Postupy

Potrebujete natrieť silážnu jamu na skladovanie potravín?

Potrebujete natrieť silážnu jamu na skladovanie potravín?
Čas 3 minúty
Náročnosť Pokročilý

Čaká vás náter silážnej jamy? Tak potom vám určite pomôže náš aplikačný návod.

Na tento projekt budete potrebovať

Laky na betón Nakupovať

Čaká vás náter silážnej jamy? 

Tak potom vám určite pomôže náš aplikačný návod. 

Silážne jamy natierame produktom Estedien EK90. Tento výrobok má odborný posudok SZÚ 71/2012 pre aplikáciu na plochy, ktoré prichádzajú do priameho 

styku s potravinami a krmivami, preto bude úroda, ktorú uskladníte v bezpečí a suchu.

Príprava podkladu a spôsob nanášania:

Podklad musí byť pred náterom suchý (relatívna vlhkosť max. 15%), savý, súdržný, zbavený všetkých mechanických nečistôt, vegetatívnych zvyškov a starých nepriľnavých náterov.

Povrch silážnej jamy pred náterom zbavte mastných škvŕn a prachu. Ak sa jedná o nový betón nechajte ho vyzrieť min. 28 dní.

Minimálna súdržnosť betónu v ťahu je 1,5 MPa.


Prípravok aplikujte štetcom alebo valčekom. Pracujte pri teplote v rozmedzí +5 ° C do +25 ° C.

Neoporúčame pracovať na priamom prudkom slnku.

Estedien EK 90 na silážne jamy sa riedi syntetickým riedidlom S 6005


Pred aplikáciou farby je vždy potrebné mechanicky odstrániť nesúdržné časti betónu. Následne ich lokálne opraviť stierkou, tmelom alebo nivelizačnou hmotou. 


Penetrácia:

Betón silážnej jamy penetrujte v závislosti od nasiakavosti materiálu samotným Estedienom EK 90 nariedeným riedidlom S 6005 tak, aby bol povrch penetračným roztokom dostatočne a rovnomerne nasýtený.

Viac nasiakavé podklady rieďte menej (max. Do 10%), menej savé podklady rieďte v pomere 1 diel riedidla S 6005: 1 diel Estedienu EK 90.


NÁŠ TIP:

Estedien EK 90 je možné použiť na rôzne druhy savých materiálov ako je kameň, betón, zámková dlažba. Avšak vždy penetrujte len nariedeným Estedienom v pomere 1 : 1 s riedidlom S 6005. Nepoužívajte penetrácie od iných výrobcov. Kvôli nekompatibilite totiž hrozí poškodenie finálneho náteru.

Ďalšie vrstvy:

Estedien aplikujte v 2 - 3 vrstvách podľa hrubosti natieraného podkladu. Jednotlivé vrstvy aplikujte po zaschnutí predchádzajúcej vrstvy cca po 3 hodinách, podľa okolitých podmienok. Výsledkom by mal byť

dostatočne silný (hrúbka cca 60 mikrometrov), súvislý náterový film. Spoľahlivej ochrany dosahuje náter po 48 hodinách sušenia pri teplote 20 ° C. Do kontaktu s potravinami a krmivami môže

prísť najskôr po 14 dňoch schnutia a po predchádzajúcom dôkladnom opláchnutí pitnou vodou.

Vyzretý náter odoláva vode a korozívnym účinkom kyslých štiav.


Akú má Estedien EK 90 výdatnosť?

Spotreba náterovej hmoty ESTEDIEN je silne ovplyvnená drsnosťou a nasiakavosťou povrchu. Na bežných savých podkladoch sa pohybuje v rozmedzí 0,2 - 0,5 kg / m2

(Výdatnosť 5 - 2 m2 z 1 kg) na jednu vrstvu. U extrémne poréznych a savých povrchov (pórobetón) je spotreba vyššia.

Orientačnú spotrebu produktu zistíte tým, že zmeriate plochu v m2 silážnej jamy všetkých stien, a dosadíte do našej kalkulačky spotreby.


Betón je potrebné mať odizolovaný. Inak náter ohrozuje spodná vlhkosť a po natretí sa môžu vyskytnúť problémy s odlupovaním farby. 


Údržba náteru:

Pri každom vyskladnení silážnej jamy povrch umyte tlakovou vodou a skontrolujte stav náteru. Poškodené miesta opravte a postupujte rovnako, ako je opísané vyššie v článku. 

V prípade, že vás čaká náter silážnej jamy, radi vám dodáme Estedien EK 90 spolu s ostanými pomôckami, ktoré budete k práci potrebovať. Zároveň vieme odborne zaškoliť vašich kolegov, ktorí budú silážnu jamu natierať. 

Radi vám vypočítame presné množstvo náteru a vypracujeme cenovú ponuku. 

Kontaktovať môžete nášho obchodného zástupcu telefonicky 041/202 88 92 (stlačte klapku 3), alebo mu priamo napíšte email: specialista@efarby.sk

Odobrať
DETECHA

Estedien EK 90 - penetračný a izolačný lak na betón

Estedien EK 90 je syntetický penetračný a impregnačný lak s izolačnými účinkami určený na betón a savé… Viac
+4 varianty
Michal Fojcík

Páči sa mu tvoriť a nachádzať nové možnosti . Veľmi rád spolupracuje so šikovnými ľuďmi, ktorí vedia čo je to štartovať novú myšlienku z garáže.