Naposledy pre vás www.efarby.sk pripravili:
 
eFarby.sk - Maliarske potreby a vybavenie Shop roku 2015 - finalista
 
Optiva 3 Ceramic super matt - 263 odtieňov interiérovej farby (zákazkové miešanie)

Optiva 3 Ceramic super matt - 263 odtieňov interiérovej farby (zákazkové miešanie)

Hodnotenie:
Značka:

Optivu Ceramic super matt Vám expresne my v efarby namiešame do 263 moderných odtieňov, ktoré u Vás navodia príjemnú atmosféru. Jedná sa o EKO farbu, ktorá sa môže pochváliť aj certifikátom EKOLABEL. Svojim zložením je vhodná aj pre zvlášť citlivých ľudí a alergikov. Využiť ju môžete na maľovanie sadrokartóu, sadrových aj cementových omietok, betónových podkladov, ako aj pre renováciu starých náterov.

Stiahnite si zdarma darček: Infografiku ako správne vymaľovať steny - tu.

Vzorkovnica: Ak si netrúfate vybrať odtieň z monitora, objednajte si fyzický vzorkovník interiérových farieb Optiva s 263 krásnymi odtieňmi. Kliknite tu.

Výdatnosť: 12- 16 m2 /l max. jednou vrstvou. Praktická výdatnosť závisí od metódy nanášania, podmienok pre aplikáciu a taktiež od tvaru a absorpcie natieraného povrchu

Penetrácia: výrobok Suprabilit

 

Viac informácií
  • Doprava zadarmo pri platbe nad 150 €
  • Dodanie tovaru vo veľkých množstvách do 24hod.
  • Možnosť objednať si profesionálneho maliara
11,34 € bez DPH
13,61 € s DPH
Veľkoobchodné ceny
Paper
Dostupnosť: 1-2 dni

Kalkulačka spotreby farby
Výdatnosť:
Počet vrstiev:
Povrch v m2:
Spotreba farby:
Dokúpte si aj:
Dream white - ekologická biela farba na steny
1 odtieň
1-2 dni
20,82 € 24,98 € s DPH
Suprabilit - penetrácia pod farbu
1 odtieň
1-2 dni
8,23 € 9,88 € s DPH

Optiva 3 Ceramic super matt - 263 odtieňov interiérovej farby (zákazkové miešanie)

Najnovšia generácia, vodných latexových, akrylátových, kompozitových farieb vyrobených s využitím moderných technológií: keramické (záruka mechanickej odolnosti povrchu) a zapuzdrenie ( zvyšuje barierové vlastnosti lakovaného povrchu).

Je určený pre dekoratívne maľby stien a stropov vo vnútri obytných, kancelárskych a verejných budov v školách a v priestoroch zdravotnej starostlivosti ( nemocnice, školy, škôlky, detské jasle), výrobné priestory, výrobné haly, a tiež priestory v potravinárskom priemysle bez priameho kontaktu s potravinami.

Vytvára krásny, umývateľný a matný povrch. Existuje široká paleta farieb viac ako 13 tisíc farieb, je to najlepšie riešenie pre Váš interiér. Nechajte sa inšpirovať.

VLASTNOSTI VÝROBKU A ODPORÚČANÉ POUŽITIE

· KERAMICKÁ TECHNOLOGIA - jedinečné usporiadanie keramických a funkčných plnív:

o Vysoká mechanická odolnosť povrchu na lesklých miestach, voči stopám po utretí povrchu, atď.

o Expresívna hĺbka atraktívnych farieb najmä pre farby v hlbokom mate.

o Exkluzívny anti –reflex, hlboký matný a jednotný nezávisle na uhle pozorovania.

· OPUZDROVACIA TECHNOLÓGIA

o Veľmi dobrá krycia schopnosť

o Zvýšená odolnosť povrchu farby voči škvrnám a nečistotám

o Zvýšená trvanlivosť povrchu laku voči nečistotám a prachu

o Znížený efekt migrácie solí ( nižšia migrácia solí v starých budovách, kostoloch, múzeí a pod.)

