Inšpirácia

Ružová farba - jej vplyv a využitie v interiéri

Ružová farba - jej vplyv a využitie v interiéri

Ružová farba je svetlá farba, ktorá je kombináciou červenej farby a bielej farby. Ružová farba sa spája s láskou, romantikou, nežnosťou a ženskosťou. Je obľúbenou farbou kvetov, šiat a dekorácií. Je to tiež obľúbená farba vo svete módy a interiérového dizajnu. Ružová farba môže mať rôzne odtiene, konkrétny vzhľad ružovej farby závisí od mixu červenej a bielej farby. Každopádne je to jedna z farieb, ktorá vytvára najjemnejší vzhľad interiéru. Ružová farba na nás vplýva pokojne a relaxačne. Jej jemný a nežný charakter pomáha uvoľniť stres.

Aká je ružová farba?

Ružová farba je svetlá farba, ktorá je kombináciou červenej farby a bielej farby. Ružová farba sa spája s láskou, romantikou, nežnosťou a ženskosťou. Je obľúbenou farbou kvetov, šiat a dekorácií. Je to tiež obľúbená farba vo svete módy a interiérového dizajnu. Ružová farba môže mať rôzne odtiene, konkrétny vzhľad ružovej farby závisí od mixu červenej a bielej farby. Každopádne je to jedna z farieb, ktorá vytvára najjemnejší vzhľad interiéru. Ružová farba na nás vplýva pokojne a relaxačne. Jej jemný a nežný charakter pomáha uvoľniť stres.

Jej vplyv na človeka

Význam farieb a vplyv na človeka je individuálny. Svetlejšie tóny ružovej farby, ako svetloružová a púdrová ružová, pôsobia upokojujúco a relaxačne. Je harmonická a vyvážená, tým upokojuje myseľ. Jej jemný a nežný charakter pomáha uvoľniť stres. Táto farba sa často používa v interiéri, kde vytvára príjemné a pokojné prostredie. Ružová farba sa často spája so ženskosťou, nežnosťou a láskavosťou. Vzbudzuje pozitívne emócie a pocity spojené s romantikou. Svetloružová farba pripomína nevinnosť a čistotu. Je veľmi obľúbená u malých dievčatiek. Tmavšie tóny ružovej farby, ako napr. malinová farba pôsobia energicky a vyvolávajú pocit vitality a odvahy. Ružová farba podporuje kreativitu a inováciu. Je to farba, ktorá sa často používa v umeleckých a kreatívnych oblastiach.

Čo symbolizuje?

Ružová farba je často spojená s láskou a romantikou. Vyjadruje náklonnosť, nehu a oddanosť. Ružové kvety sa tradične darujú ako prejav lásky.

Ružová farba je tiež spojená s nežnosťou, starostlivosťou a láskavosťou. Je to farba, ktorá evokuje pocity starostlivosti a záujmu o iných. Ružová farba je tradične považovaná za "dievčenskú" farbu a symbolizuje ženskosť a šarm. Používa sa vo výrobkoch a oblečení pre dievčatá a ženy. Svetloružová symbolizuje nevinnosť a čistotu. Preto je obľúbená na svadbách a krstoch. Ružová stužka je symbol boja proti rakovine prsníka.

Ružová v interiéri

Ružová farba môže v interiéri vytvárať rôzne efekty a atmosféru v závislosti od jej odtieňa, intenzity a spôsobu jej použitia. Tu sú niektoré spôsoby, ako môžete použiť ružovú farbu v interiéri:

Svetlá ružová vytvára jemný a príjemný interiér. Tá je ideálna aj na vytvorenie romantických priestorov. Tmavšie odtiene ružovej farby, ako malinová alebo hnedoružová farba, pôsobia elegantne a moderne. Použitím týchto odtieňov vytvoríme sofistikovaný interiér, napr. v izbe alebo jedálni. Ak nechcete celú miestnosť v ružovej, môžete použiť ružové akcenty, ako sú obrázky, vankúše, závesy alebo dekorácie na oživenie a pridanie farby a pestrosti do priestoru. Ak sme odvážni, môžeme vymaľovať steny na ružovo alebo použiť tapetu s ružovým vzorom do izby. Tento krok vytvorí výrazný vizuálny dojem. Ružová farba je vhodná aj do pracovného prostredia prostredia, petože podporuje kreativitu. Ružová je obľúbená v dievčenských detských izbách. Môžme ju kombinovať s kvetinovými či zvieracími vzormi. 

