Naposledy pre vás www.efarby.sk pripravili:
 
eFarby.sk - Maliarske potreby a vybavenie Shop roku 2015 - finalista
 
Primalex Beton efekt - betónová stierka na stenu

Primalex Beton efekt - betónová stierka na stenu

Hodnotenie:
Značka:

Betónová stierka pripravená na okamžité použitie

• Jednoduchá aplikácia a výborná priľnavosť

• Možnosť rôznych efektov

• Tónovateľná

Výdatnosť v jednej vrstve (m2 /l) 1,2 - 1,7

Primalex BETON EFEKT vytvára vernú imitáciu prírodného „surového“ betónu s jeho charakteristickou štruktúrou, ktorá dodá interiéru industriálny vzhľad. Vďaka jednoduchej aplikácii môžete mať doma efekt aj vy bez zbytočne vysokých nákladov. S použitím vhodných aplikačných pomôcok možno veľmi ľahko realizovať nielen imitáciu „hladkého“ betónového povrchu, ale aj hrubší povrch priemyselného betónu. Je ideálny do moderných interiérov, ktorým

Primalex BETON EFEKT vytvára vernú imitáciu prírodného „surového“ betónu s jeho charakteristickou štruktúrou, ktorá  dodá nadčasový vzhľad a ponechá možnosť vyniknúť zvoleným doplnkom.

Výsledný povrch je matný. Vyniká výbornou paropriepustnosťou, po vyzretí veľmi dobrou mechanickou odolnosťou. Ak natrieme finálny povrch vhodným matným vodou riediteľným lakom (napr. Balakryl Polyurex), získa tak zvýšenú mechanickú odolnosť a umývateľnosť. Je tónovateľný.

Viac informácií
  • Doprava zadarmo pri platbe nad 150 €
  • Dodanie tovaru vo veľkých množstvách do 24hod.
  • Možnosť objednať si profesionálneho maliara
61,26 € bez DPH
73,51 € s DPH
Veľkoobchodné ceny
Dostupnosť: 1-2 dni

Kalkulačka spotreby farby
Výdatnosť:
Počet vrstiev:
Povrch v m2:
Spotreba farby:
Dokúpte si aj:
Penetrácia Primalex hlbková
1-2 dni
11,93 € 14,32 € s DPH
Hladítko nerez plechové 0,7mm
do 3 dní
4,00 € 4,80 € s DPH
Plachta zakrývacia HOBBY 4x5m
skladom
0,76 € 0,91 € s DPH
Balakryl Polyurex - lak na podlahy
3 odtiene
1-2 dni
12,51 € 15,01 € s DPH
Hladítko - Benátske hladidlo
skladom
5,42 € 6,50 € s DPH

Primalex Beton efekt - betónová stierka na stenu

Betónová stierka pripravená na okamžité použitie

• Jednoduchá aplikácia a výborná priľnavosť

• Možnosť rôznych efektov

• Tónovateľná

Primalex BETON EFEKT vytvára vernú imitáciu prírodného „surového“ betónu s jeho charakteristickou štruktúrou, ktorá dodá interiéru industriálny vzhľad. Vďaka jednoduchej aplikácii môžete mať doma efekt aj vy bez zbytočne vysokých nákladov. S použitím vhodných aplikačných pomôcok možno veľmi ľahko realizovať nielen imitáciu „hladkého“ betónového povrchu, ale aj hrubší povrch priemyselného betónu. Je ideálny do moderných interiérov, ktorým dodá nadčasový vzhľad a ponechá možnosť vyniknúť zvoleným doplnkom.

Výsledný povrch je matný. Vyniká výbornou paropriepustnosťou, po vyzretí veľmi dobrou mechanickou odolnosťou. Ak natrieme finálny povrch vhodným matným vodou riediteľným lakom (napr. Balakryl Polyurex), získa tak zvýšenú mechanickú odolnosť a umývateľnosť. Je tónovateľný.

 

Použitie:

Dekoratívne, štýlové povrchové úpravy stien i stropov v moderných interiéroch a ďalších reprezentatívnych vnútorných priestoroch, podkrovných bytoch i komerčných objektoch (napr. v showroomoch, reštauráciách, obchodoch,..)

