Zo života efarby

Každý obchod má za sebou príbeh. Toto je ten náš v efarby

Každý obchod má za sebou príbeh. Toto je ten náš v efarby
Čas 10 minút

Každý obchod má za sebou príbeh. Toto je ten náš v efarby

Pred pár rokmi sme museli zatvoriť 2 naše rodinné kamenné obchody farby laky, v ktorých som ako mladý dvadsiatnik robil predavača. Jeden z nich fungoval od už od roku 1992. V nich som práve od môjho otca nabral všetky skúsenosti, ktoré dnes mám. Dal mi veľmi krásny základ, na ktorom dnes aj spolu s mojou sestrou Oli staviame a ktorý si veľmi vážim. Ďakujem.

Plán som mal jasný. Dám všetko do poriadku a začneme čím skôr, nanovo. 

 

Nadchla ma myšlienka, čo ma práve v tej chvíli v roku 2008 napadla. Rozhodol som sa pustiť do práce a vytvoriť prvý eshop s farbami. Vedel som, že postupne tvorím vo svete dovtedy neobjavený segment. Bol to vzrušujúci pocit, kedy si neuvedomujete ako veľa práce denne spravíte. Nepremýšľate koľko Vás jej ešte čaká a len idete vpred. Vidíte svetlo na konci tunela a stále zrýchľujete. Pamätám sa, ako mi v hlave znelo: spustím prvé internetové farby laky na svete a budú sa volať efarby.sk.

Začínal som úplne od nuly, ale veril som si. Od Katkinych rodičov, teraz už svokrovcov som si požičal 100.000 SK. Pamätám si ich reakciu, keď sme im s Katkou povedali, že chcem rozbehnúť internetový obchod s farbami. Nemali žiadne zbytočné otázky. Proste ma v tom podporili a od začiatku mi prejavili dôveru, čo bol podľa mňa zrod nášho úspechu. Som im za to veľmi vďačný.

1.-Sme-internetoví-špecialisti-na-farby-png

Za tieto peniaze som kúpil doménu efarby.sk, laptop so 17" uhlopriečkou a za zvyšok peňazí som dal naprogramovať eshop. Prípravy na spustenie neboli vôbec jednoduché. Ani výrobcovia ani dodávatelia farieb a lakov neboli pripravený na online svet. Keď som s nimi komunikoval, nikto neveril že tento model môže v našom odbore uspieť. Veď kto by nakupoval farby na internete? To bola ich najčastejšia rečnícka otázka.

 

V porovnaní so svetom elektroniky bol predaj farieb cez internet akoby sme porovnávali súčasnú dobu v ktorej teraz žijeme s pravekom a dinosaurami. A to doslova! Musel som loviť oštepom v dobe, keď ostatní mali automatické zbrane. Už teraz viem, že je to preto, lebo svet farieb je sezónna záležitosť. Je tomu prispôsobená aj celková rýchlosť a vývoj trhu. Ten má aktuálne našliapnuté a už je mega veľa zameraný na internet. 

 

Už som sa však rozhodol. Svet farieb dôverne poznám a vedel som, že chcem vytvoriť najväčší eshop s farbami. Bol som na to sám a trvalo mi rok dokým som celý eshop pripravil. Pre predstavu: keď chcete vytvoriť najväčší eshop s farbami, naplníte ho 10.000 najznámejšími a najpredávanejšími produktmi. Prekladal som k jednotlivým výrobkom texty z technických listov do slovenčiny. Fotil som ich a ukladal do eshopu. Napĺňal som takto postupne eshop a tvoril pre všetkých tých 10.000 produktov manuálne elektronické vzorky odtieňov. Všetko s cieľom uľahčiť zákazníkom život a ponúknuť kvalitnú možnosť vybrať si farbu, ktorú potrebujú. Týmito informáciami naplnili google ako prvé efarby.sk.

Teraz keď si to spätne uvedomujem je to celkom sranda :) Aktuálne máme v ponuke efarby trojnásobné množstvo produktov a neustále rastieme. Ak by som to mal porovnať na plochu potrebnú k skladovaniu všetkých produktov ktoré máme, prirovnal by som to k ploche futbalového štadiónu, ktorý má rozlohu 6500m2. V tomto štadióne by boli regále naplnené tovarom do výšky 3m. To všetko je pre Vás dostupné na efarby.sk od 0 do 3 dní.