Ružová farba ladená s inými farbami

Ružová farba a biela farba: Kombinácia ružovej a bielej vytvára čistý, svieži a farebný vzhľad. Táto kombinácia je veľmi vhodná pre jemné a romantické interiéry.
Ružová farba a sivá farba: Ružová a sivá sa dobre dopĺňajú a tvoria moderný a sofistikovaný vzhľad. Sivá farba môže neutralizovať sladkosť ružovej.
Ružová farba a zlatá farba alebo mosadzná farba:
Kombinácia ružovej so zlatou alebo mosadznou farbou vytvorí luxusný a extravagantný interiér. Táto kombinácia sa často využíva spolu s nábytkom a dekoračnými prvkami.
Ružová farba a tmavomodrá farba:
Táto kombinácia vytvára kontrastný a dramatický vzhľad. Tmavomodrá môže byť použitá ako doplnková farba, ktorá zvýrazní ružové prvky v interiéri.
Ružová farba a zelená farba:
Kombinácia ružovej a zelenej farby môže vytvoriť ľahký a osviežujúci vzhľad, asociuje prírodnú a jarnú atmosféru.
Ružová farba a hnedá farba:
Ružová a hnedá farba tvoria teplý a pohodlný vzhľad. Táto kombinácia je vhodná napr. pre rustikálny štýl.
Ružová farba a čierna farba: Kombináciou ružovej a čiernej farby dosiahneme výrazný a kontrastný vzhľad. Táto kombinácia je často využívaná v moderných a dramatických interiéroch.
Ružová farba a béžová farba:
Kombinácia ružovej s béžovou farbou vytvára jemný a prírodný vzhľad, vhodný do prírodných alebo rustikálnych interiérov.
Ružová farba a pastelové farby:
Ružová sa dobre ladí s inými pastelovými farbami, ako sú napr. svetlomodrá, svetložltá. Touto kombináciou vytvoríme harmonický vzhľad miestnosti.
Záleží len od nášho vkusu, akú atmosféru v danom priestore chceme dosiahnuť. Ktorý odtieň ružovej farby sa nám páči a akú kombináciu farieb chceme v priestore mať.

Ružové dekorácie

Pokiaľ chceme dodať interiéru aj trochu jemnosti a zároveň v ňom nechceme mať veľa ružovej, tak akékoľvek dekorácie v ružovej farbe sú výbornou voľbou. Máme veľmi veľa možností. Napr. ružová farba na textíliach, ako sú závesy, prehozy, koberce a pod. výrazne zjemnia interiér. Pokiaľ chceme dodať interiéru len malý kúsok jemnosti, tak môžme zvoliť ružové dekorácie v podobe vázy, svietnika, kvetináča a napr. obrazu, na ktorom je aj ružová farba. 

Cyklamenová farba

Cyklamenová farba je výrazný odtieň ružovej farby, ktorý pripomína farbu kvetu cyklamenu. Je to mäkký, svetlý odtieň ružovej s nádychom fialovej alebo purpurovej. Táto farba sa často používa v móde, interiéroch a výtvarnom umení na vytvorenie jemných a aj ženských dizajnov. Cyklamenová farba je obľúbená v kvetinových dizajnoch, šatách, šperkoch a rôznych dekoračných prvkoch. Je to jemná a elegantná farba, ktorá môže byť výrazná, ale zároveň subtilná.

Staroružová farba

Staroružová farba je farba, ktorá je tradične opisovaná ako svetlo ružová alebo ružovohnedá. Je to mäkká a príjemná farba, ktorá sa často používa v interiéroch, módnych návrhoch a výtvarnom umení. Staroružová farba môže mať rôzne výrazné intenzity, ale zvyčajne sa jedná o jemnú a teplú farbu, ktorá vyvoláva pocity pohody a nostalgie.
Táto farba sa niekedy používa na vytvorenie retro alebo vintage atmosféry, pretože sa často spája s obdobím 50. a 60. rokov. Je to tiež farba, ktorá môže byť použitá na vytvorenie jemného alebo aj romantického dizajnu.
Staroružovú farbu môžeme použiť v rôznych kontextoch, od stien a nábytku po oblečenie a doplnky. Je to univerzálna farba, ktorá všade dodá jemnosť a šarm.


Medená farba

Medená farba je teplá a zemitá, je to farba oxidovaného kovu medi. Pôsobí vznešene.
Medená farba je populárna v rôznych oblastiach, vrátane dizajnu interiérov, výtvarného umenia a módy. V interiéroch sa medená farba často používa na doplnky, osvetlenie, nábytok alebo dekoračné prvky, aby sa vytvoril teplý, príjemný a luxusný vzhľad. Výtvarníci ju používajú na maľovanie a iné umelecké projekty, aby ňou pridali hĺbku a textúru do ich diela. Celkovo je medená farba pôsobivá a luxusná. V každom kontexte dodá nádheru a štýl.

