Naposledy pre vás www.efarby.sk pripravili:
 
eFarby.sk - Maliarske potreby a vybavenie Shop roku 2015 - finalista
 
BARLET omietka silikónová ryhovaná - miešanie na zakázku

BARLET omietka silikónová ryhovaná - miešanie na zakázku

Hodnotenie:
Značka:
Silikónová pastovitá dekoratívna omietka s vynikajúcou vodoodpudivosťou a minimálna špinivosťou je určená na použitie na zatepľovacie systémy , dostatočne pevné omietky a betónové podklady, sadrokartóny a ľahčené stavebné materiály . Dodáva sa v zrnitosti 1,5 a 2 mm.  Vieme ju dodať natónovanú do požadovaného odtieňa alebo si ju sami môžete natónovať pomocou tónovacích pigmentov (farieb).
Viac informácií
  • Doprava zadarmo pri platbe nad 150 €
  • Dodanie tovaru vo veľkých množstvách do 24hod.
  • Možnosť objednať si profesionálneho maliara
68,10 € bez DPH
81,72 € s DPH
Veľkoobchodné ceny
Dostupnosť: skladom

Kalkulačka spotreby farby
Výdatnosť:
Počet vrstiev:
Povrch v m2:
Spotreba farby:
Dokúpte si aj:
Penetrácia Primalex hlbková
1-2 dni
4,89 € 5,87 € s DPH
Penetrácia Primalex silikónová
1-2 dni
10,06 € 12,07 € s DPH
Hĺbková penetrácia Duvilax - koncentrát
do 7dní
2,74 € 3,29 € s DPH
REMAL Telsal - Neutralizačná soľ na nové omietky
skladom
3,71 € 4,45 € s DPH

BARLET omietka silikónová ryhovaná - miešanie na zakázku

Fasádna silikónová farba

Používa sa na vonkajšie nátery vápennocementových omietok, betónu, pórobetónu, drevotriesky apod

Nová vápennocementová omietka sa po 4 týždňoch zrenia natiera štetkou prostriedkom BARLET penetračný náter silikón, zasychania min. 4 hodiny. V prípade miestnych vysprávok, kedy nie je možné čakať 4 týždne na vyzretie omietky možno po vyschnutí novej omietky túto ošetriť Neutralizačné soľou TELSAL V 2026 a po vyschnutí pokračovať vyššie uvedenú penetráciou, ďalej 2x náter farbou BARLET silikón v časovom intervale medzi nátermi 4-6 hod prvý náter odporúčame vykonať štetkou, druhý štetkou alebo valčekom.

Výdatnosť: 5 m2 / 1 kg v jednej vrstve

Príprava podkladu : Podklad musí byť pevný suchý, bez prachu, starých náterov a zbavenú nesúdržných častíc. Podklad musí byť rovný, bez trhlín a dostatočne vyzretý. Vhodné sú všetky nostné minerálne omietky a flexibilné stierkové hmoty zateplovacích systémov. Základný náter min. 4 hodiny pred nanášaním omietok musí byť podklad natretý farbou v odtieni omietky - na zamedzenie farebných defektov pri hladení a ryhovaní.

Barlet základný náter pod dekoratívne omietky - pred použitím nariediť s cca 10 percent vody.

Nanášanie omietky: Bezprostredne pred nanášaním omietku dôkladne premiešať, konzistenciu upraviť pridaním malého množstva vody. Omietka sa nanáša rovnomerne a bez prerušovania na podklad nerezovým hladítkom na silu vrstvy danú veľkosťou zrna.

Po krátkom zaschnutí sa upraví omietka na základe typu do požadovanej štruktúry hladítkom. Pri prevedení ryhovaná - hladítkom s kolmými vodorovnými alebo krúživými pohybmi sa vytvorí ryhovaná štruktúra. Pri prevedení zrnitá sa hladítkom omietka otiera a hladítkom sa zjednotí vzhľad.

Podmienky: v letnom období - pri podmienkach podporujúcich rýchle schnutie teplota nad 25+°C je potrebné zvážiť okolnosti rýchlejšieho schnutia. Vysoká vlhkosť predlžuje zasychanie. Teplota podkladu pod +10°C vyžaduje pri aplikácii omietok vysokú pozornosť, a pod +5°C je aplikácia neprípustná.