2-Nadsenie efarby.sk

Po roku príprav nastal ten deň D, kedy sme spustili eshop do ostrej prevádzky. V nadšení a vzrušení refreshujem a čakám, že mi do pár minút, príde prvá objednávka. Keď neprišla dnes, tak musí prísť najneskôr na druhý deň, hovorím si. Ale ona neprišla. Neprišla ani na ten ďalší. Vtedy som sedel vo svojej detskej izbe a začalo mi to byť ľúto. Premýšľal som, kde sa stala chyba.

Prvá objednávka prišla na piaty deň. A tá to celé odštartovala. V ten moment som vystrelil a s hrdosťou a nadšením som ju zabalil tak, že ešte v ten deň som ju poslal zákazníkovi poštou a ten ju mal doma na druhý deň.

A to je naša priorita v efarby aj dnes aj v budúcnosti. Vybaviť objednávku v deň jej prijatia.

Úplne prvé objednávky som začal baliť v detskej izbe. Rýchlo som si však uvedomil, že ťahať 40kg farby výťahom na štvrté poschodie nie je cesta.   Znova mi pomohli svokrovci a svoje auto nachvíľu prestali parkovať v garáži. Pamätám si, že najviac som sa bavil pri myšlienke, že z nej odosielam po celom Slovensku 500kg objednávky do firiem ako U.S. Steel Košice alebo som ich vozil susedovi KIA – Glovisu. Už to chcelo kolegov a sklad. 

Spätná väzba od zákazníkov ma utvrdila ešte viac v tom, že moja práca prináša ľudom pridanú hodnotu a potrebujú ma. Objednávajú z efarby.sk znova a znova. Win-Win. Moja práca ma začala baviť ešte viac.  

Potrebujem konkurenciu. Na Slovensku, ani inde vo svete nebolo žiadne povedomie o tom, že farby sa dajú nakupovať aj na internete. Konkurenciu sme si postupne začali vytvárať a tá nenechala na seba dlho čakať ako na SR tak ani v ČR. Najskôr to boli malé miestne obchody s farby laky.Neskôr sa začali prebúdzať a rozkukávať aj tie veľké. Som im za to vďačný a máme ich radi. Hlavne to, že to nikdy nezačala byť nuda ;)

 

Sťahujeme sa tretíkrát do väčších skladov. Redizajnujeme staré pôvodné efarby.sk na najmodernejšie a zároveň najväčšie internetové farby laky na Slovensku. Naplno sa venujeme miešaniu farieb.

Denne od Vás tu cez našu stránku príjimame dopyty na namiešame farieb.  Jednak sú na nej fakt veľmi kvalitné vzorkovnice RAL a druhak na nich odporúčame aplikáciu, vďaka ktorej spravíme z Vášho mobilu spektrometer. Namierite ním na červený vankúš a aplikácia Vám povie, že je to odtieň RAL 3020. Namiešame Vám rovnaký odtieň aj na stenu? 

Dodávame presné odtiene podľa RAL alebo NCS. Vieme namiešať celé portfólio farieb od polyuretánových farieb na kov, cez lazúry na drevo, farby na steny, farby na betónové podlahy alebo fasády. To všetko máte u nás za skvelé ceny so skvelým servisom.

 

Venujeme sa naplno veľkoobchodnému aj maloobchodnému internetovému predaju farieb. Firemní zákazníci u nás nakupujú s veľkoobchodnými zľavami cez náš vernostný veľkoobchodný systém.

Stačí ak máte firmu, registráciu u nás na efarby.sk a prihlásite sa. Ceny po Vašej zľave vidíte hneď pri produkte.  Proste to nekomplikujeme s plastovými kartičkami, pre ktoré aj tak v peňaženke nemáme miesto. S našimi zákazníkmi si budujeme vzťah a navzájom sa posúvame ďalej.

Postupne ako rastieme príjimame do tímu čoraz viac špecialistov, ktorých školíme.  