Ružová farba RAL vzorkovník

RAL 3014 Staroružová
RAL 3015 Svetloružová
RAL 3017
 Ružová
RAL 3022
 Lososová ružová

Ružová stena 

Ružová stena či už jedna alebo viacero perfektne zvýraznia interiér, už je len na na nás v akom odtieni si ju prosíme...

 • Najpredávanejší
Odobrať
JUB

JUPOL CLASSIC - Interiérová farba v palete odtieňov (zákazkové miešanie)

Vnútorná maliarska farba na dekoračnú ochranu stien a stropov v školách, materských školách, nemocniciach, hoteloch, komerčných i… Viac
+988 variantov
 • Veľmi kvalitný
Odobrať
JUB

JUPOL GOLD - Farebná umývateľná interiérová farba (zákazkové miešanie)

Vnútorná farebná interiérová farba na dekoračnú ochranu stien a stropov v interiéri s vysokou krycou schopnosťou. Náter je… Viac
+2490 variantov
 • Na tomto ušetríte
Odobrať
JUB

JUPOL TREND - Umývateľná tónovaná maliarska farba

Vnútorná maliarska farba šetrná k životnému prostrediu pre maľovanie stien a stropov. Vhodná je na podklady - jemné omietky,… Viac
+18 variantov

Ružová fasáda

Ak chcete vynikať na ulici, ružová fasáda je to pravé pre vás, stačí sivyrbať odtieň...

Odobrať
JUB

ACRYLCOLOR - Akrylátová fasádna farba (zákazkové miešanie)

Akrylátová fasádna farba vhodná hlavne na dekoratívnu ochranu pevných, hladkých resp. jemne drsných fasádnych povrchov. Vyznačuje… Viac
+998 variantov
Odobrať
JUB

TRENDCOLOR - siloxanová fasádna farba pre intenzívne odtiene (zákazkové miešanie)

Trendcolor je siloxanizovaná, mikroarmovaná fasádna farba pre intenzívne odtiene vyrobená na základe vodnej disperzie polymérnych… Viac
+513 variantov
Odobrať
Chemolak

ETERNEX V 2019 - Vonkajšia latexová farba

Latexová vonkajšia farba určená pre dekoračné nátery povrchov v exteriéri. Odoláva poveternostným vplyvom, vode, mrazu a vytvára… Viac
+7 variantov

Ružová farba na kov

Potrebujete premaľovať škaredý kov na ružovo? Nech sa páči...

Odobrať
DUPLI COLOR

ALKYTON - Antikorózna farba na hrdzu 2v1

Syntetická farba pre náter kovových podkladov s vynikajúcou pružnosťou, odolnosťou voči úderu a dobrou charakteristikou… Viac
+111 variantov

od 8,40 € s DPH

10,75 €
 • Ušetríte 22%
 • skladom 3 varianty

  U vás v stredu

  Odobrať
  Chemolak

  U 2081 CHEMOPUR E - Vrchná polyuretánová farba

  Vrchná, polyuretánová dvojzložková farba určená na nátery kovu - strechy, brány, ploty, nádrže alebo konštrukcie. Polyuretánový… Viac
  +586 variantov
  Odobrať
  SLOVLAK

  SLOVAKRYL - Univerzálna vodou riediteľná farba

  Vodou riediteľná farba v škále najžiadanejších odtieňov pre použitie na rôzne povrchy v interiéri i exteriéri - drevo, drevené… Viac
  +50 variantov

  Ružová farba na drevo

  Ružová farba váš nábytok krásne oživí, vyberte si svoj obľúbený odtieň...

  • Najpredávanejší
  Odobrať
  VINTRO

  VINTRO CHALK PAINT - Kriedová vodou riediteľná farba (zákazkové miešanie)

  Vintro Chalk Paint je kriedová ekologická vodou riediteľná farba. Je nekvapkajúca, ľahko sa nanáša, rýchlo schne a má vynikajúce… Viac
  +194 variantov
  • Veľmi kvalitný
  Odobrať
  ADLER

  ADLER PULLEX COLOR - Ochranná farba na drevo do exteriéru

  Rozpúšťadlová, hodvábne matná, krycia farba na drevo v exteriéri. Vďaka vysokému obsahu sušiny je šetrná k životnému prostrediu.… Viac
  +265 variantov
  Odobrať
  SLOVLAK

  SLOVAKRYL - Univerzálna vodou riediteľná farba

  Vodou riediteľná farba v škále najžiadanejších odtieňov pre použitie na rôzne povrchy v interiéri i exteriéri - drevo, drevené… Viac
  +50 variantov

  Ružová farba na betón

  Premaľujte aj akýkoľvek betónový prvok na ružovo.

