Postupy

Použite farby v spreji: Renovácia stoličky, ktorú zvládne naozaj každý

Použite  farby v spreji: Renovácia stoličky, ktorú zvládne naozaj každý

Vyrobte si zo starých vecí nové. Použite trošku fantázie a vytvorte si ideálny dizajnový kúsok ku vám domov. Stačia šikovné ruky a farby v spreji. Navyše môže ísť o kúsok, ktorý nikde inde v dnešnej dobe nekúpite a po renovácií môže vyzerať veľmi esteticky. 

Ak sa rozhodnete do renovácie ísť, určite to zvládne aj ženská ruka bez asistencie muža, nakoľko tu nepotrebujeme hrubú silu chlapa kutila. A pokiaľ sa konštrukcia nerozpadá postačí farba v spreji, možno pár klincov, tmel a jemné prebrúsenie pôvodného náteru. 

Dnes je veľmi obľúbený štýl retro alebo vintage a mnoho domácností berie takéto kúsky ako skutočný poklad. Navyše renováciou prispievate aj k ekológii, pretože stolička neskončí bezhlavo na smetisku. V dnešnej dobe je veľká nadprodukcia rôznych produktov a preto sa mnohým ľuďom páči jednoduchý návrat k starším veciam a stáva sa z toho záľuba.

Lacno a jednoducho si vytvoríte pekný kúsok do vašej kuchyne alebo izby. Postačia k tomu tieto veci: 

Všetky produkty zakúpite na našom eshope tu. 

Renovácia stoličky

Pripravíme si miesto kde budeme stoličku striekať. Na zem si dáme zakrývací kartón, aby sme nechcene nezastriekali aj podlahu. 

Stolička je z dreva, preto na brúsenie postačí brúsny papier hrubšej zrnitosti - napríklad 100. Stoličku je potreba celú jemne prebrúsiť. Dbajte na to, ak na nej máte nejakú staršiu farbu je potreba ju dať na miestach, kde sa šúpe dole.

Renovácia stoličky, ktorú zvládne naozaj každý použite  farby v spreji

Pokračujeme s akrylovým základom Maston One, ktorý rovnomerne nastriekame na povrch stoličky. Nezabudnite aj na malé detaily a dno stoličky. Renováciu stoličky zvládne naozaj každý, stačí použiť farby v spreji, viac o sprejoch Maston One.

Po tom ako sme pripravili podklad, je potreba počkať 15 minút, kým farba zaschne a môžeme aplikovať finálnu farbu. Vybrali sme si farbu v spreji Maston One, o ktorého špeciálnych vlastnostiach sa dozviete viac v tomto článku. 

Farbu je potreba aplikovať vo viacerých vrstvách a je potreba dbať na dostatočný časový odstup medzi vrstvami. Opäť nesmieme zabudnúť nastriekať všetky detaily.

Renovácia stoličky, ktorú zvládne naozaj každý použite  farby v spreji

Hotovo. Po 24 hodinách farba dokonale vytvrdne a môžete si sadnúť. Renovácia stoličky sa podarila.

Renovácia stoličky
Renovácia stoličky

Ak máte stoličku čalúnenú môžete sa aj v tomto prípade pokúsiť o farebnejšie prevedenie. Sedadlo zbavíme starej textílie a jednoducho vyberieme atraktívnejší materiál alebo vzor. Renovácia stoličky je jednoduchá.

V prípade plastových stoličiek môžeme postupovať rovnako, ako v drevenom prevedení.

Pokiaľ hľadáte viac kreatívnych nápadov nájdete ich na našej stránke:

Ako na striekanie auta?Jednoduchým použitím farby v spreji z pohodlia domova

Ako oživiť starú krhlu pomocou farby v spreji

Farba v spreji Maston One: robí pre vás striekanie ľahšie

Ak potrebujete poradiť alebo pomôcť napíšte nám do komentára prípadne nás kontaktuje emailom alebo telefonicky.

 

Alžbeta Mášová

Členka tímu efarby.sk, pre ktorú neexistujú problémy, iba výzvy. Snaží sa priniesť do tímu kreatívneho ducha a pomáha zákazníkom pri výbere ideálnych produktov priamo pre ich potrebu.