Naposledy pre vás www.efarby.sk pripravili:
 
eFarby.sk - Maliarske potreby a vybavenie Shop roku 2015 - finalista
 
Q-Therm - tepelnoizolačná stierkova hmota Q therm

Q-Therm - tepelnoizolačná stierkova hmota Q therm

Hodnotenie:
Značka:

Ak si netrúfate svojpomocne aplikovať Qtherm, tak využite naše služby aplikačných technikov. Radi Vám vypracujeme cenovú ponuku a Qtherm prídeme profesionálne aplikovať.

Z nášho pohľadu sme mali vždy skeptický pohľaď na termoizolačné farby a hmoty. Keď som však osobne držal v ruke kachličku, ktorá bola z polovice natretá 3 vrstvami stierkou qtherm, tak rozdiel som pocítil ihneď. 

Tam, kde bola kachlička holá, bola chladná. Naopak kde bola natretá stierkou qtherm, bola na pocit teplá. Rozhodli sme sa preto pridať tento produkt do ponuky efarby.sk, nakoľko by mohol byť riešením pre vznik tepelných mostov a následnému plesneniu stien. 

Spotreba stierky: 

Spotreba stierky: 1L Q-THERMu na 1 m2 pri hrubke 1 mm

Spotreba valcom: 5L Q-THERMu na 10 m2 pri hrubke 0,5 mm.

Kontaktujte nás, radi Vám zašleme cenový rozpočet pre Vaše projekty.

Viac informácií
  • Doprava zadarmo pri platbe nad 150 €
  • Dodanie tovaru vo veľkých množstvách do 24hod.
  • Možnosť objednať si profesionálneho maliara
64,16 € bez DPH
76,99 € s DPH
Veľkoobchodné ceny
Dostupnosť: do 3 dní

Kalkulačka spotreby farby
Výdatnosť:
Počet vrstiev:
Povrch v m2:
Spotreba farby:
Dokúpte si aj:
Farba Premio Thermo - tepelnoizolačná farba
1 odtieň
1-2 dni
13,12 € 15,74 € s DPH
REMAL TERMOKOMFORT - termoizolačná farba na steny
1 odtieň
skladom
27,52 € 33,02 € s DPH
Hladítko nerez plechové 0,7mm
do 3 dní
4,00 € 4,80 € s DPH
Hladítko Litex EXTRA
do 3 dní
4,64 € 5,57 € s DPH
93%
Hodnotenie produktu:
Q-Therm - tepelnoizolačná stierkova hmota Q therm
(3 hodnotenia)
Naposledy hodnotil:
05.16.2018 07:13:20
05.16.2018 07:13:20
Jaroslav Kyšeľa
12.02.2016 19:22:39
  • Som veľmi spokojný
  • Náročnejšia aplikácia
Michal Honko
04.21.2016 20:27:00
  • ze naozaj funguje
  • cena
Jaroslav Kyšeľa
04.17.2016 06:26:01
  • Je to dobrý produkt,odporúčam.
  • Náročnejšia aplikácia

Q-Therm - tepelnoizolačná stierkova hmota Q therm

Z nášho pohľadu sme mali vždy skeptický pohľaď na termoizolačné farby a hmoty. Keď som však osobne držal v ruke kachličku, ktorá bola z polovice natretá 3 vrstvami stierkou qtherm, tak rozdiel som pocítil ihneď. Tam, kde bola kachlička holá, bola chladná. Naopak kde bola natretá stierkou qtherm, bola na pocit teplá. Rozhodli sme sa preto pridať tento produkt do ponuky efarby.sk, nakoľko by mohol byť riešením pre vznik tepelných mostov a následnému plesneniu stien.| Michal Fojcík *efarby.sk.

Stierka Q-THERM sa aplikuje stierkovaním alebo maľovaním . Do stierky je možné pridať čistú vodu a pri malých otáčkach stierku premiešať na konzistenciu vhodnú na nanášanie aj valčekom. Pri maľovaní sa odporúča použiť valček s krátkym vlasom. Stierka sa valčekom nanáša v troch vrstvách v hrúbke 0,5 až 1mm.

Ak si netrúfate svojpomocne aplikovať Qtherm, tak využite naše služby aplikačných technikov. Radi Vám vypracujeme cenovú ponuku. Kontaktujte nás (infoZAVINACefarby.sk)

Vhodné pre domácnosti (byty, rodinné a panelové domy) i energetiku, teplárne, potrubné rozvody atd. Q-THERM pracuje na inom princípe ako ostatné zateplovacie systémy. Obsahuje mikroskopické vákuové guličky, ktoré spôsobujú odraz viac ako 80% vyprodukovaného tepla naspäť do miestnosti azabraňuje úniku a prestupu tepla z miestnosti.

Používa sa aj na zabránenie kondenzácií a plesní na stene z dôvodu, že odstraňuje príčiny vzniku (tepelné mosty). Q-Themr je vysoko kvalitná stierková hmota hustej konzistencie. Jej využitie je ideálne pri vnútornom zateplení obvodových stien bytov, domov z tehly aj z panelu, štítových stien, ktoré majú tendenciu k premŕzaniu, ako aj pre všetky objekty, ktoré sú nedostatočne tepelne izolované.

Zaisťuje zvýšenie úspory energie objektoch, ktoré sú periodicky a krátkodobo vykurované, ako napríklad v chatách, chalupách, kanceláriách, reštauráciách, hoteloch alebo bytoch. Zo skúseností užívateľov, ale aj z vykonaných skúšok vyplýva, že v závislosti od typu objektu je možné ušetriť na viac ako 30% vykurovacích nákladov. Technické merania boli robené v štátnych skúšobniach pri najhorších podmienkach a namerané parametre boli takéto:

Tepelný odpor:

zlepšenie o 24,9%,

zlepšenie súčiniteľa priestupu tepla o 13,7%. (Protokol o skúškach č.258/08, CENTRUM STAVEBNÉHO INŽINIERSTVA, a.s. pracovisko Zlín, K tehelně 304, 764 32 Zlín-Louky).

Využitie Q-THERM je vhodné aj v ohľade zabránenia kondenzácie povrchu stien, pretože zabraňuje tvorbe plesní, čo zvyšuje jeho vhodnosť použitia v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. 

 

Ďalšie výhody: stena na dotyk teplá, dokonalá paropriepustnosť (dýchateľnosť), zlepšenie akustiky.

Aplikovaný výrobok znesie teplotu +150°C až -40°C bez straty deklarovaných vlastností. Q-Therm zabraňuje vzniku rosného bodu (miesto zrážania vzdušnej vlhkosti), ktorý je príčinou plesní. Svojou priepustnosťou pary je podobný omietke. Q-THERM je možné nanášať na akékoľvek upravené povrchy vrátane kovu a skla, teda na všetky miesta, na ktorých je potrebné zabrániť úniku tepla.

Spotreba: Obsah balenia: 5L vedro.

Spotreba stierky 1L na 1m2.kontaktujte nás, radi Vám zašleme cenový rozpočet pre Vaše projekty.