Osmo Terasový olej na ČERVENÝ SMREK (modřín) - prírodný
Osmo Terasový olej na ČERVENÝ SMREK (modřín) - prírodný

Značka: OSMO

Otázky & odpovede (6)

35,64 €s DPH

29,70 €bez DPH

Osmo Terasový olej na ČERVENÝ SMREK (modřín) - prírodný
Zatvoriť

Osmo Terasový olej na ČERVENÝ SMREK (modřín) - prírodný

Sample icon Vzorkovník

Značka: OSMO

Otázky & odpovede: 3

Kód produktu: VAR-RJ0127

Osmo Terasový olej na ČERVENÝ SMREK (modřín) - prírodný

Prírodné oleje preniknú hlboko do dreva. Osmo Terasový olej na ČERVENÝ SMREK (modřín) je prírodný olej. Uchováva drevo zdravé a elastické a nenechá ho vyschnúť. Drevo môže dýchať. Vlhkosť môže unikať. Napučenie a zosychanie sa obmedzí.STIAHNITE SI ZDARMA ZÁSADY PRE ÚDRŽBU TERASOVÝCH DOSIEK.OLEJ na…

Zobraziť viac
farba (1)

    Vyberte si alebo vyhľadajte odtieň

balenie (2)

35,64 €s DPH

29,70 €bez DPH

1-2 dni

Na predajni v Žiline pozajtra
U vás v stredu

+
-
Sample icon Vzorkovník

Popis produktu

OSMO COLOR ŠPECIÁLNE OLEJE NA DREVO, transparentné, alebo bezfarebné – polomatné, po úprave špeciálnymi olejmi, ľahká údržba povrchu dreva, odpudzuje vodu a nečistoty. Sú mimoriadne výdatné a ľahko spracovateľné.

OSMO COLOR ŠPECIÁLNE OLEJE NA DREVO prenikajú hlboko do dreva, regulujú vlhkosť a znižujú napučanie a zosušovanie. Náter s otvorenými pórmi na báze prírodných olejov ani neodprskáva, nepraská a ani sa neodlupuje. K oživeniu stačí jednoducho pretrieť. Povrch je zvlášť nenáročný na údržbu (stačí opláchnuť). Je odolný voči chemikáliám používaným v domácnosti ako víno, pivo, cola, káva, čaj, ovocné šťavy, mlieko, voda atd. Podľa DIN 68861-1C.

Báza olejov OSMO COLOR ŠPECIÁLNE OLEJE NA DREVO sú založené na báze prírodných rastlinných olejov. Prírodné oleje preniknú hlboko do dreva. Uchovajú drevo zdravé a elastické a nenechajú ho vyschnúť. Drevo môže dýchať. Vlhkosť môže unikať. Napučenie a zosychanie sa obmedzí.

OSMO COLOR ŠPECIÁLNE OLEJE NA DREVO neobsahujú žiadne biocidne látky ani konzervačné prostriedky. Náter je po uschnutí nezávadný pre ľudí, zvieratá a rastliny. Odpovedá DIN 53160 (stálofarebnosť v potu a pri naslinení) a rovnako EURO norme EN 71 (vhodný pre detské hračky). Použitie: podlahy a záhradný nábytok a pod z drevín ako je: Teak, Céder, Modŕin, Douglasie, Bangkirai, Masaranduba, Koto, Iroko a iných ušľachtilých drevín, ktoré majú byť chránené pred zašpinením a vlhkosťou, tiež na tlakovo impregnované drevo (zvlášť OLEJ NA BOROVICE). Drevo sa oživí a je chránené pred vysychaním a zdrsnením povrchu. Tiež sa veľmi hodí k naolejovaným dreveným roštom, drevených palúb atd.

OLEJ na BOROVICE,ČERVENÝ SMREK , DOUGLASIEN a BANGKIRAI nadobúda tiež ochranu proti UV žiareniu. OSMO COLOR TEAK-ŐL (bezfarebný) používať ako samostatný náter len v chránenom prostredí. OSMO terasový olej TÍK je bezfarebný a nechráni preto pred UV – slnečným žiarením (čo spôsobuje šednutie).

Pokiaľ ma originálny farebný odtieň dreva zostať zachovaný, doporučujeme náter s prírodným odtieňom OSMO COLOR olejom na BANGKIRAI, ČERVENÝ SMREK, alebo DOUGLASIEN, alebo príslušným odtieňom lazúry k ochrane dreva OSMO COLOR. Pokiaľ je vo vonkajšom prostredí požadovaný náter bez obsahu pigmentov, naniesť niekoľkokrát OSMO terasový olej TÍK a pravidelne udržiavať.

Počet náterov: 2 (bez penetrácie) . Na oživenie spravidla 1 náter.

Výdatnosť: 1 L = cca 24 m2

- 1 náter, hladké drevo (napr. pri renováciách) = cca 10-12 m?

- 2 nátery, hladké drevo .

Dôsledkom tejto vysokej výdatnosti ja neobvykle nízka cena na 1m?! Drevo ryhované alebo drsné po rezaní potrebuje z dôvodu svojej štruktúry povrchu podstatne viac materiálu. To vedie u transparentne farebných náterov k tomu zodpovedajúcej vyššej krycej schopnosti.

