Naposledy pre vás www.efarby.sk pripravili:
 
eFarby.sk - Maliarske potreby a vybavenie Shop roku 2015 - finalista
 
Optiva 3 Ceramic super matt - 263 odtieňov interiérovej farby (zákazkové miešanie)

Optiva 3 Ceramic super matt - 263 odtieňov interiérovej farby (zákazkové miešanie)

Hodnotenie:
Značka:

Chcete priniesť do interiéru eleganciu, jedinečnosť alebo luxus? Nechcete používať tapety alebo drahého maliara? Taika prináša mnoho možností ako dosiahnuť finálny vzhľad povrchu. Prinášame postup ako si rôzne efekty na stene, napríklad patina alebo perleťovo strieborná/zlatá stena, urobiť sami. Viac sa dočítate tu v našom e-booku maliarske techniky dekoračnými farbami.

Optivu Ceramic super matt Vám expresne my v efarby namiešame do 263 moderných odtieňov, ktoré u Vás navodia príjemnú atmosféru. Jedná sa o EKO farbu, ktorá sa môže pochváliť aj certifikátom EKOLABEL. Svojim zložením je vhodná aj pre zvlášť citlivých ľudí a alergikov. Využiť ju môžete na maľovanie sadrokartóu, sadrových aj cementových omietok, betónových podkladov, ako aj pre renováciu starých náterov.

Stiahnite si zdarma darček: Infografiku ako správne vymaľovať steny - tu.

Vzorkovnica: Ak si netrúfate vybrať odtieň z monitora, objednajte si fyzický vzorkovník interiérových farieb Optiva s 263 krásnymi odtieňmi. Kliknite tu.

Výdatnosť: 12- 16 m2 /l max. jednou vrstvou. Praktická výdatnosť závisí od metódy nanášania, podmienok pre aplikáciu a taktiež od tvaru a absorpcie natieraného povrchu

Penetrácia: výrobok Suprabilit

 

Viac informácií
  • Doprava zadarmo pri platbe nad 150 €
  • Dodanie tovaru vo veľkých množstvách do 24hod.
  • Možnosť objednať si profesionálneho maliara
11,34 € bez DPH
13,61 € s DPH
Veľkoobchodné ceny
Paper
Dostupnosť: 1-2 dni

Kalkulačka spotreby farby
Výdatnosť:
Počet vrstiev:
Povrch v m2:
Spotreba farby:
Dokúpte si aj:
Dream white - ekologická biela farba na steny
1 odtieň
1-2 dni
52,07 € 62,48 € s DPH
Suprabilit - penetrácia pod farbu
1 odtieň
1-2 dni
8,23 € 9,88 € s DPH

Optiva 3 Ceramic super matt - 263 odtieňov interiérovej farby (zákazkové miešanie)

Najnovšia generácia, vodných latexových, akrylátových, kompozitových farieb vyrobených s využitím moderných technológií: keramické (záruka mechanickej odolnosti povrchu) a zapuzdrenie ( zvyšuje barierové vlastnosti lakovaného povrchu).

Je určený pre dekoratívne maľby stien a stropov vo vnútri obytných, kancelárskych a verejných budov v školách a v priestoroch zdravotnej starostlivosti ( nemocnice, školy, škôlky, detské jasle), výrobné priestory, výrobné haly, a tiež priestory v potravinárskom priemysle bez priameho kontaktu s potravinami.

Vytvára krásny, umývateľný a matný povrch. Existuje široká paleta farieb viac ako 13 tisíc farieb, je to najlepšie riešenie pre Váš interiér. Nechajte sa inšpirovať.

VLASTNOSTI VÝROBKU A ODPORÚČANÉ POUŽITIE

· KERAMICKÁ TECHNOLOGIA - jedinečné usporiadanie keramických a funkčných plnív:

o Vysoká mechanická odolnosť povrchu na lesklých miestach, voči stopám po utretí povrchu, atď.

o Expresívna hĺbka atraktívnych farieb najmä pre farby v hlbokom mate.

o Exkluzívny anti –reflex, hlboký matný a jednotný nezávisle na uhle pozorovania.

· OPUZDROVACIA TECHNOLÓGIA

o Veľmi dobrá krycia schopnosť

o Zvýšená odolnosť povrchu farby voči škvrnám a nečistotám

o Zvýšená trvanlivosť povrchu laku voči nečistotám a prachu

o Znížený efekt migrácie solí ( nižšia migrácia solí v starých budovách, kostoloch, múzeí a pod.)

