Postupy

Veľkoplošné striekanie farieb - byty, domy, nebytové priestory

Veľkoplošné striekanie farieb - byty, domy, nebytové priestory
Čas 7 minút
Náročnosť Začiatočník

Čo všetko si pripraviť pred tým ako začnete striekať? Ako si pritiahnuť zákazníka priamo k vám? Na čo si dať pozor pri výbere materiálu, farieb a práce s pištoľou? Zhrnuli sme vám celý postup striekania v článku. Čítajte ďalej.

Striekanie dokáže ušetriť čas aj peniaze. Pri správnom výbere farby a striekacieho zariadenia dokážete mať interiér vymaľovaný za pár minút. Čo si pripraviť pred tým, ako budete interiér striekať farbami? Príprava na striekanie stien a materiálu je najdôležitejšia. Preto nezabudnite na pár dôležitých vecí predtým, ako začnete. Striekanie stien tak bude jednoduché a rýchle. 

Čítajte technické listy farieb

    Je dôležité čítať technické listy farieb. Veľmi dôležitý údaj je trieda krytia. Udáva sa v škále od 1 do 5. Pričom je trieda krytia nižšia, tým je farba kvalitnejšia. Napríklad farbu s triedou krytia 1 alebo 2, natrieme na novú omietku v dvoch náteroch. V prípadoch farieb, kde sa trieda krytia neuvádza potrebujete na novú omietku natrieť až tromi a viac vrstvami. Tu nastáva ďalší problém. Ak nanesiete príliš veľa vrstiev na stenu, môže strácať svoju paropriepustnosť a je viac zaťažená.
    Problém môže nastať aj pri vysokom riedení farby, pretože sa tým znižuje krytie farby. Čím viac farbu vodou nariedite, tým bude farba redšia a bude jej potrebné na striekanie väčšie množstvo.

    Jupol Classic je biela interiérová farba s triedou krytia 3. Má najlepší pomer cena/kvalita a je to farba vhodná na striekanie. Na stránke efarby.sk pri popise produktu nájdete aj technický list každej farby tu. 

    Vždy dajte na výber zákazníkovi

    Vždy dajte možnosť zákazníkovi si vybrať farbu na striekanie. Ak zo skúsenosti viete, že si vybral zle, pokúste sa mu to vysvetliť. Zákazníci často vyberajú najlacnejšie farby, avšak tie majú často nízku kvalitu a nekryjú dostatočne povrch omietky. Preto je potrebné striekať viac farby a vo výsledku zákazník nič neušetrí.

    Zákazníci si často vyberajú farby, ktoré poznajú pod komerčnými značka mi. Avšak ani tie nemusia byť dostatočne kvalitné. My máme najlepšie skúsenosti s farbou Jupol Classic, ktorú vždy odporúčame zákazníkom na striekanie. 

    Zákazník si materiál môže vybrať a zaplatiť aj sám. Tu však treba dbať na to, aby ste odhadli čas, ktorý strávite maľovaním často aj menej kvalitnej farby. Tu sa môže zmeniť cena za m2 a záručná doba.

    byt po striekaní farbou

    Príprava podkladu a priestoru

     Dôležitá je príprava podkladu. Vždy investujte do správnej prípravy podkladu. Na prvý pohľad je väčšinou farba na nerozoznanie od ostatných. Najväčší rozdiel vo farbách je v umývateľnej alebo obyčajnej oteruvzdornej. Na zle pripravenej stene nebude nič pekne vyzerať. Diery v stene zatmeľte tmelom. Ak nie je povrch rovný použite stierku.

      Môže to vyzerať jednoducho a čisto, avšak pri striekaní lietajú kvapôčky striekanej farby priestorom. Preto je dôležité nábytok, podlahy, predmety v miestnosti pred striekaním farby pozakrývať kartónmi alebo fóliami. Inak budete musieť všetko od farby po striekaní umývať.

      Maliarskou páskou oblepte menšie časti, ktoré sú súčasťou striekanej steny. Napríklad káble, zásuvky, vypínače, podlahové lišty, okná, zárubne. Toto všetko urobte ešte predtým, ako budete striekať steny.

