PARKETTI ÄSSÄ 50 – lak na drevené podlahy
PARKETTI ÄSSÄ 50 – lak na drevené podlahy

Značka: Tikkurila

192,25 €s DPH

160,21 €bez DPH

  • Najpredávanejší
PARKETTI ÄSSÄ 50 – lak na drevené podlahy
Zatvoriť

PARKETTI ÄSSÄ 50 – lak na drevené podlahy

Sample icon Vzorkovník

Značka: Tikkurila

Kód produktu: VAR-DEJ2724

PARKETTI ÄSSÄ 50 – lak na drevené podlahy

Vodou riediteľný polyuretánovo-akrylátový lak pre použitie v interiéri.Odporúčané použitie:Parketové a drevené podlahy a ostatné vnútorné drevené povrchy vystavenéľahkému mechanickému a chemickému namáhaniu. Výdatnosť: štetec 7-10 m2/l

Zobraziť viac
farba (1)

    Vyberte si alebo vyhľadajte odtieň

balenie (2)

192,25 €s DPH

160,21 €bez DPH

  • Najpredávanejší

1-2 dni

Na predajni v Žiline zajtra
U vás pozajtra

+
-
Sample icon Vzorkovník

Popis produktu

Vodou riediteľný polyuretánovo-akrylátový lak pre použitie v interiéri.

Odporúčané použitie:Parketové a drevené podlahy a ostatné vnútorné drevené povrchy vystavené
ľahkému mechanickému a chemickému namáhaniu.

Na základné, vrchné a údržbové lakovanie brúsených interiérových drevených
povrchov. Tiež vhodné na údržbu predtým lakovaných drevených podláh. Najskôr
otestujte výrobok na malom priestore, aby ste sa uistili, že je vhodný pre daný
povrch.

Výdatnosť: štetec 7-10 m2/l, valček 8-10 m2/l, plsťová stierka 10-12 m2/l, oceľová stierka 20-25 m2/l

Výsledný efekt: pololeský

Riedenie: voda 

Čistenie náradia: náradie očistite vodou. Mierne vytvrdnutú farbu očistite s Tikkurila Pensselipesu (čistič náradia. 

Návod na použitie: 
Podmienky aplikácie: Drevený povrch musí byť suchý a zbavený nečistôt, vosku alebo mastnoty. Teplota vzduchu a povrchu by mala byť aspoň + 15 ° C a relatívna vlhkosť vzduchu 30-80%.

Príprava povrchu: Podlahu prebrúste (brúsny papier 100 alebo 120) v smere štruktúry dreva, alebo dopadajúceho svetla z okien.
Prach po brúsení dôkladne odstráňte vysávačom.

Základovanie:
PENETRÁCIA BRÚSENÝCH HOLÝCH DREVENÝCH PODLÁH:
Parketti-ässä, parketový lak pred použitím a občas počas aplikácie

premiešajte. Nalejte lak na podlahu a pevne rozotrite nerezovým hladidlom v smere štruktúry dreva. Nechajte zaschnúť cca 1. hod. a v prípade
potreby prebrúste (brúsny papier 150). Prach po brúsení dôkladne odstráňte vysávačom. Na podlahu aplikujte oceľovým hladidlom 1-2 nátery.
Medzi nátermi nechajte povrch zaschnúť 30-60 minút.

PRIEMYSELNE OŠETRENÉ ALEBO PREDTÝM LAKOVANÉ/NATRETÉ PARKETY A DREVENÉ PODLAHY:
Parketti-ässä, parketový lak pred použitím a občas počas aplikácie premiešajte. Vyčistite mierne opotrebovanú drevenú podlahu od nečistôt, vosku a mastnoty. Prebrúste povrch v zlom stave na holé drevo a naneste lak, ako je uvedené vyššie. Zmatnite povrch brúskou (brúsny papier 120 alebo 150). Brúsny prach dôkladne odstráňte vysávačom a utrite vlhkou čistou handričkou, ktorá nepúšťa vlákna. Pred lakovaním skontrolujte vhodnosť Parketti–ässä nalakovaním malej skúšobnej plochy. Naneste Parketti-ässä, parketový lak 2-3 krát pomocou Flotex®, mohérovou špachtľou, alebo 1-2 krát s valčekom. (POZOR: Na aplikáciu lesklého laku sa neodporúča aplikácia valčekom.)

NEROVNÉ DREVENÉ PODLAHY:
Parketti-ässä, parketový lak pred použitím a občas počas aplikácie premiešajte. Nerovné drevené podlahy lakujte pomocou štetca. Najprv naneste tenkú vrstvu a nechajte zaschnúť aspoň 1 hodinu. Pokračujte postupne po niekoľkých doskách v závislosti od štruktúry dreva. Lak rozotierajte rovnomerne, vyvarujte sa nanášaniu krúživými pohybmi. Prebrúste povrch a brúsny prach dôkladne odstráňte vysávačom. Naneste druhú vrstvu a nechajte zaschnúť cca. 3 hodiny pred aplikáciou tretej vrstvy. Tretia vrstva by mala byť hrubšia.