  Odobrať
  Balakryl

  BALAKRYL UNI lesklý - Univerzálna vrchná farba

  Vodou riediteľná vrchná farba pre vnútorné aj vonkajšie použitie na drevo a kov. Farba je rýchloschnúca, bez zápachu s rýchlym… Viac
  +21 variantov

  od 13,97 € s DPH

  17,87 €
 • Ušetríte 22%
 • 1-2 dni

  U vás v stredu

  Odobrať
  Chemolak

  V 2045 EKOKRYL MAT - Univerzálna vodou riediteľná farba

  Moderná, ekologická matná farba farba v štýlových odtieňoch vhodná pre rôzne podklady v interiéri i exteriéri. Vytvára dekoračný… Viac
  +16 variantov
  Odobrať
  BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s.

  DENAS UNIVERZAL lesk - farba na kov a drevo

  Denas univerzal lesklý je vodou riediteľná vrchná krycia farba na nátery kovových a drevených výrobkov, konštrukcií a materiálov… Viac
  +21 variantov

  Ružová farba v spreji

  Vytvorte si ružovou farbou v spreji krásny doplnok v interiéri.

  • Veľmi kvalitný
  Odobrať
  MASTON

  Maston One - akrylová farba v spreji

  Vynikajúca, viacúčelová farba v spreji vhodná na rôzne druhy povrchov - drevo, kameň, kov, plast, sklo, keramika, sušené rastliny… Viac
  +58 variantov

  8,24 € s DPH

  10,06 €
 • Ušetríte 18%
 • 1-2 dni

  U vás v stredu

  • Najpredávanejší
  Odobrať
  DUPLI COLOR

  PRIMA - Akrylová farba v spreji na všestranné použitie

  Nitro-kombinačný sprej v širokej škále odtieňov pre vonkajšie i vnútorné použitie. Vhodný je na rôzne podklady ako drevo, kov,… Viac
  +72 variantov
  • Na tomto ušetríte
  Odobrať
  FLY

  FLY COLOR - akrylová farba v spreji

  Môže byť použitý v dekoračnom segmente, ako aj v priemysle. Akrylový lak je vhodný na drevo, kov, papier, sklo, niektoré plasty,… Viac
  +57 variantov

  Ružová farba na textil

  Snašimi farbami na textil vytvoríte akýkoľvek krásny dizajn na textílii, vyberte si svojoe obľúbené farby....

  Odobrať
  DUPLI COLOR

  DC TEXSTYLE SPRAY - Farba na textil v spreji

  Akrylová farba v spreji na tvorbu a dekoráciu na textil. Má vynikajúcu priľnavosť na textil a žiadna ďalšia fixácia spreja nie je… Viac
  +8 variantov
  Odobrať
  Nerchau

  NERCHAU - Zažehľovacia farba na tmavý textil

  Ozdobte si originálne tričko, nohavice, tašku, dáždnik či obrus! Skombinujte svoju nápaditosť a kreativitu s farbami na textil… Viac
  +13 variantov
  Odobrať
  Darwi

  DARWI TEX - Farba na textil

  Vodou riediteľné farby na textil s kvalitnými svetlostálymi pigmentmi. Veľmi dobre sa udržia na prírodných textíliách ako bavlna,… Viac
  +54 variantov

  Ružová farba na tvár

  Túžite seba alebo svoje dieťatko premeniť na inú bytosť? Nech sa páči okrem ružovej farby u nás nájdete aj všetky ďalšie.

  Odobrať
  JOVI

  JOVI - Farby na tvár v mini kelímku

  JOVI prináša široký výber vysoko kvalitných líčidiel s jemnou textúrou, ktoré sú vhodné už pre deti od 3 rokov. Možno ich… Viac
  +13 variantov

  od 2,45 € s DPH

  skladom 11 variantov

  U vás vo štvrtok

  Odobrať
  JOVI

  JOVI - Farby na tvár v tyčinkách

  Farby na tvár s obsahom pigmentu, ktorý je absolútne bezpečný pre pokožku s príjemnou, mäkkou textúrou pre aplikáciu. Farby majú… Viac
  +1 variant
  Janka Repáková