      Príprava striekania farby

       Nezabudnite na vlastnú ochranu dýchacích ciest pri striekaní farby, napríklad ochrannými okuliarmi alebo štítom. Inak sa môže stať, že mikroskopické kvapôčky farby budete vdychovať. 

       Správne nariedenie farby je kľúčové.  Ak si vyberiete farbu Jupol Classic, s ktorou máme najlepšie skúsenosti, riedi sa maximálne do 15%. Treba dať pozor, aby ste farbu nenariedili moc, pretože bude strácať svoje krycie vlastnosti. Na druhej strane nesmie byť príliš hustá, aby neupchávala trysku. Pištoľ na striekanie farby sa môže následne úplne zaseknúť alebo striekať nerovnomerné množstvo farby. Pištoľ na striekanie farby je potrebné rozobrať a premyť. Toto vám môže zabrať hodnú chvíľu a času rozhodne neprospieva.

       V prípade, ak používate na striekanie farby, ktoré už boli otvorené, je dobré použiť jednorazový filter na farbu. Použitá otvorená farba môže zasychať po okrajoch alebo na veku a vo farbe môžu plávať hrudky. Preto nedovoľte farbe, aby zasychala a umyte veko po použití.

       striekanie farbou v garážach

       Príprava pištole

        Vyčistiť pištoľ na striekanie farby alebo striekacie zariadenie pred každým použitím a po ňom. Farba na striekanie môže totiž vo vnútri zariadenia zaschnúť a upchať hadicu, trysku, filter alebo iné časti. K čisteniu pištole na striekanie farby sú vhodné len odporúčané rozpúšťadlá.

        Na čistenie nepoužívajte ostré predmety alebo drôtené kartáče. Môžu poškodiť časti priechodu vzduchu alebo tekutiny. Nezabudnite vždy pred prácou pištoľ na striekanie farby najskôr otestovať, aby ste dosiahli dokonalý povrch.

        Práca so striekacím zariadením

        Problém môže nastať, ak držíte pištoľ na striekanie farby príliš blízko steny. Je pravdepodobné, že farba bude stekať a bude nanesená nerovnomerne. Taktiež môže byť chybou držať striekacie zariadenie príliš ďaleko od steny. V tomto prípade môže byť vrstva farby nie dostatočná a budete musieť striekať viac vrstiev farby.

        Pištoľ na striekanie farby držte kolmo na stenu. Nenakláňajte ju príliš. Môže sa tak stať, že pištoľ nebude farbu striekať rovnomerne na stenu. Predstavte si, že držíte v ruke ručný postrekovač. Keď ho moc nakloníte prestane striekať.

        Na striekanie je ideálny pohyb od hora až dole alebo sprava doľava. Nestriekajte v kruhovom pohybe alebo nerovnomernom vzore.

        striekanie farby pištoľou

        Aké sú výhody veľkoplošného striekania pištoľami?

        Ušetrený čas - ak sa dáte na striekanie farby vo veľkých miestnostiach, kde nie sú pri striekaní nejaké prekážky, dokážete povrch nastriekať za polovicu času ako pri klasickom maľovaní s valcom a štetkou.
        Vysoká kvalita náteru
        - pri striekaní farby nanášate na povrch omietky alebo starej farby oveľa tenšiu vrstvu farby, ako pri maľovaní. Toto je kľúčové najmä pri sadrokartónoch a stierkach. Striekanie farby je vhodné aj na povrchy, ktoré majú pórovitosť alebo rôzne štruktúry. Vďaka vysokému tlaku pištole alebo iného striekacieho zariadenia sa farba dostane aj do tých najmenších pórov a na miesta, kde by ste sa obyčajnou štetkou nedostali.

        Kde hľadať zákazky na striekanie bytov, domov, nebytových priestorov?

