) nie sú prípustné.
Množstvo farby, ktorú potrebujeme na natieranie jednotlivých plôch, vypočítame alebo posúdime z veľkosti povrchu týchto plôch a údajov o priemernej spotreb.

Nanášanie farby

Farbu nanášame v dvoch (výnimočne aj v troch) vrstvách kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití je 18 až 20 mm; použiteľná je prírodná a umelá kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester), maliarskym štetcom vhodným na nanášanie disperzných maliarskych farieb alebo striekaním. Pri nanášaní valčekom používame vhodnú stieraciu mriežku; druhú, resp. tretiu vrstvu je možné nanášať až na celkom suchú predchádzajúcu vrstvu – v normálnych podmienkach je to približne po 6 hodinách (pri nižších teplotách a vysokej relatívnej vlhkosti vzduchu sa doba schnutia môže podstatne predĺžiť!).

Na striekanie môžeme použiť klasické vysokotlakové a moderné nízkotlakové pištole rôznych druhov (s "vonkajším" alebo "vnútorným miešaním vzduchu"), ako aj "airless" agregáty najrôznejších vyhotovení, pri výbere priemeru striekacích trysiek a pracovného tlaku dodržiavame návody výrobcov týchto zariadení.
Jednotlivé stenové plochy maľujeme bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček s dlhým vlasom alebo striekaciu pištoľ (kúty, rohy, žľaby, úzke ostenia a pod.) bez ohľadu na 3 vyššie uvedené pri nanášaní každej vrstvy vždy upravujeme najskôr, pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo pre dané podmienky upravenými menšími maliarskymi valčekmi.
Natieranie je možné len pri vhodných poveternostných podmienkach, resp. vhodných mikroklimatických podmienkach.

... viac

Otázky & Odpovede

Chcete sa niečo opýtať?

Hodnotenie zákazníkov

Pomôžte ostatným pri výbere

Napísať hodnotenie

O značke JUB

Medzi najžiadanejšie farby skupiny JUB patrí Jupol. Jupol Classic, Jupol Gold alebo protiplesňový Jupol Citro. Farby Jupol patria medzinárodnej výrobe spoločnosti JUB s viac ako 130-ročnou tradíciou v oblasti výroby farieb, ktorú v súčasnosti tvorí desať dcérskych spoločností a pôsobí na šestnástich zahraničných trhoch.

Všetky varianty produktu (2) MARK PRO - akrylátová fasádna farba

27,41 € - 70,56 €
Farba Názov Kód Dostupnosť Cena s DPH
biely 5 l JB00321 biely 5 l
JB00321
skladom 27,41 € skladom 27,41 €
+
-
biely 15 l JB00322 biely 15 l
JB00322
skladom 70,56 € skladom 70,56 €
+
-