NANOCOLOR - samočistiaca silikónová fasádna farba
NANOCOLOR - samočistiaca silikónová fasádna farba

Značka: JUB

309,12 €s DPH

257,60 €bez DPH

NANOCOLOR - samočistiaca silikónová fasádna farba
Zatvoriť

NANOCOLOR - samočistiaca silikónová fasádna farba

Sample icon Vzorkovník

Značka: JUB

Kód produktu: VAR-JB00299

NANOCOLOR - samočistiaca silikónová fasádna farba

Nanocolor je mikroarmovaná fasádna farba so samočistiacim efektom, vyrobená na základe vodnej disperzie silikónových spojív.Je vhodná na dekoratívnu ochranu všetkých druhov pevných reliéfne upravených, resp. drsných a zahladených, resp. jemne drsných fasádnych povrchov.Spotreba: - 300 - 700 ml/m2

Zobraziť viac
farba (1)

    Vyberte si alebo vyhľadajte odtieň

balenie (1)

309,12 €s DPH

257,60 €bez DPH

na objednávku

Na predajni v Žiline v piatok, 07.06.2024
U vás v pondelok, 10.06.2024

+
-
Sample icon Vzorkovník

Popis produktu

Nanocolor je mikroarmovaná fasádna farba so samočistiacim efektom, vyrobená na základe vodnej disperzie silikónových spojív.
Je vhodná na dekoratívnu ochranu všetkých druhov pevných reliéfne upravených, resp. drsných a zahladených, resp. jemne drsných fasádnych povrchov.
Farebný film, ktorý je vystužený tenkými syntetickými vláknami. 
V súlade s najnovšími poznatkami nanotechnológie vyrobené kľúčové komponenty zabezpečujú pre farbu vysokú odolnosť proti účinkom dymových spalín, UV lúčom a iným atmosférickým vplyvom a solídnu odolnosť v akýchkoľvek klimatických podmienkach, aj na fasádnych povrchoch veľmi vystavených poveternostným vplyvom.
Na upravené povrchy farbou Nanocolor sa z dôvodu vysokého obsahu silikónových spojív, siloxanových a ostatných prísad, ktoré vytvárajú na povrchu mimoriadne vodoodpudivú textúru, ťažšie pridŕža prach, sadze a iné nečistoty a tieto z povrchov vystavených dažďu vo veľkej miere umyje už dažďová voda.

Vlastnosti: 

- samočistiaci účinok

- dlhodobá vodoodpudivosť, výnimočná paropriepustnosť

- odolnosť voči atmosférickým vplyvom, odolná proti rozvoju rias a plesní

- vysoká pružnosť farebného náteru

Spotreba: 

- 300 - 700 ml/m2

Príprava podkladu

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý – bez slabo prídržných častíc, prachu, zvyškov debniacich olejov, mastnoty a iných nečistôt. Nové omietky a vyrovnávacie hmoty necháme schnúť, resp. zrieť za normálnych podmienok minimálne 1 deň na každý mm hrúbky, pre betónové podklady je doba schnutia minimálne jeden mesiac.
Pri obnovovacom maľovaní z podkladu celoplošne odstránime všetky staré slabo prídržné a vo vode rýchlo zmáčateľné nátery, nástreky a iné dekoratívne vrstvy. Predovšetkým pre veľmi znečistené fasádne povrchy, všetky betónové povrchy a fasádne povrchy napadnuté stenovými riasami a plesňami odporúčame umytie prúdom horúcej vody alebo parou – a následne po umytí ich povinne dezinfikujeme. Pri prípadnom opravovaní akokoľvek poškodených fasádnych povrchov používame len postupy, ktoré opravovaným povrchom poskytnú čo najrovnomernejšiu drsnosť.
Základný náter je povinný pred prvým ako aj pred obnovovacím maľovaním.
Odporúčame vodou zriedený SILICONE Primer, vodou zriedený JUKOL Primer alebo vodou zriedenú farbu (Nanocolor : voda = 1 : 1), ktoré nanášame maliarskym alebo murárskym štetcom alebo kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom (SILICONE Primer a JUKOL Primer môžeme nanášať aj striekaním).
V prípade, že podklad je vlasovo popraskaný, jeden alebo dvakrát ho natrieme REVITAL Primerom.
Pred použitím ho dobre premiešame a ak je potrebné, zriedime ho do 10% so SILICATE Primerom.
S nanášaním farby môžeme začať za normálnych podmienok 6 hod. po nanesení základného náteru SILICONE Primer alebo vodou zriedenej farby Siliconecolor, resp. 12 hod. po nanesení základného náteru JUKOL Primer alebo REVITAL Primer.

Príprava farby

Farbu pred použitím len dôkladne premiešame, ak je potrebné zriedime ju vodou (maximálne 10%) na konzistenciu vhodnú vzhľadom na techniku a podmienky nanášania.
Egalizácia bielej farby rovnakej výrobnej šarže, ktorú sme neriedili, nie je potrebná.
Akékoľvek „úpravy“ farby v priebehu natierania (pridanie tónovacích prostriedkov, riedenie a pod.) nie sú prípustné.

Nanášanie farby

Farbu nanášame v dvoch (výnimočne aj v troch) vrstvách kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým vlasom alebo maliarskym štetcom vhodným na nanášanie disperzných maliarskych farieb.
Pri nanášaní valčekom používame vhodnú stieraciu mriežku; druhú, resp. tretiu vrstvu je možné nanášať až na celkom suchú predchádzajúcu vrstvu – v normálnych podmienkach je to približne po 6 hodinách (pri nižších teplotách a vysokej relatívnej vlhkosti vzduchu sa doba schnutia môže podstatne predĺžiť!). Jednotlivé stenové plochy maľujeme bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček s dlhým vlasom (kúty, rohy, žľaby, úzke ostenia a pod.) bez ohľadu na vyššie uvedené pri nanášaní každej vrstvy vždy upravujeme najskôr, pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo pre dané podmienky upravenými menšími maliarskymi valčekmi.
Natieranie je možné len pri vhodných poveternostných podmienkach, resp. vhodných mikroklimatických podmienkach.
Fasádne povrchy pred slnkom, vetrom a dažďom chránime závesmi, ale ani pri takejto ochrane fasády nesmieme farbu nanášať za dažďa, hmly alebo pri silnom vetre.
Odolnosť čerstvo premaľovaných plôch pred poškodením vplyvom dažďa (zmytie farebnej vrstvy) je pri normálnych podmienkach dosiahnutá najneskôr po 24 hodinách.
Náradie ihneď po použití dôkladne umyjeme vodou, zaschnuté fľaky nie je možné odstrániť.

... viac

Otázky & Odpovede

Chcete sa niečo opýtať?

Hodnotenie zákazníkov

Pomôžte ostatným pri výbere

Napísať hodnotenie

O značke JUB

JUB je medzinárodná spoločnosť, ktorá má v súčasnosti niekoľko dcérskych spoločností a pôsobí na viac ako 20-tich trhoch v Európe aj mimo nej.
Zároveň má dva svoje veľké výrobe závody pre produkciu farieb, omietok, penetrácií alebo hydroizolácii.
Medzi najobľúbenejšie produkty na trhu patrí známy Jupol Classic, Jupol Weiss alebo Jupol Gold.

Všetky varianty produktu (1) NANOCOLOR - samočistiaca silikónová fasádna farba

309,12 €
Názov Farba Balenie Kód Dostupnosť Cena s DPH
biely 15 l
15 L JB00299 biely 15 l
JB00299
na objednávku 309,12 € na objednávku 309,12 €
+
-