Lakovanie:
PENETRÁCIA BRÚSENÝCH HOLÝCH DREVENÝCH PODLÁH:
Parketti-ässä, parketový lak pred použitím a občas počas aplikácie premiešajte. Nalejte lak na podlahu a pevne rozotrite nerezovým hladidlom v smere štruktúry dreva. Nechajte zaschnúť cca 1. hod. a v prípade potreby prebrúste (brúsny papier 150). Prach po brúsení dôkladne odstráňte vysávačom. Na podlahu aplikujte oceľovým hladidlom 1-2 nátery. Medzi nátermi nechajte povrch zaschnúť 30-60 minút.

VRCHNÝ LAK PRE MORENÉ ALEBO LAKOVANÉ PODLAHY:
Parketti-ässä, parketový lak pred použitím a občas počas aplikácie premiešajte. Naneste dve alebo tri vrchné vrstvy laku na podlahy Parketti-ässä pomocou Flotex®, mohérovou špachtľou, alebo 1-2 krát s valčekom.

ÚDRŽBA LAKOVANÝCH PRIEMYSELNE OŠETROVANÝCH ALEBO LAKOVANÝCH/NATIERANÝCH PARKIET A DREVENÝCH PODLÁH:
Parketti-ässä, parketový lak pred použitím a občas počas aplikácie premiešajte. Vyčistite priemyselne lakovanú, alebo predtým lakovanú / natieranú, mierne opotrebovanú drevenú podlahu od nečistôt, vosku a mastnoty. Povrchy v zlom stave prebrúste na holé drevo a aplikujte lak podľa pokynov vyššie. Povrch zmatnite brúskou (brúsny papier 1-2 alebo 120). Brúsny prach dôkladne odstráňte vysávačom a utrite vlhkou čistou handričkou, ktorá nepúšťa vlákna. Pred lakovaním celej podlahy skontrolujte vhodnosť Parketti–ässä nalakovaním malej skúšobnej plochy. Naneste Parketti-ässä, 2-3 krát pomocou Flotex®, mohérovou špachtľou, alebo 1-2 krát s valčekom.
NEROVNÉ DREVENÉ PODLAHY: Parketti-ässä, parketový lak pred použitím a občas počas aplikácie premiešajte. Nerovné drevené podlahy lakujte pomocou štetca. Najprv naneste tenkú vrstvu a nechajte zaschnúť aspoň 1 hodinu. Pokračujte postupne po niekoľkých doskách v závislosti od štruktúry dreva. Lak rozotierajte rovnomerne, vyvarujte sa nanášaniu krúživými pohybmi. Prebrúste povrch a brúsny prach dôkladne odstráňte vysávačom. Naneste druhú vrstvu a nechajte zaschnúť cca. 3 hodiny pred aplikáciou tretej vrstvy. Tretia vrstva by mala byť hrubšia.

Pokyny na údržbu: Lakovaný povrch dosiahne svoj konečný vzhľad a chemickú odolnosť približne po týždni od povrchovej úpravy. Počas tejto doby sa vyhnite čisteniu podlahy. Povrch očistite kefou, mopom alebo handričkou na prach. Znečistené povrchy je možné očistiť neutrálnym čistiacim prostriedkom (pH 6-8).

... viac

Otázky & Odpovede

Chcete sa niečo opýtať?

Hodnotenie zákazníkov

Pomôžte ostatným pri výbere

Napísať hodnotenie

O značke Tikkurila

Tikkurila je fínsky výrobca farieb. Napríklad Tikkurila na drevo ponúka širokú škálu prémiových farieb pre domácich majstrov i pre profesionálov v produktovej rade Tikkurila Valtti. Široké portfólio zahŕňa interiérové i exteriérové nátery, lazúry, oleje, nátery na drevo, kov i farba na betón od Tikkurila. Väčšina farieb sa tónuje do širokej palety farieb s najvyššou pestrosťou. Je zárukou kvality a vášho úspešného výsledku. 

Výnimočné vlastnosti farieb Tikkurila: 
- dlhá životnosť náteru - kvalita produktov je zárukou dlhej životnosti a jednoduchej údržby
- EKO aspekt - väčšina náterov je vodouriediteľná a vhodná pre alergikov 
- množstvo odtieňov - najväčší rozsah, najvyššia presnosť a dokonalá reprodukovateľnosť


Tikkurila poskytuje spotrebiteľom, odborníkom a priemyslu užívateľsky príjemné a environmentálne udržateľné riešenia na ochranu a dekoráciu. Tikkurila je silný regionálny hráč, ktorého cieľom je byť vedúcou spoločnosťou v oblasti farieb v severskej oblasti a východnej Európe vrátane Ruska.

Všetky varianty produktu (2) PARKETTI ÄSSÄ 50 – lak na drevené podlahy

44,51 € - 192,25 €
Názov Farba Balenie Kód Dostupnosť Cena s DPH
1 l bezfarebný pololesklý
1 L DEJ2724 1 l bezfarebný pololesklý
DEJ2724
skladom 44,51 € skladom 44,51 €
+
-
5 l bezfarebný pololesklý
5 L DEJ2725 5 l bezfarebný pololesklý
DEJ2725
1-2 dni 192,25 € 1-2 dni 192,25 €
+
-