Postupy

Čím natrieť vyvýšený záhon?

Čím natrieť vyvýšený záhon?

Čím natrieť vyvýšený záhon tak, aby náter nebol toxický pre zem a rastliny? Drevo rýchlo vplyvom poveternostných vplyvov starne. Preto je dôležité aby sme drevo správne natreli. Akým prostriedkom natrieť vyvýšený záhon, vám poradia odborníci z efarby.sk, ktorý majú viac ako 30 ročné skúsenosti z odboru.

Na tento projekt budete potrebovať

Oleje na vyvýšené záhony Nakupovať

Dobré rady a nápady pre váš domov, tento krát konkrétne pre vašu záhradu. Naberte ďalšie inšpirácie a dajte priestor vyvýšeným záhonom vo vašej záhrade. Dokážete si ich vyrobiť s minimálnym rozpočtom a originálne napríklad z paliet. Čím ich následne natrieť vyvýšený záhon tak, aby náter nebol toxický pre zem a rastliny? 

Vyvýšené záhony v záhrade používame hlavne tam, kde pôda nie je dostatočne kvalitná. Navyše záhon je vysoký, takže šetrí váš chrbát a rastlinky v ňom odolávajú aj prízemným mrazom. Vyvýšený záhon si vo vašej záhradke môžete postaviť kdekoľvek, ideálne ak je to miesto slnečné. Upravíte terén, kde bude vyvýšený záhon stáť. Najčastejšie používaným materiálom na stavbu je drevo. Drevo je skvele spracovateľné a dostupné. Aby vydržalo čo najdlhšie, je potreba sa oň starať. Je v stálom kontakte s pôdou a mikroorganizmami v nej. Ak chcete ešte viac predĺžiť životnosť a zlepšiť vlhkosť v pôde najmä počas obdobia sucha a zamedziť priamemu kontaktu natretého dreva s pôdou použite fóliu. 

Čím natrieť vyvýšený záhon?

Drevo rýchlo vplyvom poveternostných vplyvov starne. Preto je dôležité aby sme drevo natreli. Ošetríme ho napúšťacím olejom. Patio Verso je napúšťací olej, ktorý je netoxický a chráni drevo v exteriéri. Je k dispozícii vo viacerých odtieňoch. Jednoducho sa aplikuje. Predtým ako budete napúšťací olej prvý krát aplikovať prebrúste drevo a očistite ho. Aby ste zabezpečili drevu maximálnu ochranu odporúčame ho aplikovať dvakrát ročne. Vďaka napúšťaciemu oleju bude drevo plniť svoju funkčnosť a bude mať stále pekný vzhľad. 

Ak ste hotový môžete záhon naplniť zeminou. Rovnako môžete použiť aj zvyšky zo záhrady napríklad z preriezkov, zvyšky rastlín, pokosenú trávu. Môžete doplniť aj zakúpeným substrátom a kompostom.  Takto dodáte pôde živiny pre rastliny alebo zeleninu, ktorú tam následne zasadíte a je vhodná aj pre náročnú zeleninu ako je kapusta, zeler, pór, cesnak, hrach; zemiaky a mnoho ďalších.

Postup:

Čo budete potrebovať? 

Ako na to?

  1. Zoberieme brúsku a povrch prebrúsime. 

2. Povrch očistíme napríklad metlou od prachu a špiny, ktorá vznikla pri brúsení. 

3. Aplikujeme Patio Verso štetcom.  Ak hľadáte kvalitný štetec odporúčame napríklad Elite Flat Brush od Anzy. Nezabudnite na detaily.

4. Náter je potreba aplikovať 2x do roka, aby ste drevo udržali dlhodobo pekné a praktické. 

V prípade, že ste sa rozhodli pre kúpu Patio Verso alebo Patio Garden budeme vďační, ak si ho zakúpite cez náš e-shop alebo na našej kamennej predajni. 

Ďakujeme za zdieľanie článku na sociálnych sieťach.

Nové zaujímavosti zo sveta farieb vo vašej záhrade. Čím treba natrieť vyvýšené záhony alebo kvetináče tak, aby neškodil náter aj jedlým rastlinkám, ktoré do nich zasadíte.

Ak hľadáte len inšpiráciu pre nové nápady, vytvorili sme oázu pokoja na balkóne v byte. Jednoducho si vymaľujete záhradný nábytok veselými odtieňmi, zasadíte kvety, bylinky alebo rôznu zeleninu a ovocie. Tak máte perfektné miesto na oddych a zmeníte tak celé pôsobenie nudného balkóna.

Ak máte dostatok chute môžete si práve teraz vymaľovať váš záhradný nábytok, či už je drevený alebo kovový. Čím? Dočítate sa v e-booku.

Farba Patio Garden alebo olej Patio Verso. Prečo si vybrať práve tento náter? Aké sú jeho hlavné výhody?

 

Ak sa potrebujete poradiť individuálne resp. výhodne kúpiť farbu Patio Verso, využite zákaznícku linku nášho internetového obchodu: 041/202 88 92 alebo nám napíšte na objednavky@efarby.sk. Tešíme sa na vás

Sme efarby.sk | Internetoví špecialisti na farby pre priemysel aj hoby segment. 

  • EKO
Odobrať
Tikkurila

PATIO VERSO - Napúšťací olej na drevené povrchy

Vodou riediteľný olej na drevo, ktorý ho chráni pred vlhkosťou, nečistotami a spomaľuje štiepenie a praskanie dreva. Vhodný na… Viac
+8 variantov
  • Najpredávanejší
Odobrať
ANZA

ANZA ELITE FLAT BRUSH - Plochý štetec

Kvalitný univerzálny plochý štetec, s ergonomickou rukoväťou a s možnosťou pohodlného zavesenia na vedro. Štetec je vhodný pre… Viac
+4 varianty

od 7,85 € s DPH

skladom všetky varianty

U vás v utorok

Odobrať
SPOKAR

Brúsna hubka 100 x 70 x 27 - 4 stranná

Brúsna hubka 4 stranná. Zrnitosť brusiva je stupňovaná číselne a to: čím vyššie číslo tým jemnejší brúsny papier. Viac
+5 variantov

2,08 € s DPH

skladom všetky varianty

U vás v utorok

Odobrať
SPOKAR

Záhradné rukavice s PVC bodkami Spokar

Záhradné rukavice s PVC bodkami Spokar Viac
+1 variant
Alžbeta Mášová

Členka tímu efarby.sk, pre ktorú neexistujú problémy, iba výzvy. Snaží sa priniesť do tímu kreatívneho ducha a pomáha zákazníkom pri výbere ideálnych produktov priamo pre ich potrebu.