Príprava podkladu:

Všetky povrchy a vybavenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené na aplikáciu musia byť rovné, pevné, suché, čisté, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a častíc odpudzujúcich farbu. Nové omietky vápnocementové a cementové - Nové minerálne omietky musia byť vyzreté min. 4 týždne. Na takto vyzreté omietky aplikujeme Primalex UNIVERZÁLNÍ PENETRACE prípadne HLOUBKOVÁ PENETRACE. Prípadné opravy musia byť dostatočne zatvrdnuté a vyschnuté (až 4 týždne podľa hrúbky nanesenej vrstvy). Ideálny výsledok dosiahnete pri dokonale hladkom povrchu. Sádrové omietky - Sádrové omietky s vyhladenou vrstvou jemne obrúste, očistite od prachu a ošetrite základným náterom (penetrácia) - Primalex HLOUBKOVÁ PENETRACE podľa návodu na použitie. Sádrokartónové dosky - Správne pripravené a v spojoch prebrúsené sádrokartónové povrchy penetrujte 2x (najprv lokálne vo vytmelených spojoch, následne po min. 2 hodinách celoplošne) pre zjednotenie nasiakavosti podkladov výrobkom Primalex UNIVERZÁLNÍ PENETRACE príp. HLOUBKOVÁ PENETRACE podľa návodu na použitie. Staršie súdržné nátery - Pôvodné alebo skriedované nátery očistite od prachu a mechanických nečistôt. Prípadné mastnoty odstráňte umytím mydlovým roztokom. Drobné defekty opravte výrobkom Primalex PRÁŠKOVÝ TMEL. Väčšie trhliny je potrebné opraviť vhodným akrylátovým tmelom. Opravované povrchy s rozdielnou nasiakavosťou a menej pevné povrchy penetrujte výrobkom Primalex HLOUBKOVÁ PENETRACE podľa návodu na použitie. Ideálny výsledok dosiahnete ak bude povrch dokonale hladký. Nesúdržné staršie nátery - Nepriľnavé nátery alebo ich časti odstráňte bez zvyškov obrúsením, či pomocou kefy, oškrabaním alebo umytím. Po mokrom čistení nechajte plochy dostatočne preschnúť. Opravované povrchy s rozdielnou nasiakavosťou pevných povrchov penetrujme výrobkom Primalex HLOUBKOVÁ PENETRACE podľa návodu na použitie.

Pred použitím je potrebné hmotu v obale starostlivo premiešať (nevmiešať vzduchové bubliny). Potrebné množstvo vypočítame z výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti. Hmota je pripravená k okamžitému použitiu (bez riedenia).

Výdatnosť v jednej vrstve (m2 /l) 1,2 - 1,7*

 

Aplikácia:

Primalex BETON EFEKT ponúka širokú škálu možností na riešenie finálneho vzhľadu. Ako základné sa uvádzajú v technickom liste 3 druhy efektov, ktoré sú aplikačne dobre realizovateľné a zároveň taktiež atraktívne z hľadiska dizajnového riešenia a obľúbenosti.

Príklad: Efekt pohľadového betónu

Na dosiahnutie požadovaného efektu je potrebné aplikovať v jednej vrstve prípadne je možné na zvýraznenie efektu a docielenie hladšieho povrchu aplikovať druhú vrstvu. 1. vrstva: Aplikujte Primalex BETON EFEKT pomocou hladidla z nerezovej ocele najlepšie so zaoblenými rohmi (tzv. „benátske“ hladidlo) technikou oblúkových ťahov, ktoré vytvárajú charakteristickú textúru nepravidelných vzorov. V prípade, že dosiahnutý dekoratívny efekt zodpovedá vašim predstavám, možno aplikáciu v jednej vrstve považovať za dostatočnú a konečnú. Vždy dbajte na dostatočné zaschnutie prvej vrstvy (t. j. min. 6 hodín pri štandardných teplotách a aplikovanej hrúbke), pokiaľ sa rozhodnete aplikovať aj druhú vrstvu. 2. vrstva: Aplikujte pomocou rovnakého druhu hladidla. Postupne nanášajte tenkú vrstvu materiálu (v hrúbke odpovedajúcej hrubosti povrchu prvej vrstvy). Pri aplikácii druhej vrstvy je následne nanesený materiál priebežne „sťahovaný“ čo vedie k vytvoreniu finálneho efektu. „Sťahovanie“ aplikujte v rôznych smeroch, aby sa nevytváral opakujúci sa vzor. Týmto spôsobom docielite vytvorenie prirodzenej štruktúry po celej ploche. Súčasným polohovaním hladidla v rôznom uhle k povrchu možno dosiahnuť hladší alebo naopak rustikálnejší finálny vzhľad. Na docielenie ešte hladšieho povrchu prejdite finálnu, ale stále ešte nie úplne preschnutú vrstvu znovu hladidlom, aby ste povrch vyhladili a odstránili prípadný nadbytočný materiál.

Dodatočnú ochranu povrchu možno zabezpečiť vodou riediteľným lakom (napr. Balakryl Polyurex), čím sa dosiahne umývateľnosť a lepšia odolnosť proti zašpineniu. Po prelakovaní získa povrch pololesklý charakter.

Výdatnosť v jednej vrstve (m2 /l) 1,2 - 1,7