  • Ochotne sa o svoje vedomosti s Vami delíme cez našu zákaznícku podporu na telefóne.
  • Komunikujete s nami cez online chat, za ktorým sedia moji kolegovia nabití vedomosťami a radia Vám.
  • Od roku 2008 mudrujeme o našich skúsenostiach aj na blogu.
  • Napísali sme niekoľko ebookov s praktickými radami ako natierať a ktoré si môžete tu stiahnuť zdarma.
  • Radíme Vám aj prostredníctvom živých webinárov alebo ich záznamov, na ktoré si pozývame špecialistov kolegov z odboru a na ktoré Vás pozývame emailom. Rozprávame sa s nimi na najzaujímavejšie témy,vďaka ktorým Vám pomáhame správne sa rozhodnúť.

Doslova na pár klikov Vám odborne radíme, pomôžeme vytvoriť objednávku a doručíme ju aj v paletových množstvách do 24hod na miesto, ktoré poviete. Spolu s tovarom Vám vieme dodať aj profesionálneho aplikačného technika. Vyriešime tak Vašu zákazku cez internet ako celok.

Dostali sme prestížne ocenenie:

 

Asi sa naša práca páči viacerým ľudom, pretože sme v roku 2016 dostali preztížne ocenenie od mienkotvorného internetového portálu a najväčšieho porovnávača cien na Slovensku, Heureka.sk

efarby.sk získali skvelé ocenienie: SHOP ROKU 2015 FINALISTA - CENA HEUREKY. Ďakujeme porote asi vedia, prečo nám to dali :)

 

V roku 2015 sme otvorili vlastnú výrobu. Začali sme vyrábať produkty značky STAMP®, ktoré pomáhajú ľuďom šetriť až 80% ceny za obklad. Jedná sa o raznice na razenie obkladu kameňa, dreva, tehly a iných interiérových a exteriérových vzorov.

Výsledok, ktorý tým naši zákazníci dosahujú je takýto:

Krásne na týchto produktoch je to, že to dokáže spraviť asi každý a to, že pomáhame ľudom ušetriť veľké peniaze.

 

 

 

Samozrejme nebyť mojej sestry Olinky, ktorá je som mnou skoro od úplných začiatkov, ktoré neboli vôbec jednoduché, by som to nezvládol. Som jej vďačný za to, že nás vie podžať aj v tých skutočne ťažkých časoch a je pre mňa veľkou oporou.  

Vďaka aj šikovným kolegom, ktorých máme a s ktorými tvoríme krásne zohraný a dobre ladiaci tím. Ale vďaka patrí aj spolupracovníkov a ostatným ľuďom, ktorí na projekte neustále pracujú alebo pracovali a ktorých mám okolo seba. Nič by dnes nebolo také, aké je, nebyť týchto ľudí. Som im za to veľmi vďačný, a ďakujem im za ich prácu. Spoločne tvoríme najväčšie internetové farby laky na Slovensku - efarby.sk, ktorým dôveruje najviac zákazníkov.

 

NAŠA VÍZIA ZA KTOROU KRÁČAME JE "ODBORNE POMÁHAME ĽUDOM SKRÁŠĽOVAŤ SVET" 

Cieľom efarieb je stať sa úspešnou dominantnou internetovou nadnárodnou spoločnosťou, ktorá je všeobecne uznávaná, vyhľadávaná a podporovaná širokou verejnosťou, pretože vďaka svojim zamestnancom a produktom pomáha ľuďom skrášľovať svet.

Sme tu pretože Vám chceme pomôcť pomocou našich odborných vedomostí a produktov zhodnotiť ten Váš produkt, ktorý vyrábate, nehnuteľnosť ktorú prevádzkujete alebo v ktorej s rodinou bývate. Chceme Vám správne poradiť na základe odborných skúseností a školení, ktoré pravidelne intenzívne absolvujeme.

Výsledkom celého toho, prečo to robíme ste Vy. Vy, ktorý si od nás zakúpite produkt, ktorý správne použijete a ktorý Vám zvýši hodnotu produktu ktorý vyrábate alebo hodnotu Vašej nenuteľnosti v ktorej bývate.

Celé sa nám to darí dosahovať preto, pretože všetci svoju prácu robíme srdcom. Sme internetoví špecialisti na farby. Sme efarby.sk

 

 

A aký je ten Váš príbeh? Napíšte mi ho do komentáru pod článok. Rád si ho prečítam.

Tešíme sa na spoluprácu s Vami.

Michal Fojcík

Páči sa mu tvoriť a nachádzať nové možnosti . Veľmi rád spolupracuje so šikovnými ľuďmi, ktorí vedia čo je to štartovať novú myšlienku z garáže.