AKRINOL Fugamix superflex S2 - flexibilná škárovacia hmota
AKRINOL Fugamix superflex S2 - flexibilná škárovacia hmota

Značka: JUB

29,95 €s DPH

24,96 €bez DPH

AKRINOL Fugamix superflex S2 - flexibilná škárovacia hmota
Zatvoriť

AKRINOL Fugamix superflex S2 - flexibilná škárovacia hmota

Sample icon Vzorkovník

Značka: JUB

Kód produktu: VAR-JB00409

AKRINOL Fugamix superflex S2 - flexibilná škárovacia hmota

AKRINOL Fugamix je disperzná škárovacia hmota na škárovanie vnútorných, vonkajších stenových a podlahových obkladov a dlažieb. Vhodná je na vyplnenie škár šírky a hĺbky do 6 mm, aj na podlahové dlaždice v priestoroch s podlahovým vykurovaním. Spotreba: - 0,5 - 1,5kg/m2

Zobraziť viac
farba (2)

    Vyberte si alebo vyhľadajte odtieň

balenie (1)

29,95 €s DPH

24,96 €bez DPH

skladom

Na predajni v Žiline zajtra
U vás pozajtra

+
-
Sample icon Vzorkovník

Popis produktu

AKRINOL Fugamix je disperzná škárovacia hmota na škárovanie vnútorných, vonkajších stenových a podlahových obkladov a dlažieb v obytných, obchodných a občianskych budovách. 
Vhodná je na vyplnenie škár šírky a hĺbky do 6 mm, aj na podlahové dlaždice v priestoroch s podlahovým vykurovaním.

Vlastnosti:

- veľká odolnosť proti opotrebovaniu

- dobrá pružnosť

- vynikajúca vodoodpudivosť s výrazným kvapkovým efektom

- dlhodobá odolnosť pred napadnutím stenovými plesňami

Na škárovanie obkladov a dlažieb, pre ktoré je požadovaná odolnosť proti kyselinám alebo zásadám (obklady a dlažby v priemyselných objektoch, remeselných dielňach, laboratóriach a pod.), škárovacia hmota. 
AKRINOL Fugamix nie je vhodná, nespĺňa tiež požiadavky kladené na škárovacie hmoty na vyplnenie akýchkoľvek dilatačných škár a vyplnenie škár medzi kachličkami a inými prvkami keramických kachlí.

Spotreba: 

- 0,5 - 1,5kg/m2

Čistenie náradia: 

- ihneď po použití dôkladne umyjeme vodou 

Príprava podkladu

Doba, po ktorej sú obklady a dlažby vhodné na škárovanie, závisí od druhu použitej lepiacej malty, od podmienok schnutia lepiacej malty a od iných vplyvov.

Obkladačky, dlaždice – ako aj škáry – dobre očistíme od zvyškov a stvrdnutých častí lepidla, prachu a iných nečistôt. Ak pri tom navlhčíme škáry, so škárovaním začneme, až keď sú celkom suché.

Príprava škárovacej hmoty

Hmotu pred použitím len dobre premiešame. Podľa potreby pridáme do nej len trocha vody (max. do 10 ml na vedro).

Nanášanie škárovacej hmoty

Z dôvodu možnosti tónovania AKRINOLu Fugamix do veľmi živých odtieňov, je pred nanášaním hmoty na už osadené obklady a dlažby, potrebné vopred odskúšať ich čistenie zo vzorky (odrezku) neosadenej obkladačky, resp. dlaždice rovnakého druhu.
Škárovaciu hmotu nanášame gumenou špachtľou, resp. gumeným hladidlom a šikmo ju (približne pod uhlom 45 º na smer škár) vtláčame do škár.
Po 2 - 3 zaškárovaných metroch štvorcových obkladu alebo dlažby, resp. PRED ZAČATÍM TVORBY POVRCHOVEJ KÔRY, tvarujeme škárovaciu hmotu DÔKLADNE VYŽMÝKANOU HUBOU!
Zvyšky stôp na obklade očistite po 2 až 4 hodinách (závisí od hĺbky škár).
UPOZORNENIE! Súlad farebného odtieňa nanesenej škárovacej hmoty so vzorkou alebo vzorkovníkom a rovnomernosť farebného odtieňa veľmi závisí od podmienok schnutia a tvrdnutia hmoty, veľký vplyv má aj technika a hygiena čistenia škárovaných plôch (nadmerné vlhčenie škárovaných plôch vodou, čistenie znečistenou vodou, ponechanie vody na očistených povrchoch nie je prípustné!).
Povrch drsných alebo veľmi nasiakavých obkladov sa ťažšie čistí, preto všeobecne, najmä však v takýchto prípadoch, si postup čistenia vyskúšame na pokusne natretej obkladačke alebo dlaždici, ešte pred škárovaním.
Pri čistení povrchu obkladačiek alebo dlaždíc od naneseného "filmu" si môžeme pomôcť aj zriedenou kyselinou octovou alebo špeciálnymi čistiacimi prostriedkami na odstraňovanie fľakov.
Škárovacia hmota obsahuje kremičitý piesok, ktorý môže povrch obkladačiek alebo dlaždíc pri škárovaní vo výnimočných prípadoch aj poškodiť; preto skúšobným natretím jednej z obkladačiek alebo dlaždíc preveríme aj odolnosť jej povrchu na poškriabanie.
Škárovaciu hmotu môžeme nanášať len pri vhodných poveternostných podmienkach resp. pri vhodných mikroklimatických podmienkach. Pri teplote vzduchu alebo podkladu nad +20ºC škáry pred vyplnením jemne navlhčíme vodou.

... viac

Otázky & Odpovede

Chcete sa niečo opýtať?

Hodnotenie zákazníkov

Pomôžte ostatným pri výbere

Napísať hodnotenie

Mohlo by vás zaujať aj

Značka: JUB

O značke JUB

JUB je medzinárodná spoločnosť, ktorá má v súčasnosti niekoľko dcérskych spoločností a pôsobí na viac ako 20-tich trhoch v Európe aj mimo nej.
Zároveň má dva svoje veľké výrobe závody pre produkciu farieb, omietok, penetrácií alebo hydroizolácii.
Medzi najobľúbenejšie produkty na trhu patrí známy Jupol Classic, Jupol Weiss alebo Jupol Gold.

Všetky varianty produktu (2) AKRINOL Fugamix superflex S2 - flexibilná škárovacia hmota

29,95 € - 33,98 €
Názov Farba Balenie Kód Dostupnosť Cena s DPH
šedý 3 kg
3 kg JB00409 šedý 3 kg
JB00409
skladom 29,95 € skladom 29,95 €
+
-
3 kg odtiene 3 kg JB00410 3 kg odtiene
JB00410
skladom 33,98 € skladom 33,98 €
+
-