 

· OPTIMÁLNE UDRŽATEĽNÝ EFEKT

o Jedinečná schopnosť regenerovať matný povrch jemným zotretím steny suchou alebo vlhkou handrou, a to vďaka špeciálne použitej modernej kombinácie voskov, regeneruje matný povrch steny.

o Jednotná a ľahko dosiahnuteľná povrchová štruktúra farby

o Vysoká odolnosť voči vlhkosti – 1 trieda (PN-EN 13300)

o Dlhodobá trvanlivosť farby

o Nádherný hlboko matný povrch

o Inovatívny systém tónovania Avatint

 

· ZDRAVIE A ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

o Výrobok neobsahuje prchavé organické látky VOC*

o Ekologická výroba a najvyššia kvalita potvrdená certifikátom environmentálny výrobok „EKOLABEL”

o Odporúčanie z poľského inštitútu Allergy Society (PTA) výrobok je bezpečný pre ľudí zvlášť citlivých a s citlivosťou na alergie

o Suroviny používané na výrobu náterových hmôt sú v súlade s REACH, ktorého cieľom je zabezpečiť vysokú úroveň ochrany zdravia a ochrany životného prostredia o Farby spĺňajú požiadavku na VOC z BREEAM Medzinárodný certifikát systému **

o A+ trieda z dôvodu nízkej emisie z náteru podľa francúzskej normy

o Výrobok spĺňa požiadavku LEED v4 „EQ Credit“ materiály s nízkymi emisiami a to ako v rozsahu prchavých organických látok, ako aj v rozsahu emisií z natretého povrchu podľa metódy schválené pre investície realizované mimo USA

o Farba plní požiadavku stanovenú nemeckým inštitútom stavebnej techniky (DIBt) a nemeckého výboru pre hodnotenie stavebných hmôt (AgBB), a tiež plní požiadavku Belgického kráľovského dekrétu, ktorý stanovuje emisné limity pre stavebné materiály pre použitie v interiéri.

o Nie je pridávaný formaldehyd v procese výroby.

 

· JEDNODUCHÁ APLIKÁCIA

o nekvapká

o veľmi dobrá priľnavosť k povrchu

o ľahko roztierateľná farba

o optimálna doba sušenia

Používa sa na maľovanie sadrokartónových dosiek, sadrových a cementových omietok, betónových podkladov, ako aj pre renováciu starých náterov.

Umývateľná
Farba je odolná voči umývaniu s dezinfekčnými prostriedkami používanými v nemocniciach. V prípade znečistenia natretého povrchu, na čistenie môže byť použitá voda s malým množstvom čistiaceho prostriedku.

Množstvo odtieňov
Optivu Ceramic miešame do týchto 263 interiérových odtieňov, ktoré vo vašom domove navodia príjemnú atmosféru.

Na steny, drevo i kov
Vhodná je na maľovanie sadrokartónových dosiek, sadrových a cementových omietok, betónových podkladov, ako aj pre renováciu starých náterov. Taktiež na maľovanie drevených a kovových povrchov, ktoré boli predtým natreté základným náterom Tikkurila.

Výdatnosť: 12- 16 m2 /l max. jednou vrstvou. Praktická výdatnosť závisí od metódy nanášania, podmienok pre aplikáciu a taktiež od tvaru a absorpcie natieraného povrchu

 

NÁVOD NA POUŽITIE:

PRÍPRAVA PODKLADU

NENATRETÉ POVRCHY: Nové omietky a betónové podklady môžu byť natreté po 4 týždňoch zrenia. Očistite povrchy od prachu, nečistôt, vyhlaďte nerovnosti s tmelom. Sadrové dosky, lepenky a tmel môžu byť natierané potom ako sú úplne vysušené. V prípade veľkej nerovnosti povrchu, povrch by mal byť upravený vyrovnávacou maltou a potom celý povrch natretý hladkým tmelom. V prípade malých nerovností, môžete použiť hladký tmel naraz. Použitie vyššie uvedených mált a tmelov by sa malo uskutočniť v súlade s technickými listami týchto výrobkov. Omietky s viditeľne lesklým povrchom obrúste brúskou a očistite od prachu. Potom naneste jednu vrstvu Tikkurila OPTIVA PRIMER. Ako vrchný náter aplikujte dve vrstvy OPTIVA CERAMIC SUPER MATT [3] farbu. P

REDTÝM NATRETÉ POVRCHY: Povrch pred náterom umyte a odstráňte mastnotu a nečistoty a uvoľnené a odlupujúce sa fragmenty starého náteru. Lesklé povrchy a nerovnosti prebrúste a upravte tmelom. Nátery na stupeň lesku: satén, semi-matný, pololesklý, a lesklý by sa mali pred konečnou úpravou prebrúsiť po celej ploche. Pre brúsenie použite brúsny papier s veľkosťou zrna 150-200. Naneste podklad OPTIVA PRIMER a následne aplikujte dva nátery OPTIVA CERAMIC SUPER MATT [3] farby.