 

· OPTIMÁLNE UDRŽATEĽNÝ EFEKT

o Jedinečná schopnosť regenerovať matný povrch jemným zotretím steny suchou alebo vlhkou handrou, a to vďaka špeciálne použitej modernej kombinácie voskov, regeneruje matný povrch steny.

o Jednotná a ľahko dosiahnuteľná povrchová štruktúra farby

o Vysoká odolnosť voči vlhkosti – 1 trieda (PN-EN 13300)

o Dlhodobá trvanlivosť farby

o Nádherný hlboko matný povrch

o Inovatívny systém tónovania Avatint

 

· ZDRAVIE A ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

o Výrobok neobsahuje prchavé organické látky VOC*

o Ekologická výroba a najvyššia kvalita potvrdená certifikátom environmentálny výrobok „EKOLABEL”

o Odporúčanie z poľského inštitútu Allergy Society (PTA) výrobok je bezpečný pre ľudí zvlášť citlivých a s citlivosťou na alergie

o Suroviny používané na výrobu náterových hmôt sú v súlade s REACH, ktorého cieľom je zabezpečiť vysokú úroveň ochrany zdravia a ochrany životného prostredia o Farby spĺňajú požiadavku na VOC z BREEAM Medzinárodný certifikát systému **

o A+ trieda z dôvodu nízkej emisie z náteru podľa francúzskej normy

o Výrobok spĺňa požiadavku LEED v4 „EQ Credit“ materiály s nízkymi emisiami a to ako v rozsahu prchavých organických látok, ako aj v rozsahu emisií z natretého povrchu podľa metódy schválené pre investície realizované mimo USA

o Farba plní požiadavku stanovenú nemeckým inštitútom stavebnej techniky (DIBt) a nemeckého výboru pre hodnotenie stavebných hmôt (AgBB), a tiež plní požiadavku Belgického kráľovského dekrétu, ktorý stanovuje emisné limity pre stavebné materiály pre použitie v interiéri.

o Nie je pridávaný formaldehyd v procese výroby.

 

· JEDNODUCHÁ APLIKÁCIA

o nekvapká

o veľmi dobrá priľnavosť k povrchu

o ľahko roztierateľná farba

o optimálna doba sušenia

Používa sa na maľovanie sadrokartónových dosiek, sadrových a cementových omietok, betónových podkladov, ako aj pre renováciu starých náterov.

Umývateľná
Farba je odolná voči umývaniu s dezinfekčnými prostriedkami používanými v nemocniciach. V prípade znečistenia natretého povrchu, na čistenie môže byť použitá voda s malým množstvom čistiaceho prostriedku.

Množstvo odtieňov
Optivu Ceramic miešame do týchto 263 interiérových odtieňov, ktoré vo vašom domove navodia príjemnú atmosféru.

Na steny, drevo i kov
Vhodná je na maľovanie sadrokartónových dosiek, sadrových a cementových omietok, betónových podkladov, ako aj pre renováciu starých náterov. Taktiež na maľovanie drevených a kovových povrchov, ktoré boli predtým natreté základným náterom Tikkurila.

Výdatnosť: 12- 16 m2 /l max. jednou vrstvou. Praktická výdatnosť závisí od metódy nanášania, podmienok pre aplikáciu a taktiež od tvaru a absorpcie natieraného povrchu

 

NÁVOD NA POUŽITIE:

PRÍPRAVA PODKLADU

NENATRETÉ POVRCHY: Nové omietky a betónové podklady môžu byť natreté po 4 týždňoch zrenia. Očistite povrchy od prachu, nečistôt, vyhlaďte nerovnosti s tmelom. Sadrové dosky, lepenky a tmel môžu byť natierané potom ako sú úplne vysušené. V prípade veľkej nerovnosti povrchu, povrch by mal byť upravený vyrovnávacou maltou a potom celý povrch natretý hladkým tmelom. V prípade malých nerovností, môžete použiť hladký tmel naraz. Použitie vyššie uvedených mált a tmelov by sa malo uskutočniť v súlade s technickými listami týchto výrobkov. Omietky s viditeľne lesklým povrchom obrúste brúskou a očistite od prachu. Potom naneste jednu vrstvu Tikkurila OPTIVA PRIMER. Ako vrchný náter aplikujte dve vrstvy OPTIVA CERAMIC SUPER MATT [3] farbu. P

REDTÝM NATRETÉ POVRCHY: Povrch pred náterom umyte a odstráňte mastnotu a nečistoty a uvoľnené a odlupujúce sa fragmenty starého náteru. Lesklé povrchy a nerovnosti prebrúste a upravte tmelom. Nátery na stupeň lesku: satén, semi-matný, pololesklý, a lesklý by sa mali pred konečnou úpravou prebrúsiť po celej ploche. Pre brúsenie použite brúsny papier s veľkosťou zrna 150-200. Naneste podklad OPTIVA PRIMER a následne aplikujte dva nátery OPTIVA CERAMIC SUPER MATT [3] farby.