Naposledy pre vás www.efarby.sk pripravili:
 
eFarby.sk - Maliarske potreby a vybavenie Shop roku 2015 - finalista
 
OSMO Tvrdý voskový olej Original na podlahy

OSMO Tvrdý voskový olej Original na podlahy

Hodnotenie:
Značka:

Tvrdý voskový olej je bezfarebné matné ošetrenie povrchovej vrstvy drevenej podlahy všetkých typov masívnych podláh, podlahových dosiek aj dosiek OSB podľa DIN 18356.

TIP: POZRITE SI HODNOTNÝ WEBINÁR NA TÉMY PRÍRODNÝCH OLEJOV NA DREVO OSMO. KLIKNITE TU.

Je vhodný aj na korkové podlahy a vďaka svojej dobrej priľnavosti aj na neglazúrované dlaždice. Povrchový náter sa vyznačuje svojou zvlášť odolnou povrchovou tvrdosťou a odolnosťou voči opotrebovaniu.

Tvrdý voskový olej Osmo je vyrobený na základe prírodných rastlinných olejov a voskov. Prírodné oleje a vosky vsiaknu hlboko do dreva, udržiavajú ho stále zdravé a elastické, a zároveň nedochádza k jeho vysúšaniu. Drevo môže dýchať, vlhkosť sa môže uvoľňovať.

Výdatnosť: Cca 12 m2/liter pri dvoch náteroch. Cca 24 m2/liter pri jednom nátere.

Viac informácií
  • Doprava zadarmo pri platbe nad 150 €
  • Dodanie tovaru vo veľkých množstvách do 24hod.
  • Možnosť objednať si profesionálneho maliara
18,14 € bez DPH
21,77 € s DPH
Veľkoobchodné ceny
bezfarebný-polomat
Dostupnosť: skladom

Kalkulačka spotreby farby
Výdatnosť:
Počet vrstiev:
Povrch v m2:
Spotreba farby:
Dokúpte si aj:
Sada na podlahy s valčekom
3 dni
41,67 € 50,01 € s DPH
OSMO Top Olej - olej na pracovné dosky
3 odtiene
skladom
21,36 € 25,63 € s DPH
OSMO Tvrdý voskový olej Original na podlahy - farebný
8 odtieňov
na objednávku
29,04 € 34,85 € s DPH
Kartáč k natieraniu podláh olejom
3 dni
37,92 € 45,51 € s DPH
Teplovzdušná pištoľ Furno 300
1 odtieň
3 dni
24,08 € 28,90 € s DPH

OSMO Tvrdý voskový olej Original na podlahy

Tvrdý voskový olej je bezfarebné matné ošetrenie povrchovej vrstvy drevenej podlahy všetkých typov masívnych podláh, podlahových dosiek aj dosiek OSB podľa DIN 18356. Je vhodný aj na korkové podlahy a vďaka svojej dobrej priľnavosti aj na neglazúrované dlaždice. Povrchový náter sa vyznačuje svojou zvlášť odolnou povrchovou tvrdosťou a odolnosťou voči opotrebovaniu.

Je odolný voči vode a necitlivý na znečistenie. Prípadné fľaky sa dajú bez problémov odstrániť. Poškodené miesta stačí ľahko pretrieť Voskovou údržbou. Nie je potrebné prebrusovať celú plochu, ale len poškodené miesta! Tvrdý voskový olej je veľmi vhodný aj na opracovanie nábytku, zvlášť na stolové dosky. Je vyrobený na báze prírodných rastlinných olejov, nepraská, neolupuje sa, je pórovitý. Preto je vhodný aj na použitie vo vlhkých priestoroch ako sú kúpelne a kuchyne. Povrchová vrstva je odolná voči vínu, pivu, kole, káve, čaju, ovocným šťavám a vode podľa DIN 68861.

Jedinečný tvrdý voskový olej prekonáva hodnoty odolnosti voči oteru lakovaných podláh. Skúšky boli uskutočnené v nezávislom skúšobnom inštitúte vo Flärsheime – Wicker. Tvrdý voskový olej je mimoriadny v jednoduchosti nanášania. Nie je potrebný žiadny základný náter a žiadne medzibrúsenie, úplne postačujúce sú dva nátery.

Náter je matný, ale leštením je možné zvýšiť stupeň lesku. Tým sa zdôrazní štruktúra prírodného dreva a dosiahne sa nádherný vzhľad. S pribúdajúcim časom je podlaha čím ďalej, tým krajšia.

Prírodný olej – vosk Tvrdý voskový olej je vyrobený na základe prírodných rastlinných olejov a voskov. Prírodné oleje a vosky vsiaknu hlboko do dreva, udržiavajú ho stále zdravé a elastické, a zároveň nedochádza k jeho vysúšaniu. Drevo môže dýchať, vlhkosť sa môže uvoľňovať.

Vlnenie a dilatácia dreva je zmiernená. Zdravie a životné prostredie: Tvrdý olejový vosk neobsahuje žiadne biocidné látky a konzervačné prostriedky. Zaschnutý náter nie je citlivý pre ľudí, zvieratá a rastliny. Vyhovuje normám DIN 53160, a taktiež normám EURO – EN71. Je certifikovaný podľa DIN EN ISO 9001 a DIN EN ISO 14001. Počet náterov: 2x, avšak žiadny základný náter. Pri renovácii podláh je jeden náter postačujúci.

Výdatnosť: Cca 12 m2/liter pri dvoch náteroch. Cca 24 m2/liter pri jednom nátere.