        • verejné obstarávanie, štátne zákazky, tendre
        • dopytový systém
        • bazáre
        • inzercia v novinách
        • reklama na internete
        • katalóg firiem
        • dopyt v skupinách na Facebooku
        • sociálne siete


        Veľkoplošné striekanie farieb s efarby.sk

        Veľkoplošné striekanie farieb s efarby.sk. Poskytujeme službu veľkometrážneho striekania farieb. Robíme to kvalitne a rýchlo. Potrebujete vymaľovať byt, dom alebo nebytový priestor? Pomôžeme vám. Poskytujeme profesionálne maliarske služby kdekoľvek na Slovenku. Dáme vám garanciu a záruku za kvalitne odvedenú prácu. Obhliadky robíme úplne zadarmo. Naše ceny nezruinujú vašu peňaženku a navyše na farby môžete využiť veľkoobchodnú zľavu. Služba striekania interiérových farieb je komplexná, zabezpečíme materiál, vymaľujeme, poskytneme garanciu, dopravu, zľavy. Vyžiadajte si cenovú ponuku, kliknite tu. 

        Kliknite tu. 

        Jupol Classic a striekacie pištole alebo profesionálne striekacie zariadenie môžete teraz výhodne kúpiť na našej stránke efarby.sk a dostanete k objednávke aj darček - praktický štetec ZADARMO. Objednajte si z pohodlia domova a farba bude nasledujúci deň u vás.


        Ak sa potrebujete poradiť individuálne resp. výhodne kúpiť farbu Jupol Classic alebo striekacie zariadenie, využite zákaznícku linku nášho internetového obchodu: 041/202 88 92 alebo nám napíšte na objednavky@efarby.sk. Tešíme sa na vás :)

        Sme efarby.sk | Internetoví špecialisti na farby pre priemysel aj hoby segment.

         • Najpredávanejší
         Odobrať
         JUB

         JUPOL CLASSIC - biela interiérová farba na steny

         Vnútorná maliarska farba určená na dekoračnú ochranu stien a stropov v obytných, občianskych i komerčných budovách. Náter je… Viac
         +4 varianty

         od 7,99 € s DPH

         9,45 €
        • Ušetríte 20%
        • skladom

         U vás v utorok

         • Najpredávanejší
         Odobrať
         Wagner

         Universal Sprayer W 950 Flexio - Striekacia pištoľ - systém pre maliarske farby

         Univerzálny a silný pomocník pre perfektné striekanie stien a stropov. Ľahká rukoväť sadne výborne do ruky a farba je nasávaná… Viac
         +1 variant
         • Na tomto ušetríte
         Odobrať
         Wagner

         Wall Sprayer W 450 - Striekacia pištoľ - systém pre maliarske farby

         WAGNER HVLP - Systém pre nástenné maliarske farby. Kompletné pokrytie jediným nástrekom. Vďaka odnímateľnej pištoli ľahko… Viac
         +1 variant
         • Veľmi kvalitný
         Odobrať
         Wagner

         PowerPainter 90 EXTRA HEA

         Najmenšie piestové čerpadlo Power Painter 90 vo svoje profi triede s novou technológiou trysky HEA PROTip. Zariadenie ponúka… Viac

         1 507,82 €s DPH

         1-2 dni

         U vás v stredu

         • Primalex Betón Efekt - interiér v industriálnom štýle

          Primalex Betón Efekt - interiér v industriálnom štýle

          Čas 5 minút
          Náročnosť Pokročilý
         • Najlepšia farba na steny - veľké testovanie a recenzia

          Najlepšia farba na steny - veľké testovanie a recenzia

          Čas 9 minút
          Náročnosť Začiatočník
         • 5 Bodov ako sa zbaviť plesne na stene!

          5 Bodov ako sa zbaviť plesne na stene!

          Čas 4 minúty
          Náročnosť Začiatočník
         • Ako správne vymaľovať steny?

          Ako správne vymaľovať steny?

          Čas < 1 minúta
         Alžbeta Mášová

         Členka tímu efarby.sk, pre ktorú neexistujú problémy, iba výzvy. Snaží sa priniesť do tímu kreatívneho ducha a pomáha zákazníkom pri výbere ideálnych produktov priamo pre ich potrebu.