... viac

Otázky & Odpovede

3 otázka
3 odpoveď
Emil Vajo
Dobrý deň, aktuálne dokončujem kladenie podlahy v altánku z dosák z čereveného smreku. Chcem sa opýtať, s čím, a v koľkých vrstvách mi odporúčate drevo ošetriť aby som zabepečil čo najdlhšiu životnosť ? Rád by som zachoval prirodzenú farbu dreva. Ďakujem za odbornú radu. Vajo

Pýtal sa Emil Vajo, 8. september 2021

Odpovedať na túto otázku
1 odpoveď
Martin Vikisály
9. september 2021

Dobrý deň. Ak ma originálny farebný odtieň dreva zostať zachovaný, doporučujeme náter s prírodným odtieňom OSMO terasový olej na ČERVENÝ SMREK. Na prvé natieranie by som doporučil nátery dva a na pravidelné ošetrovanie bude postačujúci aj jeden náter.

Jan Banas
Je vhodné ošetriť týmto olejom aj plotové diely z termojaseňa? Ďakujem za odpoveď. Banas

Pýtal sa Jan Banas, 17. júl 2021

Odpovedať na túto otázku
1 odpoveď
Martin Vikisály
28. júl 2021

Dobrý deň. Tu by som odporučil skôr terasový olej určený priamo na termodrevo https://www.efarby.sk/osmo-terasovy-olej-na-thermo-drevo-prirodny

Jan Banas
Prosím vás, cca koľko rokov je životnosť ochrany dreva vo vonkajšom prostredí, t.j. na silnom slnku, v ďaždi, mraze do - 20 st. Celzia, ak ošetrím zostavu detského ihriska zo sibírskeho smreku týmto olejom: Osmo Terasový olej na ČERVENÝ SMREK (modřín) - prírodný. Banas

Pýtal sa Jan Banas, 17. júl 2021

Odpovedať na túto otázku
1 odpoveď
Martin Vikisály
28. júl 2021

Dobrý deň. V tomto prípade by som doporučil vykonať každoročne jeden oživovací náter aby sa životnosť materiálu podstatne predĺžila. Životnosť ochrany je závislá od prírodných podmienok a následne aj od frekvencie oživovacích náterov. 

Hodnotenie zákazníkov

5.0

z 5 hviezdičiek

1 hodnotenie

100% zákazníkov odporúča

Pomôžte ostatným a ohodnoďte tento produkt
Napísať hodnotenie
5
(1 hodnotenie)
4
(0 hodnotení)
3
(0 hodnotení)
2
(0 hodnotení)
1
(0 hodnotení)
Obrázky od zákazníkov
1 hodnotenie
Peter Gera

30. marec 2022

Som spokojný, olej splnil očakávania. Natieral som ním podlahu. Kresba dreva sa ukáže až po úplnom nasiaknutí čiže pár dní. Drevená dosková podlaha zo sušeného červeného smreka. Celkovo veľmi kvalitný olej, doteraz najlepší čo som mal. Po prvej zime takmer žiadne opotrebovanie. Zobraziť komentár Skryť komentár

  • nízka spotreba
  • veľmi dobrá ochrana pred hubami a plesňami
  • neolupuje sa
  • veľmi rýchlo nasiakne
  • prirodzená farba
  • nemá nepríjemný toxický zápach
  • vyššia cena
Pomohla vám táto recenzia?
Odporúča
produkt

Mohlo by vás zaujať aj

Značka: OSMO

O značke OSMO

Medzi najpredávanejšie oleje Osmo partia Osmo Tvrdý Voskový Olej, najčastejšie používaný na drevené podlahy. Osmo Top olej ktorý použijete, ak chcete natierať drevenú kuchynskú dosku. Má certifikát na styk s potravinami. Všetky Osmo color nátery na drevo sú na báze olejov a voskov: slnečnicový olej, vosk carnauba, vosk candelilla, ľanový olej, sójový olej a olej z bodliaka.

> Osmo Oleje zachovajú hodnotu prírodného dreva.

> Osmo oleje sú prírodné, zdravotne nezávadné a šetria životné prostredie

> Použité pigmenty sú schválené aj v potravinárskom sektore > Na báze čistených dorastajúcich rastlinných surovín

> Spojiva Osmo náterov na drevo sú na báze prírodných, rastlinných olejov, ktoré preniknú hlboko do dreva a chráni drevo zvnútra.

> Osmo olej vzorky nájdete aj u nás na eshope

Prírodné náterové oleje Osmo color aj všetky Osmo farby a Osmo vosky nakúpite pohodlne u nás na jednom mieste.

Všetky varianty produktu (2) Osmo Terasový olej na ČERVENÝ SMREK (modřín) - prírodný

35,64 € - 108,36 €
Názov Farba Balenie Kód Dostupnosť Cena s DPH
0,75 l 9 - prírodný 0,75 L RJ0127 0,75 l 9 - prírodný
RJ0127
1-2 dni 35,64 € 1-2 dni 35,64 €
+
-
2,5 l 9 - prírodný 2,5 L RJ0128 2,5 l 9 - prírodný
RJ0128
1-2 dni 108,36 € 1-2 dni 108,36 €
+
-